Skocz do zawartości
MarkTHC

Zalana karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . 

Mam problem zalalem kartę woda od tamtej pory nie startuje . Suszylem ja rozebrałem na części ale dalej nie startuje . Jakieś pomysły ?? Piekarnik pomoże ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No piekarnik chyba jeszcze nikomu nie pomógł na zalanie. Pewnie jakieś zwarcie poszło. Na Twoim miejscu bym się rozglądał za nową kartą. A na przyszłość lepiej nie stawiać żadnych pojemników z płynem na obudowie. To nie podręczny stolik.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MarkTHC napisał:

zalalem kartę woda

tzn włączoną kartę zalałeś wodą? Jak włączoną i się wyłączyła, to znaczy że się spaliła pewnie. Poza tym trudno zalać samą kartę. Nic innego nie zalałeś?

Jeśli zalałeś nie włączoną, to jak by poczekać do całkowitego wyschnięcia, to powinna działać. Ale jeśli podłączyć ją bez całkowitego wyschnięcia to patrz wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalalem przy włączonym ale odrazu wyłączyłem komputer . Suszyła się 1 dzień .  Czyli nowa karta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zalaniu mógł pójść GPU,pamięci,sekcja zasilania etc.(czy.dosłownie wszystko) Naprawa i tak zapewne przekroczy wartość tego samego używanego GPU,więc lepiej kup nowszą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MarkTHC napisał:

Zalalem przy włączonym ale odrazu wyłączyłem komputer

Czyli zalałeś i działała dalej, po czym wyłączyłeś komputer, poczekałeś jeden dzień i już się nie włącza?

Jak karta jest popsuta, to tak, nową trzeba kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa tylko karta nie odpala . Podłączyłem gt9800 i działa więc to wina karty . Tylko myślałem że coś jeszcze z tej wycisnę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze sprawa jak podpina inną kartę to się kręca wiatraki ale nie ma obrazu . Dopiero jak posępne pod 2 gniazdo to się pojawia obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
39 minut temu, MarkTHC napisał:

Jest jeszcze sprawa jak podpina inną kartę to się kręca wiatraki ale nie ma obrazu . Dopiero jak posępne pod 2 gniazdo to się pojawia obraz

Jeśli chodzi o złącze na śledziu karty to widocznie to pierwsze szwankuje. A jeśli chodzi o złącze PCI-E na płycie to też mogło się uszkodzić jak poszło zwarcie przy zalaniu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...