Skocz do zawartości
Isharoth

Genshin Impact

Rekomendowane odpowiedzi

No i co to za random cytat? jeden z niewielu? Manipulować każdy potrafi. Wrzucanie GI do wora P2W to po prostu głupota i niewiedza. Zalecam się zapoznać z tą definicją głębiej. GI przejdziesz bez wydawania złotówki. Fabuła nie ma żadnego paywalla. Kontrowersje biorą się z endgame, ale to trzeba samemu zagrać zamiast cytować jakieś głupotki.

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, PHYSXftw napisał:

No i co to za random cytat? jeden z niewielu? Manipulować każdy potrafi. Wrzucanie GI do wora P2W to po prostu głupota i niewiedza. Zalecam się zapoznać z tą definicją głębiej. GI przejdziesz bez wydawania złotówki. Fabuła nie ma żadnego paywalla. Kontrowersje biorą się z endgame, ale to trzeba samemu zagrać zamiast cytować jakieś głupotki.

Random cytat tak jak odpowiedzi jakichs randomów z forum pclab  ¯\_(ツ)_/¯ . Ty twierdzisz że jeden z niewielu, ja natomiast nie ograniczam się tylko do tego forum i widziałem znacznie więcej takich komentarzy. Sam mówisz że kontrowersje są wokół endgame więc może nie jest jednak tak kolorowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jakiej podstawie twierdzisz, że ograniczam się wyłącznie do tego forum? nie lubię manipulacji i ze mną to nie zadziała. Ja znajdę mnóstwo pozytywnych opinii, daleko nie muszę szukać "metacritic". Gdzie zasady się jednak zmieniły i nie wystawisz już szybkiej opinii w dniu premiery jako User. Tak tylko zaznaczę, recenzenci też oceniają ten tytuł pozytywnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego że wiele opini pojawilo sie jako negatywne więc jak okresliles ze jest ich "niewiele" to co mialem pomyslec?  Nie wiem gdzie Ty tu widzisz manipulacje ale spoko. 

Odniose sie tylko do tego co napisales:

Godzinę temu, PHYSXftw napisał:

Wrzucanie GI do wora P2W to po prostu głupota i niewiedza. Zalecam się zapoznać z tą definicją głębiej.

Godzinę temu, PHYSXftw napisał:

Kontrowersje biorą się z endgame(...)

O ten endgame mi chodzi, nie interesuje mnie co jest wcześniej bo wiele gier działa na bardzo podobnej zasadzie tworząc różne systemy przez które ludzie są popychani by zakupić coś dodatkowego. 

39 minut temu, PHYSXftw napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że ograniczam się wyłącznie do tego forum?

Na takiej podstawie że pojaiwło się wiele na ten temat a Ty twierdzisz że są to nieliczne komentarze.

40 minut temu, PHYSXftw napisał:

Ja znajdę mnóstwo pozytywnych opinii, daleko nie muszę szukać "metacritic".

Oczywiście że znajdziesz, i zapewne część z nich nie będzie nawet opłacona bo wierze że gra może się podobać, nigdzie tego nie negowałem.

40 minut temu, PHYSXftw napisał:

Ja znajdę mnóstwo pozytywnych opinii, daleko nie muszę szukać "metacritic". Gdzie zasady się jednak zmieniły i nie wystawisz już szybkiej opinii w dniu premiery jako User. Tak tylko zaznaczę, recenzenci też oceniają ten tytuł pozytywnie. 

Metacritic i recenzenci - Chcesz sie trzymać ich to się trzymaj, ja już zbyt wiele razy się przejechałem na recenzjach i opiniach w wspomnianym portalu.  Wczytaj się w komentarze ludzi którzy oceniaja, Ci co dają niskie oceny (<5) często wspominają o tym że daliby znacznie więcej grze gdyby nie to że po pewnym czasie własnie gacha daje o sobie znać i gra zaczyna się psuć.

Na tym kończę dyskusje bo za dużo czasu już poświęciłęm temu słabemu tytułowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, joloxx9 napisał:

Ależ ja nie mam zamiaru Cie słuchać, nie  chodzi nawet o to ile spędziłem przy grze, jest masa osób które grały znacznie dłużej i twierdzą to samo. 

Jest też cała masa osób, która ma inne zdanie.

Nie wiem czemu wziąłeś sobie za cel bronienie tego czegoś. 

Ja za to nie wiem czemu w ogóle wchodzisz do tego tematu i wypisujesz bzdury bez jakiejkolwiek wiedzy w temacie. To normalne że skoro piszesz nieprawdę to staram się to naprostować. Czy ja wchodzę na forum w tematy, o których nie mam pojęcia i kłócę się z ludźmi? Nie, a jeśli już jakimś cudem mi się to zdarzy to przy odpowiedniej argumentacji innych osób, jestem w stanie przyznać się do błędu. Ty za to wyrobiłeś sobie zdanie na podstawie jakichś bliżej nieokreślonych internetowych opinii i przyjmujesz postawę eksperta w temacie.

Zresztą sam się już wcześniej ośmieszyłeś, kiedy napisałeś że nie grałeś, a potem jak zwróciłem na to uwagę, to nagle jeszcze tego samego dnia zmieniłeś zdanie i napisałeś że grałeś 2 godziny, w co wątpię. :E

Nie zgadzasz się to zapraszam na Reddit, tam pewnie chętnie z Tobą podyskutują dlaczego jesteś w błędzie. Wrzucę tutaj tylko jeden cytat - nie mam kogoś przekonywać że białe jest białe więc nie musisz nawet odpowiadać bo dalej tej dyskusji ciągnąc nie zamierzam.

Ale ja nie jestem w tej chwili na Reddicie tylko na PCLabie i dyskutuję z ludźmi z PCLaba. Jak będę miał ochotę wejść i dyskutować na Reddit, to zrobię to, bo mam tam konto. ;) Widocznie nie masz pewności co do własnego zdania, skoro ciągle zasłaniasz się cudzymi opiniami. W sumie trudno żebyś miał własne zdanie, skoro nie grałeś. :E

1 godzinę temu, joloxx9 napisał:

O ten endgame mi chodzi, nie interesuje mnie co jest wcześniej bo wiele gier działa na bardzo podobnej zasadzie tworząc różne systemy przez które ludzie są popychani by zakupić coś dodatkowego. 

Ta gra nie ma endgame. Przecież już to tłumaczyłem. Kończysz fabułę, odstawiasz grę na jakiś czas i czekasz na nową zawartość. Ludzie sami sobie szkodzą że bawią się w grind i farmienie materiałów mimo że tego nie potrzebują. Pisałem już na poprzedniej stronie jaki jest problem z GI - mało zawartości. A biorąc pod uwagę fakt że gra jest za darmo i będą dodawać nowości z miesiąca na miesiąc, nie można narzekać.

1 godzinę temu, joloxx9 napisał:

Na tym kończę dyskusje bo za dużo czasu już poświęciłęm temu słabemu tytułowi.

Masz 4 tys. postów na forum, wcześniej nie rzuciłeś mi się w oczy jakimiś głupimi zagrywkami, więc czemu robisz to teraz? Masz rację, poświęciłeś za dużo czasu, ale nie słabemu tytułowi, a kłótni bez wiedzy w temacie. ;) Czy może jesteś jednym z tych bystrzaków co w ramach protestu przeciwko grze niszczyli PS4? :E

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Isharoth napisał:

Jest też cała masa osób, która ma inne zdanie.

No I co z tego wynika? To ze cześci ludzi się gra podoba innej nie i widzą w niej P2W? Nawet totalne gnioty jak F4 miały fanów.

3 minuty temu, Isharoth napisał:

Ja za to nie wiem czemu w ogóle wchodzisz do tego tematu i wypisujesz bzdury bez jakiejkolwiek wiedzy w temacie. To normalne że skoro piszesz nieprawdę to staram się to naprostować. Czy ja wchodzę na forum w tematy, o których nie mam pojęcia i kłócę się z ludźmi? Nie, a jeśli już jakimś cudem mi się to zdarzy to przy odpowiedniej argumentacji innych osób, jestem w stanie przyznać się do błędu. Ty za to wyrobiłeś sobie zdanie na podstawie jakichś bliżej nieokreślonych internetowych opinii i przyjmujesz postawę eksperta w temacie.

Bo mogę się wypowiedzieć i podzielić własnymi odczuciami. Według Ciebie to nie jest prawda, a  według mnie ta gra w porównaniu do innych gier multi ma straszną mechanikę w multi. Nie wiem dlaczego odmienne zdanie uważasz za bląd do którego się mam przyznać. Nie przyjąłem postawy eksperta tylko jeszcze raz powtarzam wyraziłem swoją opinięm z którą możesz się nie zgadzać.

7 minut temu, Isharoth napisał:

Zresztą sam się już wcześniej ośmieszyłeś, kiedy napisałeś że nie grałeś, a potem jak zwróciłem na to uwagę, to nagle jeszcze tego samego dnia zmieniłeś zdanie i napisałeś że grałeś 2 godziny, w co wątpię. :E

To jest iście debilne zdanie - chcesz mi zarzucić że w jeden dzień nie mogłem zagrać 2 godzin by ocenić czy mi sie podoba czy nie? To się tyczyło tego że Zelda > GI.

8 minut temu, Isharoth napisał:

Ta gra nie ma endgame. Przecież już to tłumaczyłem. Kończysz fabułę, odstawiasz grę na jakiś czas i czekasz na nową zawartość. Ludzie sami sobie szkodzą że bawią się w grind i farmienie materiałów mimo że tego nie potrzebują. Pisałem już na poprzedniej stronie jaki jest problem z GI - mało zawartości. A biorąc pod uwagę fakt że gra jest za darmo i będą dodawać nowości z miesiąca na miesiąc, nie można narzekać.

Jak nie ma endgame? W takim razie o co chodzi tutaj

https://www.pcgamer.com/genshin-impacts-endgame-grind-is-as-frustrating-as-it-is-unnecessary/

https://www.forbes.com/sites/paultassi/2020/10/12/genshin-impact-has-a-resin-problem-in-its-endgame/

10 minut temu, Isharoth napisał:

Ale ja nie jestem w tej chwili na Reddicie tylko na PCLabie i dyskutuję z ludźmi z PCLaba. Jak będę miał ochotę wejść i dyskutować na Reddit, to zrobię to, bo mam tam konto. ;) Widocznie nie masz pewności co do własnego zdania, skoro ciągle zasłaniasz się cudzymi opiniami.

No widzisz i tutaj tkwi problem, patrzysz tylko na forum i na wypowiedzi kilku osób więc najwyraźniej nie widzisz że jest wieksza grupa osób która ma podobne zdanie co ja. Możesz sobie dopisywać różne historyjki  - swoją opinię wyraziłem, nie spodobała się. Odniosłem się do tego że nie jestem jedyny -> zasłania sie cudzymi opiniami ¯\_(ツ)_/¯

16 minut temu, Isharoth napisał:

Masz rację, poświęciłeś za dużo czasu, ale nie słabemu tytułowi, a kłótni bez wiedzy w temacie. ;)

Widzisz ja tutaj nie miałem zamiaru się kłócic o nic, napisałem co myslę o grze a tutaj jest jakaś próba wmówienia mi że źle myślę. Sorry to jest moje zdanie z którym już Ci napisałęm nie musisz się zgadzać, jakbyś nie zauważył to nie ja biegam tutaj za Tobą  i nie cytuję każdego postu gdzie próbuje Ci wmówić że nie masz racji. Chyba KAŻDY mój post w tym temacie przyciągnął Cię na tyle żeby go skomentować co jest dla mnie conajmniej dziwne. Parę dni temu skończyłem dyskusję więc nie wiem po co dalej czepiasz się moich postów. Jak Ci tak nie pasują to polecam opcję ignore. 

15 minut temu, Isharoth napisał:

W sumie trudno żebyś miał własne zdanie, skoro nie grałeś. :E

I właśnie w tym momencie kończę odpisywać, jak masz już wyrobioną zmyśloną opinię to niech tak będzie. 

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, joloxx9 napisał:

No I co z tego wynika? To ze cześci ludzi się gra podoba innej nie i widzą w niej P2W? Nawet totalne gnioty jak F4 miały fanów.

To z tego wynika że bawisz się w cherry picking, czyli od samego początku masz wyrobione zdanie o grze i szukasz tylko opinii, które potwierdzą twoją tezę. Dowodów na to nie trzeba długo szukać, nawet średnio rozgarnięta osoba po przeczytaniu tego co tu piszesz zauważy dziwną zależność w twoim zachowaniu. Kiedy chciałeś wskazać wady gry, czyli np. rzekome P2W, powoływałeś się na opinie losowych ludzi z Reddita, ale kiedy @PHYSXftw powołał się na recenzje, to od razu zarzuciłeś że te mogą być opłacone. :E Teraz robisz to samo, według ciebie tylko negatywne opinie o GI są wartościowe, a te pozytywne od razu deprecjonujesz. Nie wydaje ci się to głupie, śmieszne? Przecież to jest jakaś dziecinada. :E

Poza tym nie wiesz co to P2W, a tym bardziej nie masz zielonego pojęcia jakie miałoby przełożenie na GI, bo nie grałeś. Jak w ogóle możemy rozmawiać o P2W w grze singleplayer, którą da się bez problemu przejść za darmo? Fakt, nie dostaniesz wszystkich postaci bez płacenia, no chyba że masz jakiegoś niewiarygodnego farta. Ale co z tego? Gra jest za darmo, oferuje sporo godzin dobrej zabawy, a twórcy muszą na czymś zarobić. Jedyne co na tym ucierpi to różnorodność rozgrywki. Nie ma tutaj wyjątkowo słabych postaci, no jedynie Amber odrobinę odstaje przez mechanikę swojej umiejętności pod "E". Ale żeby o tym wiedzieć musiałbyś zagrać, ty za to nadal uparcie zgrywasz eksperta bez zagrania w grę.

Bo mogę się wypowiedzieć i podzielić własnymi odczuciami. Według Ciebie to nie jest prawda, a  według mnie ta gra w porównaniu do innych gier multi ma straszną mechanikę w multi. Nie wiem dlaczego odmienne zdanie uważasz za bląd do którego się mam przyznać. Nie przyjąłem postawy eksperta tylko jeszcze raz powtarzam wyraziłem swoją opinięm z którą możesz się nie zgadzać.

Ale o jakich odczuciach mówimy skoro nie grałeś w grę, a z opinii w Internecie wybierasz tylko te negatywne? :E No i czemu napisałeś "w porównaniu do innych gier multi", skoro to jest gra singleplayer z drobnym elementem coop, którego w sumie mogłoby nie być? Znów wyszła twoja niewiedza.

Przeczytaj co pisałem na poprzedniej stronie to zrozumiesz. Ludzie uparcie dążą do zrobienia tej gry na 100%, nie rozumiem po co, nie rozumiem dlaczego. Jej nie da się zrobić w 100%, a już na pewno nie za darmo i trzeba się z tym pogodzić. Czy to coś złego? Otóż akurat w tym przypadku nie. Po przejściu fabuły i eksploracji całego obecnie dostępnego świata nie ma już nic ciekawego do roboty. Po co więc grindować? Ludzie którzy piszą o tym że grind na materiały na wyższe lvl jest długi, mają rację. Tyle że ten grind nie ma najmniejszego sensu. Lepiej poczekać aż dodadzą nowy content w kolejnych update.

No widzisz i tutaj tkwi problem, patrzysz tylko na forum i na wypowiedzi kilku osób więc najwyraźniej nie widzisz że jest wieksza grupa osób która ma podobne zdanie co ja. Możesz sobie dopisywać różne historyjki  - swoją opinię wyraziłem, nie spodobała się. Odniosłem się do tego że nie jestem jedyny -> zasłania sie cudzymi opiniami ¯\_(ツ)_/¯

Nie, nie tutaj tkwi problem. Problem tkwi w tym, że ja cały czas piszę o własnych doświadczeniach z grą, a ty nadal nie grałeś i opierasz swoją wiedzę jedynie na opiniach odnoszących się negatywnie do gry. :E

I właśnie w tym momencie kończę odpisywać, jak masz już wyrobioną zmyśloną opinię to niech tak będzie. 

Szczyt hipokryzji i odwracania kota ogonem. Powinieneś dostać za to jakiś medal na forum. Nie wierzę że to nie jest trolling, po prostu nie wierzę. :E

Moja opinia oparta na samodzielnej grze przez ~30-40 godzin jest zmyślona, ale twoja oparta na cherry picking z postów z Reddita jest wielce wartościowa. Dobrze się czujesz? ;)

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja zrobiłem kilka dni temu nowe konto i bawiłem się w losowanko-reroll, jeszcze jak było dawane 1600primogenów, to miałem ok 3500 na 7lvl, i jak tamte konto było "oflagowane" by nic nie poleciało, tak na tym koncie, a robiłem 4 próby i wybrałem najlepsze, wkurzało mnie, że brakuje mi fajnej postaci która pociągnie grę.
Teraz mam 2 postacie i to one ciągną grę, ba Abyss padł na luzie, jak mi Xiangling nie poleciała, tak miałem ją z Abyssa za 3-3, które na 20lvl adv zrobiłem :) Więc jak się ma odpowiednie postacie to idzie zrobić. A jak tu wypisywałem jaki miałem problem to zrobić.
Gra się przyjemnie i szybko, czyszczę bez problemów nawet 4-3 zrobiłem, i zacząłem 5-1 w Abyssie, ale nie mam drugiego teamu.

qiHgL5W.jpg

Do tego 3x Fischl, jak widać tutaj jedna z powtórek, Ningguang, Sucrose. Ningg korzystam, bo rozwalam nią kamienie-surowce, jak i jest w teamie z Fischl Qiqi, Xiangling.
Qiqi + Fischl te 2 postacie zrobiły Abyss, ba nawet 4-3, ale bez * bo na limicie :P Dopiero potem było lepiej.

Qiqi poleciała mi też na innym koncie, ale tam nie było Fischl.

Mi się podoba gierka, mam już pełno primogenów na losowanie, ale czekam na nowy baner, Fischl + Qiqi starcza na całą grę, a Xiang robi jako 3 ataker/support pod Pyro bo Fire+lód czy z Eletro zawsze jakieś kombo.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Isharoth napisał:

(...)ty nadal nie grałeś(...) 

Skoro wiesz lepiej odemnie to już nie drąz tematu bo to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.10.2020 o 12:27, Reddzik napisał:

Mi się podoba gierka, mam już pełno primogenów na losowanie, ale czekam na nowy baner, Fischl + Qiqi starcza na całą grę, a Xiang robi jako 3 ataker/support pod Pyro bo Fire+lód czy z Eletro zawsze jakieś kombo.

Ja też teraz zbieram primogemy. Mam już 4300, a sypią ciągle w wiadomościach i eventach.

A tymczasem... Bawię się Moną. ;)

Edytowane przez Isharoth
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gz Mony i dmgu, u mnie to 2-4k max co widziałem xD
Ja mam dopiero 34lvl AR, bo wiadomo robiłem rerolla.
Qiqi prawie 1300 ataku, Fischl 1.1k atk, Ningguang 1k atk. Aktualnie Abyss 5 na 9*. 6 już trochu trudniej bo Qiqi nie wyrabia, sama nie daje rady, a Ningguang soluje, z Prototype Malice samowystarczalna. Choć mam tak też inne postacie i zmieniam. Nadal mam 3-4* artefakty, jedynie 5* w jakiś dzień poleciała ze smoka, ale z hp% na klepsydrze, to odpada.

Na pewno lepiej mi się gra niż na tamtych postaciach. Mona mi poleciała, ale mam ją na 20lvl i w abyssie wpada rzuca skill i ucieka bo jest na hita. Nie widzę jej, nie wiem jak mi się ma przydać. Myślałem, że to klee leci, bo brak mi dpsu ^^
Mam nadzieję, że na 35lvl i nowym świecie będzie częściej dropić 4*, bo to masakra, że korzystam z 3*.

Ja tylko bije Elitki, bossów tygodniowych, i domainy na materiały do talentów, broni i tyle, księżyców na resina nie używam, trzymam na 40ar jak nie 45ar

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to widziałem już tyle filmików z buildami, że mogę spokojnie stwierdzić iż można z tymi postaciami zrobić wszystko, a wszelkie tier listy są nic nie warte. :E Widziałem nawet jak ktoś zrobił Ningguang pod zwykłe ataki. 

Artefakty 5* zaczynają pojawiać się przy 35AR, od 40AR można je powoli farmić, a na 45AR podobno już dość często wypadają.

Co do Mony, to jest ona mocna ze względu na swój Elemental Burst, który łapie wszystko dookoła w bąbelki (dodatkowe cc), a po rozbiciu każdego z bąbelków zadaje duży dmg. Tylko trzeba to combo zrobić w odpowiedni sposób, co na początku może wymagać skupienia. Widać to u mnie na filmiku. :E Trzeba pilnować, żeby nałożyć na cel Pyro, odpalić ulta Mony, poczekać ~2 sekundy ze względu na cooldown na elemental reaction i użyć ognistego ataku do rozbicia bąbelka. Takie połączenie robi 2x dmg, co w połączeniu z krytem daje takie duże liczby. Ja Monę póki co zrobiłem u siebie jako główną postać pod dps, a odkąd odkryłem to combo, to zamieniłem w party Fishl na Amber, żeby mieć 2 postacie pod Pyro.

Czekam na banner z Keqing, który podobno będzie w grudniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robię Ningguang jako głównego DPS'a, i raczej tak pozostanie. Brakuje mi artefaktów, więc mam tak sobie ją daną, ale radzi sobie prawie solo na Abyssie, robi większy dmg na smoku niż Qiqi czy Fischl, W pewnych sytuacjach GEO jest spoko, ale są momenty gdzie nie da rady, jak żelki GEO itp.

Co do Mony to nie wiedziałem jak to działa, aktualnie i tak jej nie użyję, nie mam nawet materiałów na Ascend bo nie farmiłem Elitki, mam tylko przygotowane lvl up dla Qiqi, Fischl i Ningguang, reszta kiedyś tam.

Dopóki tych 3 postaci nie ulepszę, to za Monę się nie zabieram, aktualnie myślę o Solar Pearl dla Ningguang, bo mieczyk Black Sword nie mam komu dać i nie wiadomo kiedy będzie odpowiedni user.
Najwyżej wtedy Prototype Malice pójdzie na Monę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, jako że mam już trochę czasu spędzone w grze, to dam znać jak wygląda sytuacja. Otóż jeśli ktoś szuka singleplayer RPG to będzie zaglądał do gry od patcha do patcha, bo jak zrobi się już wszystkie zadania to nie ma nic innego do roboty, oprócz ulepszania postaci...które jest żmudne. Wylevelowanie postaci z 70 do 80 lvl jest bardzo kosztowne, a nagrody są śmiesznie niskie. Za każdego przeciwnika dostajemy po 15-30exp i równie marne wartości Mory (waluta w grze), podczas gdy 70-80lvl wymaga 1 611 875 exp i 322 200 Mory. Oczywiście exp i Morę zdobywamy również na inne sposoby, bo inaczej ulepszenie postaci byłoby niemożliwe, ale i tak zajmuje to dużo czasu.

Wychodzi tutaj chytrość Mihoyo. Widać że chcą ściągnąć jak najwięcej ludzi do gry żeby wydawali hajs. Pewnie jak zainteresowanie zacznie spadać to zaczną luzować grę i dawać więcej rzeczy, ale póki co jeśli ktoś zrobił już wszystkie ciekawsze rzeczy w grze to warto przerzucić się na coś innego i poczekać do następnych dużych aktualizacji.

Wbrew temu co pisał joloxx9, gierka jest fajna do pogrania jako singleplayer. Powtórzę że mi eksploracja świata i walka spodobały się o wiele bardziej niż w Zeldzie BotW, chociaż w Zeldzie shrine były nieporównywalnie ciekawsze, bo tam mieliśmy zagadki, a tu domainy są najczęściej w formie okrągłych aren, gdzie walczymy z powtarzalnymi przeciwnikami. Tym lepiej że można ją ograć w zupełności za darmo, a na Youtube, Redditach i innych mediach społecznościowych są już dziesiątki poradników jak zbudować nawet darmowe postaci, żeby radzić sobie bez problemu. Większość postaci jest dobra, czasem nawet 4* są mocniejsze od 5* (przykład: Ningguang, która zrobiona pod zwykły atak i kryt jest najmocniejszą postacią na single target). Jeśli ktoś ma pecha do losowań, to ucierpi jedynie różnorodność rozgrywki, no ale ulepszanie postaci i tak jest bardzo kosztowane, więc warto skupić się tylko na tych, które mamy i które nas interesują.

Genshin ma potencjał żeby być o wiele ciekawszy. Chociażby wyżej wspomniane domainy mogłoby być czymś na wzór dungeonów znanych z MMORPG, gdzie przechodzilibyśmy przez różne pokoje i walczyli zarówno ze zwykłymi przeciwnikami jak i bossami. Wtedy nawet coop by sporo zyskał. Pytanie czy coś takiego się pojawi i w jakim kierunku pójdzie gra. Póki co radzę nie wydawać pieniędzy, nacieszyć się grą za darmo, a jak nam się znudzi to odstawić i wrócić później.

Zbieram teraz primogemy licząc, że w grudniu pojawi się banner z Keqing, chociaż nie ma żadnej pewności że taki będzie, są jedynie przypuszczenia. Z tych postaci, których nie mam interesuje mnie tylko Keqing i gdybym ją dostał to może miałbym jakąś motywację do dalszego grania w oczekiwaniu na nową lokację, która pojawi się chyba jakoś w połowie grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jest jakaś szansa na polską wersję językową? Czy raczej odpuścić sobie czekanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PhyzPl IMO szansa bliska zeru. Polska jest krajem, w którym tego typu gry są najmniej popularne.

Ja robię sobie przerwę od gry, bo poza nowymi questami w patchach, nie mam motywacji żeby robić cokolwiek innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest już update 1.2. Jest nowa lokacja do zwiedzania, sporo nowości. Jeśli ktoś czekał na coś nowego, to teraz jest dobra pora. Nowa lokacja nie jest zbyt duża, ale z racji że to ogromna góra, to jest mocno wertykalna, więc zwiedzanie i tak zajmie sporo czasu.

Genshin Impact – 1.2 Full Patch Notes

Następna większa lokacja będzie dopiero w 2.0, czyli za 2-3 miesiące. Będzie to Inazuma, czyli kraj wzorowany na Japonii, żywiołem przewodnim będzie Electro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.11.2020 o 11:46, Isharoth napisał:

Dobra, jako że mam już trochę czasu spędzone w grze, to dam znać jak wygląda sytuacja. Otóż jeśli ktoś szuka singleplayer RPG to będzie zaglądał do gry od patcha do patcha, bo jak zrobi się już wszystkie zadania to nie ma nic innego do roboty, oprócz ulepszania postaci...które jest żmudne. Wylevelowanie postaci z 70 do 80 lvl jest bardzo kosztowne, a nagrody są śmiesznie niskie. Za każdego przeciwnika dostajemy po 15-30exp i równie marne wartości Mory (waluta w grze), podczas gdy 70-80lvl wymaga 1 611 875 exp i 322 200 Mory. Oczywiście exp i Morę zdobywamy również na inne sposoby, bo inaczej ulepszenie postaci byłoby niemożliwe, ale i tak zajmuje to dużo czasu.

Co to za zdziwienie? :E Przecież to jest typowa taktyka gówno giereczek z Androida, które są nastawione na wyciąganie kasy od graczy - typowe i w dodatku chamskie P2W najniższych lotów.

Dobrze, że chociaż idzie to ograć bez kupowania czegokolwiek z tego co czytałem i cud, że nie wali reklamami po oczach podczas grania jak to na telefonach bywa dopóki nie zapłacisz. :E 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, caleb59 napisał:

Co to za zdziwienie? :E Przecież to jest typowa taktyka gówno giereczek z Androida, które są nastawione na wyciąganie kasy od graczy - typowe i w dodatku chamskie P2W najniższych lotów.

Eksploracja jest całkiem dobra jak na gówno giereczkę z Androida. Rzeczywiście jest tu sporo elementów do których mógłbym się przyczepić, ale jako darmowa gra, Genshin naprawdę się broni. Nie trzeba wydawać pieniędzy, a nawet moim zdaniem nie powinno się tego robić. Koszt losowań jest chory i ludzie wydając nawet 1000$ nie dostają tego czego chcą. Na szczęście tych primogemów dostaje się na tyle sporo, że można sobie je spokojnie uzbierać na jakiś banner z postacią, która nam się spodoba. Od 75 losowania jest 30% szansy na 5 gwiazdkową postać, przy czym 50% że akurat dostaniemy tą postać z banneru. Jeśli jej nie dostaniemy, to potem po następnych 75 losowaniach jest już 100% szansy.

Ja gachę olewam. Zbieram primogemy (mam 11k), jakby miała wyjść jakaś fajna postać, ale tak to głównie ulepszam to co mam. Ten nowy update pod względem eksploracji był naprawdę fajny, bo mamy do zwiedzania dużą górę i sporo ciekawych, ukrytych rzeczy do znalezienia.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Abyss zrobione na 12, kiedy wcześniej nie mogłem zrobić nawet 9 floora. A to wszystko po zdobyciu Ganyu, na którą zbierałem przez długi czas. :E Teraz walki są komicznie proste. A można na niej wykręcić jeszcze większy dmg. Ja się skusiłem i wydałem gemy na zrobienie na niej c1. Dobrze zrobiłem, bo przy okazji wypadł mi jeszcze Diluc. Ale fart. :E

Tutaj przykład walki z bossem na WL7 (AR50): Ganyu 230% Crit DMG - Stormterror boss annihilation

Niestety mam wrażenie, że nie wyrabiają się z czasem jeśli chodzi o następne patche. Widać poprawę, widać że chcą dodać coś więcej do gry, ale writing w questach czasami leży. Tak jak questy związane z Ventim i ogólnie główny wątek w Mondstadt był dość ciekawy, tak teraz ostatni quest z Ganyu był słabiutki. Muszą w ciągu 2-3 miesięcy wypuścić nową krainę, bo inaczej ludzie się znudzą.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś jeszcze gra, to garść nowinek. W tym tygodniu wyszedł patch 1.4, póki jest festiwal z licznymi minigierkami, poboczne zadania z 4 postaciami "hangout events", potem jeszcze wejdą inne eventy.

Do nowej bety dostęp uzyskali leakerzy. Wyciekła prawie cała zawartość 1.5, a tam będzie już więcej rzeczy:

- 2 nowe postaci (5* Eula, cryo pod phys. dmg, claymore - wygląda ładnie i zapowiada się na silnego dps, Yanfei 4* pyro catalyst)

- 2 nowych bossów, jeden tygodniowy z materiałami do talentów dla nowych postaci, drugi z materiałami do levelowania postaci.

- Nowy domain, 2 nowe sety artefaktów.

- Co mnie zdziwiło, to będzie housing system i wygląda on całkiem obiecująco:

Przepraszam za jakość, nie było lepszej. Dostaniemy własną, instancjonowaną na której będziemy mogli stawiać różne budynki i inne obiekty, oraz dekorować budynki w środku.

- Nowej lokacji, Chasm (zamknięte kopalnie w Liyue), raczej nie będzie. Nie było o niej nic w leakach, więc raczej pojawi się w 1.6

- Jeśli Chasm będzei 1.6, to Inazuma (następna duża kraina) raczej też się przesunie do 1.7/1.8.

- Było sporo drobnych zmian, których większości już po prostu nie pamiętam. :E

Niżej jeszcze filmik z 2 nowymi postaciami:

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle nowości, ja przestałem grać, nawet tego contentu nie zrobiłem co był w grudniu, ostatnio wlazłem do gry na losowanie, ale niestety nie potrzebnie chyba losowałem bo trafiłem postać ta co ma skille pod skakanie i walenie z góry- nie chce mi się szukać teraz nazwy, a teraz dali Keq czy inne, mogłem zostawić, bo tamta taka średnia :P

edit:
Chodzi o Xiao

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Reddzik napisał:

Tyle nowości, ja przestałem grać, nawet tego contentu nie zrobiłem co był w grudniu, ostatnio wlazłem do gry na losowanie, ale niestety nie potrzebnie chyba losowałem bo trafiłem postać ta co ma skille pod skakanie i walenie z góry- nie chce mi się szukać teraz nazwy, a teraz dali Keq czy inne, mogłem zostawić, bo tamta taka średnia :P

Masz Xiao, jednego z najlepszych hypercarry w grze. Po takim czasie ogarnąłem już w miarę mechanikę gry i to jak budować każdą postać i powiem ci że o ile Keqing może być przyjemna do gry, o tyle Electro jako element jest obecnie najsłabsze. Po prostu ma słabiutkie reakcje i muszą zrobić jakiegoś buffa. Myślę że zrobią to przed wyjściem Inazumy, której motywem przewodnim będzie właśnie Electro (i pewnie wtedy będzie więcej postaci z tym elementem, w tym Baal - czyli Electro Archon na którą czekam :P). Ja rollnąłem na Keqing, ale teraz trochę żałuję, bo podobno ma być rerun Zhongliego w 1.5, a potem banner z Eulą. Na Eulę dam radę uzbierać, na Zhongliego niestety nie. :(

No właśnie powiem ci że nie ma za dużo nowości. Jeśli Chasm nie będzie w 1.5, a raczej nie będzie, to mamy już 3 update bez nowych lokacji. Trochę słabiutko. Widać że skupili się bardziej na eventach, które dają content na chwilę, ale nadal brakuje czegoś na stałe. Z tych ciekawszych rzeczy które cię ominęły, to w 1.3 był spoko event typu Tower defense (Theather Mechanicus), gdzie ulepszało się swoje wieżyczki, które miały różne elementy i różne działanie. Trzeba było je tak porozstawiać, żeby mobki nie przeszły przez portal. 1.5 ma być teraz największą aktualizacją. Jeśli terminy się nie przesuną, a do tej pory tak nie było (patche wydawane są co 6 tyg.), to 1.5 wejdzie 28 kwietnia.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz wlazłem, zebrałem primo, i wylosowałem Razera, to jego c2, ale mam go na 1lvl, nawet nie zrobionego.
A mój team to Childe, Qiqi i Xiangling, a 4 kto tam był? hm Bennett, Fischl c5 albo c6, Diona jak i Mona czy Noelle c6, zależy od potrzeby.
Spiral Abyss to max 12-1 tam doszedłem, ale brakowało czasu na zrobienie, stąd potem robiłem Dionkę i inne postacie, ale zbytnio nie ma kim.

Nie chciało mi się już farmić, wolałem wrócić do "kupki wstydu".

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Reddzik napisał:

Nie chciało mi się już farmić, wolałem wrócić do "kupki wstydu".

Dobry wybór, zawsze można wrócić jak będzie więcej rzeczy. Kiedyś ta gra będzie ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi