Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed wyborem laptopa do okolicy 5,5k. Upatrzyłem sobie acera nitro 5 z i7-10750h i rtx 2060, ale nie wiem jaką wersję ma karty graficznej. Z tego co zauważyłem są dwie wersje 80w i 115w z czego 80w jest wyraźnie słabsza. Ktoś wie jaka w nim siedzi wersja rtx'a? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80W tam siedzi - najnowsze RTX mają oznaczenie 1F15 (od 60 do 115W warianty) a stare były 1F11 (od 60 do 90W).
Jeśli chcesz 115W to idź w kierunku MSI, tam wszystkie lapki z 10 gen intela (poza chyba GF65) mają mocniejsze grafiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie się tego wszystkiego dowiedziałem i biorę msi gl65. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. poczytaj o Lenovo 5i jak tam jest z RTX2060 (jaki power limit), tam generalnie jest MUX i jest opcja ogarnąć G-Sync a ceny są sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Czekoladka2 napisał:

Jeden użytkownik MSI GLpotwierdzał mi, że jest w nim 115w.

Ale tylko w 10gen, 9gen ma 90W warianty.
A GF65 na obu generacjach ma 80W mimo, że posiada 1F15 (nowszą rewizję).

M.in. power limit GPU widać po zasilaczach, tam gdzie były 80-90W często były zasilacze w okolicy 180W, teraz producenci dają 230W (na przykładzie MSI) tym też można się delikatnie sugerować przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 99% biorę msi gl65 z i7-10750h i rtx 2060. Wiem, że poprzednia gen ma 80w. Zastanawiam się nad hyperbookiem, bo tam też siedzią refreshy 115w (ofi info od przedstawiciela).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9gen miała 90W - wiem bo sam mam MSI z 9 generacji ;)
Różnice nie są nie takie wcale duże jakby się mogło wydawać, m.in. dlatego, że 115W wariant (ogólnie cała rodzina 1F15) ma sporo niższe taktowanie pamięci, a 90W potrafi mieć boosta również dość wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyperbook będzie wydajniejszy i to o sporo. Mowa tutaj o ryzen 3600 + rtx 2060 i 10750h + 2060. Za 5526 masz Hyperbooka z 3600 + rtx 2060 + zaawansowane chłodzenie na cpu i gpu oraz pasta krynoaut na gpu + cpu no i samsung evo nvme m.2 2280 (3400/2500)

Edytowane przez no1special91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...