Skocz do zawartości
greyspider

Straciłem ponad 70 fps w grze, nie wiadomo czemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem jaka jest przyczyna wiec moze byc chaotycznie

 

Nie moge zamieścić posta o tym na reddicie bo odrzuca błąd z automatu pisząc "

Sorry, this post has been removed by the moderators of r/modernwarfare.
Moderators remove posts from feeds for a variety of reasons, including keeping communities safe, civil, and true to their purpose."


W SKRÓCIE, STRACIŁEM PONAD 70 FPS, PO NOWYM UPDATE czy cyzmkolwiek, CZY NIE WIEM CZEMU, PEWNIE CHCA BYSMY KUPILI 3080, SIEDZE NA 1080TI I MIALEM ZAWSZE 200+ FPS
Czego moze to byc wina?
W dodatku w real benchu zauwazylem ze wywala mi na wjazd blender blad...
Jestem zly bo nie znam przyczyny
 
NAWET MAM DOWÓD: (LEWY GORNY RÓG SAMI ZOBACZCIE)
Fou8N8S.jpg
 
VS
9Pc9XCN.jpg
 
BRAK SLOW NORMALNIE, NIE WIEM GDZIE TO ZGLOSIC, ODECHCIEWA SIE GRAC
 
JA WIEM ZE 3080 WYSTARTOWALO ALE TERAZ JAK PRZYJDZIE PO PARU TYGODNIACH DO MNIE RTX 3080 TO ZAMIAST 250+ FPS BEDE MIAL TYLE ILE MIALEMM WCZESNIEJ, CZYLI 200 FPS LOOOOOOL........ 
 
 
MOJA KARTA GRAFICZNA SIĘ ZDEGRADOWAŁA CZY O CO CHODZI?........
Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pewność, że to karta graficzna ogranicza FPS?

1. Sprawdź, czy jej użycie wynosi 100% podczas gry.
GPU-Z, zakładka Sensory lub np. włącz OSD w MSI Afterburner.

2. Zmniejsz rozdzielczość i sprawdź, czy FPS wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać  że na tym zdjęciu gdzie masz więcej FPS masz o  wiele gorsze tekstury, pewnie tam miałeś ustawione niższe datale a na tym drugim masz detale wysokie i dlatego taka różnica w FPSach ?

Sprawdź ustawienia detali w grze

  • Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu dzisiaj ten sam problem...
Dobrze że mam nowe screeny.
Ustawienia te same... 
Po zmniejszeniu rozdzielczości wiadomo ze fpsy zwiększają się ale nie tak jak wcześniej...

PRZED (204FPS)
https://i.imgur.com/4l6fY19.png

PO (143FPS):
https://i.imgur.com/ocIVO5J.png

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie wiem o czym piszesz, wina na pewno nie jest moja, OSIAGAM TE SAME BENCHMARK WYNIKI NA GPU. 
Wiec to wina 100000000% gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne , może coś nvidia w sterownikach namieszała bo na tym screenie gdzie masz mniej fps nie pokazuje zajętosći VRamu ,widać tam zero :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Dario+ napisał:

dziwne , może coś nvidia w sterownikach namieszała bo na tym screenie gdzie masz mniej fps nie pokazuje zajętosći VRamu ,widać tam zero :/

Zainstalowalem poprzedni sterownik i dalej to samo, VRAM wyświetla, oto nowy screen:
https://i.imgur.com/EdUZ81M.png

Oswietlenie jest takie same
DOmyslam sie ze gra ma rozne tekstury, bo widac roznice w VRAM i RAM

 

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Damiankowalski napisał:

konkretnie co zrobili?dali wyższy preset na starej gafie?

 

to juz myk sprzed 20 lat postarzając produkt.Jeszcze pol biedy  bo jest  nowszy na ktorym  nic  nie  masz

Wytlumacz o co Ci chodzi bo nie rozumiem, czyli COD MW specjalnie tak robi?

bo wina na pewno nie jest moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damiankowalski co ty za bzdury wypisujesz?

@greyspider nie bierz w ogóle pod uwagę tego co on napisał.
Ja bym zaczął od ustalenia, czy na pewno spadek FPS to jest wina aktualizacji gry. Najlepiej jakby ktoś z GTX 1080 Ti pomógł ci to sprawdzić, porównując FPS na dokładnie takich samych ustawieniach graficznych i w tej samej lokacji.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SebastianFM napisał:

@Damiankowalski co ty za bzdury wypisujesz?

@greyspider nie bierz w ogóle pod uwagę tego co on napisał.
Ja bym zaczął od ustalenia, czy na pewno spadek FPS to jest wina aktualizacji gry. Najlepiej jakby ktoś z GTX 1080 Ti pomógł ci to sprawdzić, porównując FPS na dokładnie takich samych ustawieniach graficznych i w tej samej lokacji.

No właśnie nie wiem o czym odpiszę, brzmi jak jakiś niemiec.

Tak czy siak problem nie jest tylko u mnie, ludzie mają problem z 30 fps nawet na gpu serii 2070, to i tak jestem w lepszej pozycji mając 130, co nie zmienia faktu że to nie jest dla mnie grywalne...

Spadek FPS na pewno jest winą gry bo testowałem moją grafikę i osiągam takie same wyniki w benchmarkach, a to co zauważyłem to że postacie w menu są tak jakby o gorszej grafice, lekko rozmazane.
Nie mam generalnie pojęcia, tak jak mówiłem miałem już wcześniej ten problem i się rozwiązał samoistnie i fpsy powróciły...
Próbowałem naprawiać grę, reinstalować inny sterownik nvidia ale nic nie pomaga, więc tak jakby cod mw ingeruję w spadek moich fps. Co ciekawe nawet jak patrzę w ziemie to nie mam więcej niż 200 fps, gdzie wtedy miałem spokojnie 270 fps...

Gra tak jakby ucina mi 40% mocy mojego gpu, a wcale nie wygląda lepiej, więc nie wiem jak oni to zrobili.

Teoria dla mnie jest taka ze zwiekszyli tekstury w grze by 3080 rozwinely skrzydla i nie byly botleneckowane przez CPU...

Dziwne też że rano nie miałem tego problemu a pojawił się po jakoś 7h~
 

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro więcej osób ma z tym problem to chyba pozostaje zgłoszenie tego do twórców gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SebastianFM napisał:

Skoro więcej osób ma z tym problem to chyba pozostaje zgłoszenie tego do twórców gry.

No masakra, grać nie można. A dzieje sie to odkad powstaly 3080 wiec cos jest na rzeczy... Spróbuje jeszcze zainstalować Windows 7 na osobnym dysku, wykluczy to problem z ew tweakowaniem gry, (wyższy priorytet, wyłączenie optymalizacji itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie poradzisz. z tego co czytam, to po ostatniej aktualizacji na poczatku wielu graczy skarzylo sie na crashe, a jak juz sie z tym uporali, to kazdy ma teraz dropy fps. pozostaje czekac na kolejny update, nad ktorym pracuja. i watpie, zeby to mialo cokolwiek wspolnego z debiutem 30x0. spaprali i tyle.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, vol.4 napisał:

nic nie poradzisz. z tego co czytam, to po ostatniej aktualizacji na poczatku wielu graczy skarzylo sie na crashe, a jak juz sie z tym uporali, to kazdy ma teraz dropy fps. pozostaje czekac na kolejny update, nad ktorym pracuja. i watpie, zeby to mialo cokolwiek wspolnego z debiutem 30x0. spaprali i tyle.

Heh, jako perfekcjonista i tak obwiniam że to jakoś moja wina, siedze od 2 dni po 8h i próbuje wszystkiego co moge, przeinstalowałem już 4x nvidia drivery, probowalem uruchamiac gre bez msi afterburnera, zmienialem rozne ustawienia w grze, nie wierze ze gra nagle zostala tak zle zoptymalizowana ze ludzie stracili 100fps, przeciez to błąd do nie przegapienia, albo nie "błąd" tylko nie wiadomo co...

to co mi jeszcze pozostalo to zainstalowanie nowego systemu na osobnym dysku i sprawdzenie czy tam wszystko bedzie ok, choc nie sadze ze to cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vol.4 napisał:

nic nie poradzisz. z tego co czytam, to po ostatniej aktualizacji na poczatku wielu graczy skarzylo sie na crashe, a jak juz sie z tym uporali, to kazdy ma teraz dropy fps. pozostaje czekac na kolejny update, nad ktorym pracuja. i watpie, zeby to mialo cokolwiek wspolnego z debiutem 30x0. spaprali i tyle.

To chyba na kartach nvidii bo ja swoim Radeonie nie zauważyłem obniżenia wydajności i dropów fpsów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2020 o 20:40, greyspider napisał:

I znowu dzisiaj ten sam problem...
Dobrze że mam nowe screeny.
Ustawienia te same... 
Po zmniejszeniu rozdzielczości wiadomo ze fpsy zwiększają się ale nie tak jak wcześniej...

PRZED (204FPS)
https://i.imgur.com/4l6fY19.png

PO (143FPS):
https://i.imgur.com/ocIVO5J.png

Zakres renderowania jaki masz ustawiony i jaki miales wczesniej 100% danej rozdzielczosci? Mi sie raz z automatu po patchu ostatnim sezonowym przestawilo na 66% i boost byl olbrzymi w fpsach. Polapalem sie bo obraz troszke byl gorszy :P 

Chociaz podejrzewam ze to juz sprawdziles. 

Edytowane przez Creati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz testował na Windowsie 7? Jeśli tak, to daj później znać jak się zakończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaz siedze na tym samym systemie, zauwazylem jednak ze mam tylko 85% power consumption w grze, jak moja karta ma 150% power ustawione w MSI.

Kiedys tu mialem przynajmniej z 140%

Screen po grze:
ViJb9BP.png

 

a tu test po furmarku:
OZ1MXEo.png

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 16:34, greyspider napisał:

Wciaz siedze na tym samym systemie, zauwazylem jednak ze mam tylko 85% power consumption w grze, jak moja karta ma 150% power ustawione w MSI.

Kiedys tu mialem przynajmniej z 140%

Screen po grze:
ViJb9BP.png

 

a tu test po furmarku:
OZ1MXEo.png

To co my ci mamy na to poradzić, jeżeli gra jest skopana i nie potrafi w pełni obciążyć i wykorzystać karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...