Skocz do zawartości
Isharoth

Genshin Impact

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.06.2021 o 21:57, Isharoth napisał:

Rozwiniesz? Chętnie podyskutuję.

Nic nie trzeba rozwijać, Genshin obecnie posiada jednych z większych "whale" jakie istnieją, są w połowie drogi do graczy BDO którzy topią 1-2k$ co miesiąc ;) 

I to fakt, Genshin był fajny, przez pierwsze dwa tygodnie po starcie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, TheMr. napisał:

I to fakt, Genshin był fajny, przez pierwsze dwa tygodnie po starcie :E 

W 2 tygodnie to ja nie wiem czy zdążyłeś zwiedzić chociaż ćwiartkę Liyue. :E

20 minut temu, TheMr. napisał:

...są w połowie drogi do graczy BDO którzy topią 1-2k$ co miesiąc ;) 

Tylko 1-2k $ miesięcznie? Widziałem że już grubsze kwoty tu leciały. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zrobił sobie przerwę to polecam teraz wrócić, jest nowa mapka z wieloma wyspami, ukrytymi skrzynkami i zagadkami. Ona chyba będzie niedostępna po tym patchu. :(

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda mega, te nowe postacie tak samo. Te soon to kiedy, bo jak wiesz nie jestem w temacie? Mam na dysku, ale bardzo dawno grałem, czasem odpalę by odebrać darmowe primo itd.

edit:
Jakieś 2tyg do 2.0 jak dobrze się doczytałem

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Reddzik Do tej pory update wychodziły regularnie co 6 tygodni w środy. ;) Czyli ten będzie 21 lipca.

Jak chcesz darmowe primo to łap kody ze streama. Tylko najlepiej teraz je wpisz, bo mają chyba ważność 1-2 dni.

AS6BQKLY9GLD
GBNA9J5H9Y4H
LS6T4L9ZZ7TH

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ważne są do jutra, jestem cały czas na discordzie oryg i polskim, czasem sprawdzę co na polskim napiszą w "informacjach" ale nie udzielam się już ani nie czytam dokładnie co i jak.
Teraz pograłem, Abyss lekko zmodyfikowany, bo inni przeciwnicy. Odebrałem te 3 kody, widzę, że w grze pełno questów do zrobienia, w tym ja jestem do tyłu z grudniem i trochu eventów w tym nowy strój dla Basi- ten już jest od jakiegoś czasu

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwiedziłeś cały archipelag? Pod koniec 1.6 już niestety zniknie. :(

Jeszcze 10 dni do Inazumy! Jak w 2.1 nie będzie nic ciekawszego na bannerach, to pewnie wezmę sobie Yoimiyę i Sayu. Szkoda że na Raiden przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać. To jest postać na którą czekam od dawna.

Abyss jak to Abyss, niby coś tam zmieniają ale dla mnie jest kiepsko zaprojektowany. Szkoda, bo to chyba jedyny trudniejszy content w grze, pomijając jakieś specyficzne eventy. Mimo wszystko robię go na 12-3, ale nie chce mi się powtarzać na wszystkie gwiazdki. Zwykle zabraknie mi dwóch czy trzech.

Ja w Genshinie najbardziej lubię eksplorację, historię świata i postaci. Walka jest spoko, ale żywioły nie są zbalansowane (np. Electro wyraźnie ma słabsze i mniej użyteczne reakcje niż Pyro/Cryo), no i brakuje tego contentu do walki. Podobno w Inazumie ma być trochę lepiej, testerzy mówili że przeciwnicy w otwartym świecie są trudniejsi. Ale ja się nie nakręcam - zobaczymy jak to będzie. Jak eksploracja w Inazumie będzie na poziomie tego nowego archipelagu, albo nawet większym, to nie mam się o co martwić.

Gdzieś w połowie 2.x albo pod koniec powinno pojawić się Dendro (może zbalansuje niektóre reakcje) i Chasm (nowa, mniejsza lokacja). No na pewno musi się to wszystko pojawić przed Sumeru, które jest Dendro regionem i ma być po Inazumie. Też będzie bardzo ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum bardzo kiepskie zainteresowanie Genshinem, więc nie chce mi się wypisywać wszystkich nowości dla 2-3 osób. Ale przeszedłem już jakąś połowę głównego wątku + 2 poboczne questy z Inazumy i mogę śmiało powiedzieć że poziom gry bardzo mocno wzrósł. Questy i dialogi są o wiele ciekawsze, chociaż szkoda że nadal głównie rozmawia za nas Paimon, zamiast Traveler. Jest dużo nowości w eksploracji i sporo do zwiedzania, a to tylko 3 wyspy Inazumy, w przyszłości ma być 6. Moim zdaniem w tej chwili ten update tak podwyższył poziom Genshina, że gra mi się w niego lepiej niż w Zeldę:BoTW (chociaż nie powinno się bezpośrednio porównywać tych gier).

Na dniach rusza beta 2.1. miHoYo zapowiedziało już Kokomi, Sarę i Raiden, chociaż nie potwierdzili że pojawią się na bannerach, ale raczej tak będzie.

I jeszcze zdziwili wszystkich collabem z Horizon Zero Dawn. Ma się pojawić w Genshinie postać Aloy i będzie darmowa. Na początku myślałem że to fake i sobie żartują, ale to chyba jednak prawda. :E W 2.1 dostaną ją gracz z PS, a w 2.2 reszta platform. Ciekawi mnie czy to był warunek jaki postawiło Sony za możliwość realizacji crosssave. :hmm:

 

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem, ale mało gram, wyleciała mi ta nowa postać 4* fire, wydaje mi się spoko, nie sprawdzałem opinii w necie, bo aż tak mnie nie interesuje zagłębianie się w grę.
Na razie muszę odkryć stare rzeczy, chyba nie mam dostępu do nowej zawartości bez zrobienia poprzednich.

Aloy widziałem na fejsie, Sony wrzuciło info o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Reddzik napisał:

Na razie muszę odkryć stare rzeczy, chyba nie mam dostępu do nowej zawartości bez zrobienia poprzednich.

Oj, to gorąco polecam Inazumę. Wczoraj cały dzień siedziałem, dziś znów od rana, a robiłem tylko fabułę. :E Jeśli utrzymają taki poziom questów w kolejnych update to chyba mnie kupili.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gameplay ze 2 razy ale to wygląda jak gra dla 9 latków dlatego odpuściłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Element Wojny napisał:

Widziałem gameplay ze 2 razy ale to wygląda jak gra dla 9 latków dlatego odpuściłem. 

Tu jest Polska, tu się gra tylko w poważne, brutalne gry, najlepiej z przekleństwami co 2 zdania. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Isharoth napisał:

Tu jest Polska, tu się gra tylko w poważne, brutalne gry, najlepiej z przekleństwami co 2 zdania. :E

Wiesz że lubię japońszczyznę i nie miałem nic złego na myśli; styl tej gry po prostu wygląda jakby była skierowana do młodszych graczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Wiesz że lubię japońszczyznę i nie miałem nic złego na myśli; styl tej gry po prostu wygląda jakby była skierowana do młodszych graczy. 

Wiem, ja tylko tak luźno rzuciłem, bo bardzo często spotykam się z podobnymi opiniami. ;)

Jest sporo gier z taką stylistyką i o ile zrozumiem jak komuś się ona nie podoba, o tyle sformułowanie w stylu "wygląda jak gra dla 9latków" jest trochę nie fair. Tak jakby wszystko co animowane, "bajkowe", już samo w sobie oznaczało że jest skierowane dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wiele czasu żeby pograć ale z tego co chwilę popykałem to bardzo mi się podoba. Widoczki że palce lizać. Muzyka też fajna. Inazuma wydaje się bardziej skoncentrowana tzn. nie ma tylu pustych terenów co np. w Mondstadt.

Nie wiem tylko którą 5* postać losować. Podoba mi się Ayaka, Kokomi i Yoimiya, a mam nazbierane klejnotów tylko na jedną ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 godzin temu, Isharoth napisał:

Oj, to gorąco polecam Inazumę. Wczoraj cały dzień siedziałem, dziś znów od rana, a robiłem tylko fabułę. :E Jeśli utrzymają taki poziom questów w kolejnych update to chyba mnie kupili.

Duży ten nowy region?

Czas chyba ściągnąć od nowa grę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elcaco napisał:

Nie wiem tylko którą 5* postać losować. Podoba mi się Ayaka, Kokomi i Yoimiya, a mam nazbierane klejnotów tylko na jedną ?

 

Teraz będzie bardzo dużo nowych postaci. Ja chyba niestety pominę Ayakę i Yoi, ale po questach z nimi robię to z bólem serca. :( Zbyt długo czekałem na Raiden, żeby teraz nie mieć pewności czy ją dostanę. A Raiden wchodzi prawdopodobnie w następnym update (Kokomi chyba też). W 2.1 ma być też jakiś rocznicowy event, więc możliwe że będzie dużo nagród do zdobycia. Ja jeszcze będę chciał Yae, ale ona pewnie będzie w 2.2/2.3.

46 minut temu, wompierz napisał:

Duży ten nowy region?

Spory i eksploracja jest trochę trudniejsza niż wcześniej, bo lokacje są wielopoziomowe. A to tylko 3 wyspy z 6, następne będą dodawane w kolejnych update. Mam jeszcze sporo pobocznych zadań do zrobienia, teraz właśnie robię takie jedno bardzo ciekawe i długie (dostaje się je od takiej pani w masce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Twoje wpisy odnośnie tej gry budzą tu podobne zainteresowanie jak moje odnośnie NieR Reincarnation xD 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Widzę że Twoje wpisy odnośnie tej gry budzą tu podobne zainteresowanie jak moje odnośnie NieR Reincarnation xD 

Haha, standardowo. Dlatego wrzucam jedynie nowości, może kogoś to zainteresuje, ale o samej grze piszę głównie na Discordach i Redditach. 

W Polsce gry w tego typu klimatach raczej nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem, dodatkowo na forum przesiaduje raczej więcej osób starszych ode mnie niż młodszych, a nowi nie przybywają i już raczej nie przybędą. :E Co do NieR to na pewno kiedyś zobaczę, ale póki co po Replicancie jakoś się przejadłem tym uniwersum. :( Nie pomaga fakt, że głównie gram na komputerze, a nie na telefonie, chociaż wiem że są emulatory Andka na PC. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to typowe pay-to-progress jak w wiekszosci gierek mobilnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Isharoth napisał:

Haha, standardowo. Dlatego wrzucam jedynie nowości, może kogoś to zainteresuje, ale o samej grze piszę głównie na Discordach i Redditach. 

W Polsce gry w tego typu klimatach raczej nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem, dodatkowo na forum przesiaduje raczej więcej osób starszych ode mnie niż młodszych, a nowi nie przybywają i już raczej nie przybędą. :E Co do NieR to na pewno kiedyś zobaczę, ale póki co po Replicancie jakoś się przejadłem tym uniwersum. :( Nie pomaga fakt, że głównie gram na komputerze, a nie na telefonie, chociaż wiem że są emulatory Andka na PC. ;)

Ja gram na emulatorze i gra się nieźle, teraz w tle gra chodzi w trybie auto - totalny farming bo potrzebuje surowców :)  Wiesz póki co ten Reincarnation jest totalnie niepowiązany z uniwersum (oczywiście poza eventami/postaciami) - The Cage (poza głównym wątkiem Fio który kończy się w następnym chapterze) jest jakby biblioteką wspomnień (?) z multiversum i historie tyczą się najróżniejszych postaci z najróżniejszych czasów. Oczywiście to pewnie tylko kwestia czasu kiedy dojdzie do jakiegoś bezpośredniego/pośredniego kontaktu z wydarzeniami z Drakengardów/Replicanta/Automaty ale gdzie jak i kiedy to chyba wie tylko Taro. Widać że gra się rozwija, twórcy planują wiele zmian i dodatków; do tego naprawdę są szczodrzy i na chwilę obecną bardzo dużo rzeczy dają totalnie za darmo (w zasadzie za samo zalogowanie się) i co najważniejsze wątki są fajne, choć brakuje mi póki co jakiegoś większego powiązania czy celowości ukazania tych właśnie historii. 

Mam zainstalowane te Twoje ;) Genshin Impact ale jakoś nie mogę się jeszcze przekonać do odpalenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, amsztel napisał:

Ta gra to typowe pay-to-progress jak w wiekszosci gierek mobilnych?

Progress? Nie, każdy progresuje tak samo. Niby można tam kupować dziennie jakieś doładowanie do resinu, dzięki czemu można nafarmić więcej rzeczy, ale to raczej dla takich, co lubią wszystko maksować. A ktoś kto gra za darmo i tak prędzej czy później dostanie to co chce. Zresztą to gra singleplayer więc nie ma z kim konkurować. Jest coop, ale to na zasadzie pomagania sobie wzajemnie.

Problem pojawia się kiedy chcesz mieć 100% postaci. Praktycznie nie da się zdobyć każdej grając za darmo, musiałbyś mieć niewiarygodne szczęście. Czy to duży problem? Moim zdaniem nie, chyba że ktoś jest maniakiem posiadania wszystkiego co tylko możliwe. Nie znam żadnej osoby, która chciałaby mieć każdą nową postać. Ludzie zwykle zbierają sobie primogemy (waluta za którą losujesz postaci) i losują raz na dwa update, żeby mieć pewność że dostaną to co naprawdę chcą. Ja gram od premiery, czyli niecały rok, a mam już tyle postaci że i tak nie korzystam ze wszystkich.

Czy gacha jest tutaj ważna? No i znów, jeśli już pominiemy kwestię czy chcemy mieć wszystko, to ważna ona nie jest. W grze najbardziej wybija się eksploracja. Ta jest wybitnie przyjemna i moim zdaniem od 2.0 ciekawsza niż w Zeldzie: BotW gdzie jest więcej pustych przestrzeni. Grzechem byłoby nie skorzystać, tym bardziej że gra jest za darmo, a nowe krainy ciągle będą dochodzić, teraz może nawet częściej, bo zainwestowali trochę w zespół. Eksploracja i zadania są tutaj fundamentem, jak już to się skończy to nie ma wcale tak dużo do roboty. Są jakieś dzienne czynności i eventy, ale te pierwsze po jakimś czasie nam się znudzą i będziemy robili je z automatu, byle dostać primogemy, a te drugie są dość nierówne jeśli chodzi o ich poziom wykonania. Także są 2 opcje dla darmowego gracza: 1. Logować się do gry jak jest nowa zawartość, przechodzić ją i odstawić w kąt do wyjścia kolejnego update. 2. Logować się codziennie i robić to samo co w pkt 1. ale zamiast porzucać grę logować się dziennie na kilka minut, żeby porobić dzienne questy i eventy. Przy 2 będzie o wiele łatwiej uzbierać na jakąś postać.

18 minut temu, Element Wojny napisał:

Mam zainstalowane te Twoje ;) Genshin Impact ale jakoś nie mogę się jeszcze przekonać do odpalenia. 

Nawet nie będę próbował namawiać. ;) Całkiem prawdopodobne że ci się nie spodoba. Większość moich znajomych dość szybko przestała grać z różnych powodów (przy czym najczęstszym powodem była stylistyka gry) i została tylko jedna osoba. A może ci się spodoba i zostaniesz na dłużej? Nie wiem.

Gra ma swoje bolączki, chociaż te są poprawiane z patcha na patch. Być może z przyzwyczajenia części z minusów już w ogóle nie zauważam. Nie jest to jakiś ideał, questy i dialogi są dość nierówne, szczególnie na początku (od 2.0 mocno się to poprawiło w nowej krainie), lipsync w EN dubbingu praktycznie nie istnieje. Ale mimo wszystko przez samą eksplorację i budowę świata, ta gra będąc darmową, pod względem przyjemności z rozgrywki przebija dla mnie wiele płatnych AAA za 60 euro.

Edytowane przez Isharoth
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, amsztel napisał:

Ta gra to typowe pay-to-progress jak w wiekszosci gierek mobilnych?

Tak.

Na początku masz sporo darmowej zawartości ale w dalszej fazie gry jest to co piszesz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...