Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Poszukuję laptopa do gier i codziennego użytku, który posłuży mi conajmniej kilka lat.

Zależy mi na grafice minimum GTX 1650 (żeby najnowsze gierki poszły chociaż na minimalnych ustawieniach)

I na tym żeby był jak najmniej awaryjny i hulał jak najdłużej.Fajnie jakby temperatury nie były jakieś ogromne co by zwiększyć jego żywotność (chyba że nie ma to wiele wspólnego ze sobą?)

W każdym razie najważniejsze dla mnie to żywotność i bezawaryjność.Dobry ekran byłby miłym dodatkiem ale pewnie nie mogę mieć wszystkiego na raz w tej cenie

Laptop nie musi mieć systemu (co by było taniej)

Powinnam celować w dual channel? 

Ponoc potrafi to znacząco podbić fpsy.

Cena od 3 tysięcy w porywach do 3,5

Maksymalnie 4000 ale tylko jeśli naprawdę warto i raczej celowalabym w poprzednie wartości.

Bardzo bym chciała żeby odpalił się na nim najnowszy Harry Potter który za niedługo ma wyjsć.

Laptop może być używany

Z góry dziękuję wszystkim za podesłane propozycje i poświęcony czas ❤️

 

 

Edytowane przez Osiol99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/584240-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-5-8gb-256-gtx1650-120hz.html

Zakładam, że posiadasz już system. Fajnie by było jakbyś jeszcze tą stówkę skołowała. Laptop ma wydajne chłodzenie oraz jest nie jest głośny, nawet pod obciążeniem. Bebechy to Ryzen 5 4600h który jest na poziomie i5-9300h/10300h. (8GB RAMU, niestety ale w tej kwocie o 16 można zapomnieć). Następną kość ramu możesz dołożyć nie wiem za miesiąc lub dwa. Ekran to 120hz więc do gier FPS przyda się. Oczywiście w środku jest GTX 1650 więc nie ma co liczyć na ustawienia ultra w 1080p. Ogólnie laptop fajnie wykonany i w tej kwocie nic lepszego nie znajdziesz.

Edytowane przez no1special91
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300HF/16GB/256 GTX1650 z 16GB RAM na dual channel (tak, podbija to mocno fps), 256gb SSD i GTX 1650, zdecydowanie bardziej wydajne chłodzenie, na minus brak 120hz odświeżania. Temperatury mają wpływ na żywotność laptopów, więc warto jest inwestować w coś z lepszym chłodzeniem. Jeśli tylko nie jest koniecznością dla Ciebie posiadanie 120/144 Hz to jest to naprawdę świetna opcja. 

Edytowane przez Mamos55
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens rozbierać kilka stówek do GTX 1650ti?

W dalszym ciągu najbardziej zalezy mi na nie awaryjnosci żeby posłużył mi conajmniej kilka lat.

 

Bo w cenie to różnica jakichś 3 stów a wydajność przy filmikach na YT wydaje się o wiele większa

Edytowane przez Osiol99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mamos55 napisał:

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300HF/16GB/256 GTX1650 z 16GB RAM na dual channel (tak, podbija to mocno fps), 256gb SSD i GTX 1650, zdecydowanie bardziej wydajne chłodzenie, na minus brak 120hz odświeżania. Temperatury mają wpływ na żywotność laptopów, więc warto jest inwestować w coś z lepszym chłodzeniem. Jeśli tylko nie jest koniecznością dla Ciebie posiadanie 120/144 Hz to jest to naprawdę świetna opcja. 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-y540-i5-9300h-gtx-1650-4gb-8gb-256gb-ssd-9731905008 czy na tej stronie nie wychodzi taniej po dokupieniu ramu osobno?

 

Dzięki Wam za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko, 1650ti poprawiło by wydajność o kilka fps w grach, ale dodając te 'kilka stówek' ciężko by było znaleźć coś z dobrym chłodzeniem i 16gb ramu. Jaki był by Twój maksymalny budżet?

 

Edytowane przez Mamos55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie 4tysiące ,ram w sumie zawsze można dokupić

 

Tylko kilka fps? Myślałam że różnica jest znacząca

Co myślisz o tym lapku z allegro to ten sam który podsylales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do tej kwoty to już masz fajne dwie opcje które zaproponowałem jednemu który założył temat poniżej w tym dziale.

https://www.x-kom.pl/p/571702-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-10300h-16gb-512-gtx1650ti-144hz.html

https://www.x-kom.pl/p/560802-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r5-4600h-16gb-512-144hz.html

Wydajnościowo laptopy są praktycznie takie same. W jednym Ryzen 4600h zaś w drugim i5-10300h. To już jest max do tej kwoty. Nic lepszego tutaj nie wciśniesz :P

 

 

Edytowane przez no1special91
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Osiol99 napisał:

Tylko kilka fps? Myślałam że różnica jest znacząca

zazwyczaj kilka w porywach do 10.

 

1 minutę temu, Osiol99 napisał:

Co myślisz o tym lapku z allegro to ten sam który podsylales?

To ten sam model, jak najbardziej ram możesz dokupić kość ramu w cenie ~150zł i samodzielnie dołożyć. Jednak tak jak wspomniane zostało wyżej, ja również unikam allegro jako miejsca zakupu laptopu bo tam dużo częściej można trafić na mine. Ale może to tylko moje sceptyczne podejście. Z różnic poza ramem będziesz miała jeszcze gwarancję producenta zamiast sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie ,najważniejsza jest dla mnie bezawaryjność (czyli pewnie też dobre chłodzenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikaj ekranów 120hz jak ognia - najgorszy szajs w obecnych lapkach to właśnie te ekrany ;)
Za 4k można próbować złapać na promocji coś z GTX1660Ti albo nawet RTX2060 (Lenovo Y540 albo MSI GF65).

RAM zdecydowanie dual channel, jeśli weźmiesz AMD to jeszcze lepiej jak będzie 3200MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AMD (TUF'Y) masz standardowo 3200MHz. Czemu ma unikać 120hz  jak ognia. Siostrzeniec posiada. Sprawdzałem. Wygląda bardzo przyzwoicie. Ogromna różnica względem 60Hz. Co do promocji (no to trzeba ją złapać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, no1special91 napisał:

W AMD (TUF'Y) masz standardowo 3200MHz. Czemu ma unikać 120hz  jak ognia. Siostrzeniec posiada. Sprawdzałem. Wygląda bardzo przyzwoicie. Ogromna różnica względem 60Hz. Co do promocji (no to trzeba ją złapać).

Bardzo wysokie czasy reakcji, niezwykle kiepski kontrast oraz bardzo wysoka delta kolorów (pomijając fakt kiepskiego pokrycia kolorów), ekrany w TUF-ach najnowszych to straszna padaka, zresztą nie tylko w nich.
Akurat 120hz ekrany stosowane od dwóch lat to największy badziew - wystarczy poczytać.

Za 4200zł można mieć od ręki Y540-15 z i7 i GTX1660Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60Hz i gry? Zdecydowanie odpada. Piszę tu do ludzi którzy mieli styczność z matrycą 120/144hz. Mając nawet 200FPS przy ekranie 60Hz to ta gra wygląda jak by się po prostu cieła. Co do ekranów. Po co mam czytać jak na dole w pokoju właśnie taki ekran 120Hz posiadam :D i jest spoko. Sam zaproponowałeś model MSI GF65 gdzie właśnie jest w tym 120Hz odświeżania :D

Edytowane przez no1special91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, no1special91 napisał:

60Hz i gry? Zdecydowanie odpada. Piszę tu do ludzi którzy mieli styczność z matrycą 120/144hz. Mając nawet 200FPS przy ekranie 60Hz to ta gra wygląda jak by się po prostu cieła. Co do ekranów. Po co mam czytać jak na dole w pokoju właśnie taki ekran 120Hz posiadam :D i jest spoko.

Po to aby nie wprowadzać innych w błąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD też musi mieć więcej ramu żeby się nie dławić, temu zazwyczaj jest przy nim mocniejszy niż przy intelu. Co do matrycy, tak, 120hz robi różnicę od 60hz, ale to co mówi Mikołaj to też prawda. Matryce w Asusach to budżetówki z tylko 60% pokrycia sRGB. To jest trochę jak z kupnem laptopa samego w sobie. Jasne że można wciskać na siłe najlepsze statystyki, ale odbije to się na jakości. Resztę co kto uważa za priorytet to już kwestia gustu. 

Edytowane przez Mamos55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mamos55 napisał:

AMD też musi mieć więcej ramu żeby się nie dławić, temu zazwyczaj jest przy nic mocniejszy niż przy intelu. Co do matrycy, tak, 120hz robi różnicę od 60hz, ale to co mówi Mikołaj to też prawda. Matryce w Asusach to budżetówki z tylko 60% pokrycia sRGB. To jest trochę jak z kupnem laptopa samego w sobie. Jasne że można wciskać na siłe najlepsze statystyki, ale odbije to się na jakości. Resztę co kto uważa za priorytet to już kwestia gustu. 

Wszystkie obecne matryce 120hz stosowane w laptopach (czy to AOU, CNM, Panda, BOE) to odpady ekranopodobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc podajcie dziewczynie jakiś link z konkretnym laptopem :) Ja już się wyraziłem, że w tej cenie raczej ciężko o coś lepszego. Budżet miał być 3000-3500 ale podciągnęła do 4000 więc nie kombinujcie na siłę ;)

Edytowane przez no1special91
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wyboru laptopa samego w sobie. Ja osobiście dalej pozostał bym przy wersji legion y540 podanego wcześniej, gdyż do 4k raczej nie widział bym opcji z dobrym chłodzeniem. Jeśli już rozszerzał bym to dopiero na Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti   w cenie 4349, z mocniejszym procesorem i7, 16gb ramu na dual channel, i gtx 1660ti, ale adekwatnie do mocy, temperatury w nim również pójdą w górę.

Edytowane przez Mamos55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zupełnie luźna propozycja + argumentacja :

https://www.swiat-laptopow.pl/hp-pavilion-laptop-17-cd0027nw-7sf59ear

1) mieści się w budżecie,
2) dobry ekran (niemal 100% pokrycia sRGB, 300 nitów, choć pewnie 60hz),
3) niezła jakość wykonania (w tej cenie żaden lapek nie będzie porażać designem),
4) jedne z cichszych modeli dla graczy (wg. recenzji),
5) GTX1660Ti Max Q - wydajniejszy od GTX1650/Ti mimo wszystko i więcej VRAM,
6) od HP idzie uzyskać voucher na kilka stów (polecam poczytać w sieci),
7) ma w środku dobry SSD (najpewniej Samsunga), USB C 10gbps z wyjściem obrazu, szybki czytnik SD oraz porządną sieciówkę WiFi (2x2).

W tej cenie nie każda z tych ww. cech jest taka oczywista ;)
Producenci oszczędzają na czym mogą.

PS: i5 vs i7 różnice w grach są symboliczne nawet grając na RTX2060, więc do gierek nie ma co się szarpać.
Na upartego dałoby radę pewnie wgrać bios od GTX1660 z wyższym power limitem i za darmo zwiększyć wydajność ;)

Edytowane przez mikolaj612
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest zwykła GTX 1660Ti. Nie widzę tu dopisku Max-Q więc to i lepiej. Taka promocja z 5 koła na niecałe 4 to nic tylko brać.

Edytowane przez no1special91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, no1special91 napisał:

Tutaj jest zwykła GTX 1660Ti. Nie widzę tu dopisku Max-Q więc to i lepiej. Taka promocja z 5 koła na niecałe 4 to nic tylko brać.

Jest MaxQ jak w każdym Pavilion Gaming, ale za to lapek nie ma problemów z głośnością i temp ;)
Za 4,5k celowałbym w promo na Y540 albo MSI GF65 z RTX2060.

Jak się koledze uda skołować voucher od HP (o co nie jest trudno) to akurat będzie na RAM, większy dysk czy jakieś akcesoria.
Warto sprawdzać czy HP/NVIDIA/Intel nie dają akurat teraz jakiś akcesoriów czy kodów do gier, bo są to promocje cykliczne i co chwila powracają.

No i duży plus za to, że ekran 17,3 cala - do gier i filmów rewelacja ;)

Pochodzenie: Importowany / Remarketed - warto dopytać jaka jest klawiatura.

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi ten podesłany wyżej jeśli chodzi o awaryjnosc i temperatury to daje radę?

 

I voucher można uzyskać nawet kiedy łapek jest przeceniony o ponad tysiąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja bym jeszcze zadzwonił zapytać się co z tym laptopem było wcześniej. Pochodzi z hp renew a tutaj może być albo np. z ekspozycji, odfoliowany ale nowy, albo już używany i po naprawach. Dziwne że tutaj nic nie podali. Cena rzeczywiście przyciąga, nawet bez kodu, dołożyć kość za 150zł i fajna opcja. Temperatury w nim jak bardziej ok. 

Edytowane przez Mamos55
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...