Skocz do zawartości
Isharoth

Genshin Impact

Rekomendowane odpowiedzi

Gra, która przy zapowiedziach została nazwana klonem Zeldy BotW. Gram od wczoraj i mimo że wiele mechanik rzeczywiście zostało "zapożyczonych" z Zeldy, to gra próbuje też zrobić coś swojego. Dziwi mnie tylko model F2P, bo wątpię że dużo zarobią na mikrotransakcjach. Niby jest gatcha, ale lootboxy trzymają się dość daleko od reszty gry i nie są aż tak potrzebne do zabawy. Grał ktoś?

Ja na początku miałem mieszane odczucia, tym bardziej że to gra chińskiego studia, ale im dalej w las tym ciekawiej. Jest fabuła, świat zwiedza się przyjemnie i z czasem dostaje się coraz lepsze nagrody do rozwijania postaci. Polecam sprawdzić, bo jak na F2P, póki co gra oferuje naprawdę dużo i przypomina płatny tytuł singleplayer. Po ograniu kilku godzin ciężko uwierzyć że to jest za darmo. Póki co jest na PC, PS4, Android. Potem wejdzie na Switcha.

https://genshin.mihoyo.com/en

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem, testowałem na PC i na ipadzie. Pogram, podoba mi się gierka, akurat lubię anime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zapowiada sie potencjalny hit najbliższych miesięcy. Darmowa duża gra która działa na średnich telefonach i w dodatku dobrze wygląda. Na PC jeszcze nie ściągałem bo 27GB.

Na telefon 6GB na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaycob Gra jest do ściągnięcia na PC na stronce, którą podałem wyżej. Nie ma na Steam, mają własny launcher.

Gra ma kilka drobnych elementów z mobilek, ale nie rzucają się one aż tak bardzo w oczy. Wszystkie dialogi są dubbingowane. Póki co nie jest monotonna, dobrze się bawię. Latając po świecie w przerwie od zadań, znalazłem 2 bossów, z czego z jednym trochę się namęczyłem i zużyłem prawie całe jedzenie. :E Ale to dlatego że miał wysoki lvl (gdzieś koło 36). Chyba miałem farta, bo za pierwszym razem wyleciała mi 5-gwiazdkowa postać - Jean. Na początek dostaje się dużo tych gemów do losowania postaci, ale potem zbieranie ich będzie o wiele dłuższe. 

Jestem już trochę dalej, sporo pozwiedzałem i zacząłem iść dalej z questami. Nawet zadania poboczne są dość ciekawe. Im dalej w las tym bardziej mnie wciąga. Mam wrażenie jakbym grał w jakąś dużą grę od Nintendo, a nie multiplatformową (w tym na mobilki) F2P. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że będzie tak dobra, bo natknąłem się na nią przez przypadek i sprawdziłem z ciekawości.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta stronka nie działa, wczytuje się wiecznie. Ponoć download idzie jak krew z nosa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaycob Dziwne, u mnie działa. A spróbuj link bezpośredni do pobrania. https://ys-api-os.mihoyo.com/event/download_porter/link/ys_global/genshinimpactpc/default

Ja pobierałem ją w preloadzie z 2-3 dni temu i ściągała się normalnie, ale teraz jak moi znajomi zaczęli ściągać to skarżyli się że zajmuje to dużo czasu. Chyba twórcy nie spodziewali się że będzie aż takie zainteresowanie grą i mają zawalone serwery. Podobno pobrało już 10 mln ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Luncher pobiera mi się z zawrotną prędkością 500 kb/s. To chyba daruje sobie pobieranie tej gry na ten moment. :E 

 

Edit: aaaa 0.5 mb/s 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaycob Jak puścisz od rana to do wieczora powinno się ściągnąć, przynajmniej tak miał kolega. :E Ale jakby co warto. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. :D  

 

Generalnie podejrzanie, że nie ma Steamie. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zostało ok 2GB do końca, im bliżej to leciało jak krew z nosa, nawet 200kb.
Znalazłem na forum tej gierki linka do Google drive z grą, pobrałem i szybciej pobrało i wypakowało :)
https://drive.google.com/drive/folders/1K-XX_fOEG7vUtbILe0hw6uLg4SSyaZqI

Ja mam na razie 2 losowanka, wypadły mi 2x 4*, jedna postać to Tier S- Chongyun, a druga postać to Noelle

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zbiera dobre opinie, nawet od osób które nie przepadają za stylistyką anime. Niestety nadal są problemy z pobieraniem, więc mocno ograniczy to pulę odbiorców, bo na pewno sporo ludzi się przez to zniechęci.

@Reddzik Z tego co pamiętam to Noelle jest gwarantowana. ;)

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra na komputerze córki nie działa, zawiesza się na początkowych filmikach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, pogrzebałem trochę i odpaliłem grę na Integrze Intela HD630 i3 8100. Ale gra jest niestabilna.

Zmieniałem sterowniki na starsze z 2019 i najnowsze ale bez zmian  , ustawiłem detale najniższe , zmniejszyłem rozdzielczość ale grę i tak co kilka minut wysypuje :/

Ktoś jakieś pomysły ?

i3 8100  

gfx HD630

8GB RAM dual

Windows 10 PRO ver 2004

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dario+ Niestety GPU jest poniżej minimalnych wymagań gry.

Skończyłem już pierwszą część fabuły i zwiedziłem rejon Mondstadt. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pograliście dłużej? Ile trwa wątek głowny. Skończył ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Genshin Impact ale mikrotransakcje mnie zniechęcają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to w niczym nie przeszkadza, to nie jest must have, że musisz na coś wydać, zresztą tam jest tylko losowanko i dropi bronie albo postacie, a do losowania i tak można dostać itemy w grze, losowałem kilka razy, ja tam nie widzę nic inwazyjnego, przeszkadzającego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kynareth napisał:

Zastanawiam się nad Genshin Impact ale mikrotransakcje mnie zniechęcają.

Możesz kompletnie olać mikrotransakcje. Póki co nawet nie ma dużo rzeczy w tym sklepie, a wszystko da się zdobyć samemu w grze. Kwestia tego czy musisz koniecznie mieć wszystkie postacie czy nie. Zauważyłem w menu postaci opcję wybierania skinów, póki co są tylko dla gliderów, ale zgaduję że potem dodadzą ogólne skiny. Chyba nie będzie źle. Niektóre postaci da się dostać nawet za darmo. Niedługo po rozpoczęciu gry dostaniemy ich sporo, a oprócz tego przez jakiś czas będzie dostępna gwarantowana Noelle przy losowaniach, no i jeszcze na 20 lvl można sobie odblokować Xiangling poprzez challenge.

Jeśli to cię nie przekonuje to może spróbujmy inaczej: warto zagrać chociażby dla samej fabuły i przyjemności z eksploracji. Nawet dialogi są dobrze zrobione. Przejdziesz fabułę w pierwszej lokacji związanej z pewnym miastem to zrozumiesz że gra jest mocno dopracowana. Tym bardziej nadal nie mogę wyjść z podziwu że to jest f2p. Gdzie jest haczyk? :) Póki co jest za wcześnie na werdykt, ale mam wrażenie że gra mi się w nią lepiej niż w Zeldę: BotW.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie 30h w tej grze. 22 AdventureRank. Mogę z czystym sumieniem polecić ten tytuł. Wciąga jak głupia. Ten tytuł spokojnie mógłby być sprzedawany za pełną cenę. Mikrotranzakcje są, jednak nie prowadzą do żadnego p2w wszystko idzie zdobyć samemu. Waluta ładnie dropi i nie ma problemu, żeby otwierać skrzynki bez wydawania siana. Wypadły mi 3 postacie i kilka 4 gwiazdkowych broni nie wydałem ani grosza.

Ten kto mówi, że jest p2w to zwyczajnie w to nie grał.

Od 20ar jest dostęp do battlepasa i jestem skłonny go kupić. Chociażby dla wynagrodzenia twórców za ten piękny twór. IMO największe zaskoczenie tego roku.

Edytowane przez PHYSXftw
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mogą normalnie buy2play + abonament jak w WoW. Wtedy nie miałbym wątpliwości czy grać. Płatne gry mają też zwykle wyższy poziom kulturalny. W WoWie kultura graczy stała o kilka poziomów wyżej niż w Tibii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale multi tu to tylko coop, a tak to samemu biegamy, nikogo nie spotkamy, nie ma czatu itd, jedynie do wyjścia na dungeony bierzemy party.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...