Skocz do zawartości
qlimaxmit

i7 10700k vs Zen3

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, qlimaxmit napisał:

Dzień dobry,

Mam odłożone trochę gotówki. Posiadam monitor 1440 +120Hz. Karta RTX 3080 (gdzieś na morzu :E).

Celuję w 8/16. Taki procesor wystarczy mi na bardzo długo. 

Teraz pojawia się pytanie. Kupić i7 10700k wraz z płytą już teraz czy czekać na Zen3 i kupić płytę B550 lub X570 (które płyty są lepsze?)

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi w temacie.

Ja poczekam na zen3 ale jeżeli nadal będzie gorzej w grach zmieniam na 10900K. Tutaj nie ma sentymentów. Rysiek z 3080 niedomaga.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eagle napisał:

 Rysiek z 3080 niedomaga.

Nawet z 3900x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chreasy napisał:

Nawet z 3900x ?

Nawet. Chyba że w 4K. Cała nadzieja w Zen3.

Edytowane przez parcu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chreasy napisał:

Nawet z 3900x ?

3900x w grach mało się różni od 3600 czy 3800 a jeżeli są wyżej taktowane to od nich dostanie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test AOTS bardzo dobrze skaluje się z pamięciami, więc jeśli  5800x leciał na typowych przeciętnych  pamięciach XMP 3200mhz cl 16-18 lub wolniejszych i jeśli IMC w ZEN3 pozwoli na  + 4000mhz  to  stawi czoła 10 generacji Intela.  

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory może i będą fajne ale niestety nieosiągalne.To samo chyba było z Zen2, gdzie niektórzy czekali ponad 2 miesiące. Realna dostępność na półkach po nowym roku. Przy premierze kto pierwszy ten lepszy, resztę zgarną boty. Eldorado dla januszy, sztuczne podbijanie cen. Chyba nie chce sie w to bawić i na spokojnie kupię sobie i7 10700k lub bez k. W sumie czy warto ten procek podkręcać za kilka procent wydajności ? To sa niezłe grzejniki po OC. Ten procek to rakieta a 8/16 wystarczy na długi czas. 

@eagle Rozumiem ze masz chłodzenie wodne jak myślisz o 10900k. Na zimę jak znalazł:D Zakręcasz kaloryfer i puszczasz jakiegoś benchmarka. Cos czuję ze przeskoczysz na Zen3. Masz fajna płytę. Zmiana na nowa płytę to za dużo roboty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Jesteśmy już po prezentacji AMD. Jest szybciej i drożej. Nie znamy możliwości OC oraz REALNEJ dostępności w sklepach.

i7 10700k vs Ryzen 7 5800x? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma testów to nie wiadomo jak rzeczywiście będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat :) Planuję przesiadkę z 8-letniego i5-3570k i nie wiem czy czekać na te nowe Ryzeny. Realnie to trzeba by do nowego roku poczekać, aż te procki zostaną solidnie przetestowane. Na razie to tak naprawdę nic o nich nie wiemy, poza marketingowymi sloganami. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy zapewne będą początkiem listopada, więc na chwilę obecną wiadomo tyle ile pokazano na prezentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, qlimaxmit napisał:

i7 10700k vs Ryzen 7 5800x? 

i7 10700K nadal opłacalniejszy

 

7 godzin temu, Doamdor napisał:

Testy zapewne będą początkiem listopada, więc na chwilę obecną wiadomo tyle ile pokazano na prezentacji.

Pewnie 5 listopada o godzinie 15 zejdzie NDA,to wtedy pojawią się testy wraz z wynikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy to 10700K wydaje się najbardziej opłacalny, jest tańszy, ma lepsze oc (na każdym rdzeniu) i lepiej się skaluje z pamięciami.

5800x na slajdach wygląda dobrze, natomiast wiemy jak to było w przypadku Zen2. 4.7GHz (5800x) dotyczą tylko jednego rdzenia i pytanie, czy wszystkie sztuki tyle zrobią czy znowu będzie loteria.

5800x za 500zł więcej niż 10700k musiałby być o jakieś 10% szybszy, co raczej jest niemożliwe. Podejrzewam że 10700k na dobrym oc oraz szybkich pamięciach i tak będzie lepszy, no ale zobaczymy.

Aby 5800x był opłacalny, jego cena musi zejść do poziomu 10700K. Mimo wszystko lepiej poczekać chwilę na rzetelne testy.

Jak zobaczymy testy w pełnych możliwościach tych procesorów na szybkich pamięciach to wtedy będzie można jednoznacznie napisać co jest lepsze.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne czasy nastały że mamy AMD z potencjalnie lepszą wydajności ale wyższą od Intela ceną... Dopiero 5600 i 5700X mogą być ciekawe ale to dopiero pewnie jak już się AMD nachapie kasy. Już wiedzą że wydawanie lekko podkręconych wersji (X) razem z tymi w które wszyscy celują to był błąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na oficjalne testy, ale zapytam. Co myslicie jest bardziej przyszlosciowe, 5600x czy 10700k? Teraz musze zmienic CPU ktory bedzie wspolgral z 5700XT Pulse. Jednak za 3 lata dojdzie prawdopodobnie do wymiany karty na cos o mocy 3080 lub mocniejsza. I tu pytanie co wtedy lepiej ogarnie taka karte graficzna. Teraz nie ma znaczenia co sie wybierze, bo te 5 fps tu czy tam nie ma znaczenia jak sie ma 100fps.

Zastanawiam sie czy nie lepiej pojsc od razu w 5800x lub 10850k. I tutaj wraca dylemat czy taki CPU jest slusznym wyborem z mysla o bydowie platformy na 6-7 lat.

 

Wariant 3 kupic 10400f+tania plyta +ram, jednak za te 3 lata bedzie trzeba wymienic te 3 komponenty na nowe +karta graficzna.

Edytowane przez Radziuwilk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Brałbym teraz coś całkiem wydajnego i taniego, za 3 lata wróciłbym do tematu i złożył coś na ddr5 i całkiem nowego. Bardzo możliwe, że kolejne generacje procków będą niosły spore wzrosty wydajności, a dziś kupowanie 10700k czy zen3 pod 5700xt na 3 lata to trochę przesada. Wziąłbym może jakiegoś i5 10gen wersja f, do tego jakaś najtansza możliwa płyta z490, i ram nie wiem jaki masz, jak nie masz żadnego to cruciale na edie. 10700k wyciska u mnie ostatnie soki z rtx2080 a gram na 240fps w apexa. Właśnie teraz bawię się w uv i zejście z zegarem, chcę zobaczyć czy zobaczę różnicę 4.5ghz vs 5ghz w moich grach. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze mieszkam na stale w szwecji i tutaj nikt za 3 lata nie kupi ode mnie tych czesci. Wiec musze zakladac zero zysku z odsprzedazy.

Taki 5800x czy 10850k jesli nie zbottlenecuje 3080 to wydaje sie rozsadnym wyborem.

Musze znalezc rozwiazanie ktore przetrwa 5700xt i jej nastepczynie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Radziuwilk napisał:

Problem jest taki ze mieszkam na stale w szwecji i tutaj nikt za 3 lata nie kupi ode mnie tych czesci.

No to wyslesz do innego kraju, wielka mi filozofia wpisac inny adres na etykiecie. Mamy 2020

7 minut temu, Radziuwilk napisał:

Taki 5800x czy 10850k jesli nie zbottlenecuje 3080 to wydaje sie rozsadnym wyborem.

Nie, teraz są zbędne, lepiej zostawić $$$ i częściej wymieniać sprzęt. Szczególnie że akurat chcesz kupić na sam koniec wydawania co roku tego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wu70 napisał:

No to wyslesz do innego kraju, wielka mi filozofia wpisac inny adres na etykiecie. Mamy 2020

 

Byś się zdziwił ile paczka kosztuje :D 

Ostatnio wysyłałem sprzęt z Norwegii to zapłaciłem ok 800 nok  za sama paczke 2kg :E

W Norwegii masz markety podobne do allegro - najbardziej znany to finn.no - szwedzi tez tutaj sprzedają więc jak chce się coś opchąc to da rade.

Fakt ze Szwed raczej nie kupi takich starych gratów, ale spróbować można 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dawidoxx napisał:

Byś się zdziwił ile paczka kosztuje :D 

Hulajnogę elektryczną wysyłałem do hiszpanii i dramatu nie ma :D

Wbiłem na pierwszy link z google parcelabc.pl i do PL 5kg 80-120zl mozna wyslac zaleznie jaki rozmiar :D Na pewno lepsze to niż utylizacja sprzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wu70 napisał:

Hulajnogę elektryczną wysyłałem do hiszpanii i dramatu nie ma :D

Wbiłem na pierwszy link z google parcelabc.pl i do PL 5kg 80-120zl mozna wyslac zaleznie jaki rozmiar :D Na pewno lepsze to niż utylizacja sprzętu ;)

Te ceny na tych stronach to pic na wode.. :D 

Wysyłałem bezposrednio z poczty na miejscu, wiec wiadomo ze norki zdzierają, ale jak kiedyś oblicząłem dhla to wyszło mi drożej 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie bawil w wysylke za granice.

Jakis janusz sie trafi i bedzie odsylanie tu i tam. Gra nie bedzie warta swieczki.

Wole teraz troche przeplacic i miec spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka ?

A jesli 5800x wyprzedzi w testach 10850k/10900k  to bedzie to lepszy wybor za kilka lat? Czy wieksza ilosc rdzeni dojdzie do glosu i przegoni 8 rdzeniowca AMD?

Wydaje mi sie ze 10rdzeni intela sprawdzi sie lepiej szczegolnie, ze nowe konsole maja po 8 core i gry wykorzystujace wiele rdzeni pojawia sie na duza skale.

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radziuwilk napisał:

Dzieki za linka ?

A jesli 5800x wyprzedzi w testach 10850k/10900k  to bedzie to lepszy wybor za kilka lat? Czy wieksza ilosc rdzeni dojdzie do glosu i przegoni 8 rdzeniowca AMD?

Wydaje mi sie ze 10rdzeni intela sprawdzi sie lepiej szczegolnie, ze nowe konsole maja po 8 core i gry wykorzystujace wiele rdzeni pojawia sie na duza skale.

Poczekaj do testów, to się dowiesz co ZEN3 potrafi. Obecnie wiadomo tyle ile pokazano na prezentacji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Damiankowalski napisał:

po pierwsze nie wyprzedzi bo amd zrobilo chachmęt w liczeniu wydajnoci a po drugie ma 8rdzeni wiec szybciej sie zestarzeje

zobacz gdzie ryzen a gdzie i5

battlefield-v-1280-720.png

o  jeden most za daleko dla amd

Masz szklana kule??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...