Skocz do zawartości
ShadyTalezz

Kupno używanej karty graficznej do starego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym sobie wymienić kartę graficzną w moim komputerze - jego specyfikacja tak z grubsza to:

CPU: intel i5 i2500k

GPU: Radeon R9 280X MSI Twin Frozr Gaming 3G

Ram: 8GB, jakieś hyperxy 1333 lub 1666 o ile dobrze pamiętam

MOBO: MSI P67A-G45 (B3)    

Zasilacz: Thermaltake Toughpower XT new 775W 80+ Bronze Modular

do tego hdd 500gb i 

 

Grafikę chciałbym głównie wymienić pod WOWa, stara już teraz na BFA ledwo zipie, na najniższych ustawieniach w niektórych lokacja przy wentach na maxa dobija do 70 kilku stopni, czasem nawet 80(o dziwo nie na raidach a na przykład w komnacie serca azeroth jeśli ktoś kojarzy grę).

Procesor o dziwo sobie radzi i się raczej nie grzeje(mam na nim chłodzenie Fera 2, może to jego zasługa)

Wiem, że najlepiej byłoby wymienić całego PC ale na to szybko się nie zapowiada, dlatego chciałem sobie kupić jakąś używaną grafikę, która będzie w stanie trochę poprawić mój komfort gry i nie będzie się tak bardzo grzać. Od razu powiem, że raczej celowałbym w jakąś nvidie bo już dość mam radeonów, miałem z nimi sporo problemów przez lata.

Czy ktoś mógłby mi doradzić w jaką celować do takiego zestawu? Budżet to okolice 500zł myślę

I przy okazji chciałbym się zapytać ile mogę wołać za tego 280X gdybym chciał go sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak bedzie to nie ma innego sensownego wyboru w tym pulapie cenowym, 1060 kosztuja okolo 500zl ale za ta stowe wiecej masz praktycznie nowa karte z długą gwarancją, a ten kalkulator o dupe rozbic wg niego ryzen 3600 powoduje bottleneck z 1660 super

Edytowane przez wingedhusar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na raidach karta ci sie nie grzeje bo procesor pewnie już się poci, a tam gdzie są lokacje gdzie karta chodzi na maxa , nie procek, to maż skok temperatury, tak jak kolega wyżej ci zaproponował, bierz 1650s albo 1660 używkę na gw (druga opcja lepsza bo już masz chociaż te 6gb vram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kochan4 napisał:

na raidach karta ci sie nie grzeje bo procesor pewnie już się poci, a tam gdzie są lokacje gdzie karta chodzi na maxa , nie procek, to maż skok temperatury, tak jak kolega wyżej ci zaproponował, bierz 1650s albo 1660 używkę na gw (druga opcja lepsza bo już masz chociaż te 6gb vram)

nówka 6GB za 799zł   czy ten model 1660 od MSI jest warty ceny albo się przegrzewa akurat ten Ventus

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest cichy, ale możesz w minutkę sobie uv zrobić i już będzie i cicho i tempy ci spadną z 10 st

miałem palita dual, standardowo potrafił do 77st wbić w takim Wieśku 3 uber, po uv max 66st i dodatkowo krzywą wentyli sobie nieco zmniejszyłem

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jeszcze masz test modeli niereferenc. gtx 1660, widąć, że ten ventus wcale żle nie wypada, fakt głośnawy , ale tempy ok 70st to nie tragedia jakaś

https://www.youtube.com/watch?v=lRr36tFk41A

a co do amd radków, to sapphire-a będę zawsze i wszędzie polecał - miałem już 3 karty tej firmy w swoim życiu (łącznie z obecną) chłodzenie super i wykonanie super, a jak jest jeszcze w okazyjnej cenie to nic tylko brać

tylko weź pod uwagę, ze gosciu sprzedający tego szafirka ma w opisie , ze testuje "te" karty więc pewnie pokoparkowe są, stad i cena

ja bym nie ryzykował

 

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kochan4 napisał:

tu jeszcze masz test modeli niereferenc. gtx 1660

https://www.youtube.com/watch?v=lRr36tFk41A

a co do amd radków, to sapphire-a będę zawsze i wszędzie polecał - miałem już 3 karty tej firmy w swoim życiu (łącznie z obecną) chłodzenie super i wykonanie super, a jak jest jeszcze w okazyjnej cenie to nic tylko brać

 

ok, na koniec

jeśli możesz, napisz proszę    -czy ta karta  radeon-rx570-8gb  (pomijając cenę choć obecnie to i tak niedużo przy tym szale) jest warta zainteresowania -jest Faktura z gwarancją 2,5 roku z Komputronika (kupiona 02.'20r.) 

parę miesięcy była chyba w koparce jak inne zresztą na allegro;

jednak najtańsze 4GB rx570 chodzą po ok 430zł  -tu dopłacając 120zł ma się 8GB i Fakturę z Gwarancją...  No i co tu zrobić...?

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

dzięki, 

a z Radeonów -która  oferta lepsza?

sapphire-rx-570-nitro-4gb

albo

msi-radeon-rx-570-gaming-x-4-gb

 

nie wymieniaj trupa na trupa!

jak ma być radeon to ta używka RDNA 8GB:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-5500-xt-oc-8gb

lada moment polaris będzie miał olewkę w sterowniku i bedzie nadawał się do kosza

opcja z gtx1660 za 799 też jest gut

relative-performance_1920-1080.png

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana z r9 280x na rx570 (i tu nie istotne ile vram, bo tej karcie 8gb potrzebne jak łysemu grzebień) to taki półśrodek, wiadomo trochę zyskasz na wydajności , ale skromnie

trzymaj się pierwszej wersji i poluj na gtxy 1660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, kochan4 napisał:

wymiana z r9 280x na rx570 (i tu nie istotne ile vram, bo tej karcie 8gb potrzebne jak łysemu grzebień) to taki półśrodek, wiadomo trochę zyskasz na wydajności , ale skromnie

trzymaj się pierwszej wersji i poluj na gtxy 1660

a nowe, przyszłe gry nie skorzystają na możliwości ulokowania tekstur w obszerniejszej pamięci?  albo takich gier będzie niewiele?

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale co ci po pamięci jak gpu sie zesra w nowych grach i będziesz i tak ciął detale?

zobacz ile mocniejsza jest gtx1660 i dali do niej 6gb vram

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestań mieszać. akurat 5500xt 8GB vram za 760pln z 35msc gwarancji w k-kom to ok deal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ghs napisał:

lada moment polaris będzie miał olewkę w sterowniku i bedzie nadawał się do kosza

Bez przesady ale zgadzam się, że 5500xt to lepszy wybór. Wolałbym 5500xt 4GB od rx570 8GB, zawsze lepiej iść w mocniejszy rdzeń zamiast vRAM, szczególnie, że to karty do FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, domino97 napisał:

Bez przesady ale zgadzam się, że 5500xt to lepszy wybór. Wolałbym 5500xt 4GB od rx570 8GB, zawsze lepiej iść w mocniejszy rdzeń zamiast vRAM, szczególnie, że to karty do FHD.

to wolałbym zamiast tego 5500xt 8gb  dołożyć do 799zł i brać gtx1660 msi ventus nówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nad czym jeszcze się zastanawiasz, jak jest taka opcja możliwa to ten ventus 1660 za 799 jest najlepszym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kochan4 napisał:

nie wiem nad czym jeszcze się zastanawiasz, jak jest taka opcja możliwa to ten ventus 1660 za 799 jest najlepszym rozwiązaniem

nad tym, że co prawda po koparce za 430zł rx570 4GB ale to ok 400zł taniej niż ten ventus 1660 ---nowy z gwarą 36 m-cy ALE 1660 nie jest o 100% mocniejszy od rx570.

A za rok -góra 2 Lata to wtedy chciałbym kupić już coś porządnego a teraz szkoda mi prawdę mówiąc tych 400zł dokładając do ventusa 1660 za 800zł.

To już raczej wszystko, dzięki Wszystkim za pomoc. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kochan4 napisał:

na raidach karta ci sie nie grzeje bo procesor pewnie już się poci, a tam gdzie są lokacje gdzie karta chodzi na maxa , nie procek, to maż skok temperatury

to znaczy na raidach też się grzeje (okolice 70-75 stopni zazwyczaj) ale nie tak jak w tamtych lokacjach, raz miałem 82 stopnie w tej komnacie magniego. Co do procka to jakoś nie zwracałem uwagi na temperatury, użycie procka jest rzeczywiście 100% czasem nawet poza raidami, temparatura 50-60, nie wiem jak na raidach bo nie mam jak sprawdzić ale myślę że 70 nie powinno przekraczać, na pierwszym raidzie nawet na wymagającej dla kompa walce z zulem nie miałem raczej spadków poniżej 30 a zazwyczaj okolice 50. Z tych nowszych to nie wiem bo miałem przerwę dość długą i przez ten okres grałem tylko w jakieś mało wymagające dla kompa gry i to też rzadko.

 

A tak jeszcze dopytam, ile mogę wołać za tego 280X używanego?
I przy okazji mam jeszcze starego 6950 2gb msi twin frozr z uszkodzonymi wentylatorami(nie działają oba) poza tym sprawny, też bym chciał go opchnąć bo już lata leży i się kurzy ale nie mam pojęcia za ile?

5 godzin temu, forumowicz-a55 napisał:

nówka 6GB za 799zł   czy ten model 1660 od MSI jest warty ceny albo się przegrzewa akurat ten Ventus

 

gdzie jest taki model za 799zł? Ja widzę w tym linku 939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ShadyTalezz napisał:

 

gdzie jest taki model za 799zł? Ja widzę w tym linku 939

trzeba wpisać w koszyku w miejscu -aktywuj kod rabatowy wpisać "jesien" i cena się obniży do 799zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystaw licytacje może jacyś pasjonaci sie skuszą

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

trzeba wpisać w koszyku w miejscu -aktywuj kod rabatowy wpisać "jesien" i cena się obniży do 799zł

rzeczywiście to była dobra okazja ale już widzę, że wyprzedano :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...