Skocz do zawartości
DDR24

Wieszanie podczas instalacji/dezinstalacji windows7/64.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem od dwóch dni nie uruchamia mi się przeglądarka "opera", nawet bym z niej zrezygnował na poczet chroma ale niestety zakładki które zostały w operze chciałbym odzyskać, dużo czytałem na ten temat i chyba olałem sprawę bo się poddałem ale po fakcie napiszę jak to wszystko wyglądało : Opera nie uruchamiała się, po odpaleniu windowsa klik opera -> dwie sekundy klepsydry i sam kursor, menedżer zadań goły, opery zero... przy okazji zauważyłem że tej opery nie da się usunąć z panelu sterowania nic się nie dzieje po klikięciu odinstaluj, mało tego nowej opery też nie da się zainstalować "nainstalowywując na starą" bo wyskakuje błąd "Czy instalator opera pobrać do najnowszej wersji i zainstalować" daję tak - wówczas nic się nie dzieje dobre 20 minut ... przestała chodzić również przeglądarka mozilla firefox, kiedy ją uruchamiam pisze Program został już uruchomiony ale nie odpowiada, kiedy ja go w ogóle nie próbowałem odpalać po restarcie systemu ... jakaś masakra. Operę już odinstalowałem z totall uninstall bo inaczej się nie dało, ale nadal zainstalować "świeżej opery" nie da się ...w ogóle instalator nie uruchamia się. Przywracanie systemu zrobiłem, nic to nie wniosło. Google chrome jak nigdy potrzebuje nagle wszystkich haseł co zalogowanie do google chrome prosi o nowe hasła czy do allegro czy youtube'a oboj.ętnie - ma być nowo wpisane (login i hasło), przeglądarkę ustawiłem w opcji "kontynuuj tam gdzie skończyłeś" i to nic nie daje jak zawsze było ok tak teraz jest tandeta. Głównie mi chodziło o ważne dla mnie zakładki w operze które sobie zapisałem ale już pies pogrzebany, proszę tylko o pomoc jak "zainstalować nową operę kiedy nic nie odpowiada"  wszystko zawieszone i działa o połowę wolniej "mam na myśli każdą instalację czy dezinstalację" ... 10 minut czekania na kolejny krok. Nie wiem skąd również wziąła mi się przeglądarka yahoo.com ? co to w ogóle ma być, nigdy tego nie instalowałem w panelu sterowania dla odinstalowania nie widzę tego, jak również programu youtube.dlg po instalacji nie widać. Co się stało z moim komputerkiem - czy możecie mi pomóc, czy tylko pozostaje olmet czyt złomowanie :)

 

ps: przepraszam za litanię jak biblia ale w ten sposób coś napisałem.

Edytowane przez DDR24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, pozostaje kupić nowy komputer, i przy okazji zmodernizować?

co do opery - sprawdź, czy nie zostawiła zakładek - klawisz win + r, wpisz kropkę, enter, dane aplikacji (appdata), i sprawdź w obu folderach tzn local i roaming, czy nie ma folderu opery, a w nim pliku bookmarks.adr - jeśli jest można otworzyć w dowolnym programie do tekstu, np notatnik, word pad, jujuedit, itp; ale uwaga - ze starej opery, nie wiem, czy nowa tak samo, i zwłaszcza zakładki w pliku adr

co do tych yahoo, itd, pewnie wirusy, ale lżejszego rodzaju, tzn reklamówki - spróbuj adwcleaner, itd; ewentualnie nawet ccleaner, zakładka narzędzia autostart, i sprawdź także schedule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam glauks, z góry stokrotne za poświęcenie chwili czasu dla odpowiedzi.

Po wpisaniu win +r następnie . widać tylko tyle https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/44897c2d45cd8494

Całego kompa skanowałem "avg" którego używam cały czas w wersji free, Malwarebytes któego używam w wersji Premium, Adaware free też przeleciałem ale już odinstalowałem bo za dużo tych wspomagaczy, i ccleaner zostaje używany co jakiś czas na bieżąco wszystkie możliwe zakładki ale denerwuje mnie to że zapisane haxła usuwa i kiedy chce się zalogować na 10 stron "steam" przez przeglądarkę to muszę wszystkie hasła wpisywać od nowa, może da się to jakoś obejść ?

Do rzeczy w dalszym ciągu nie da się ani zainstalować ani odinstalować opery, wszystko stoi w miejscu, opera po kliknięciu otwórz na chwilkę się otwiera ale dosłownie mignie na sekundę w menedżerze zadań, gdyby się pojawiła na dłużej to wiadomo że bym ją wyłączył i wtedy czuję że na 99,9% po ponownym uruchomieniu tej opery odpaliła by się poprawnie ale co zrobić, jakieś pomysły jeszcze ? Tak chodzi chrome z którego korzystam super, ale chodzi mi o te nieszczęsne zakładki no i może dałby by się jakoś naprawić tę operę ??

 

Jak usunąć to yahoo.com - nie mając go ani w panelu sterowania ani w total uninstallu ??

Edit : yahoo.com usunąłem z listy chrome - póki co nie ma przedrostka yahoo z ikoną przed każdą www, rozumiem że zostało to coś usunięte.

Co do tego szukania zakładek w operze nie mam nic takiego jak appdata i bookmarks, już wcześniej googlowałem gdzie mogą być ale napisałem na pclabie bo nie dałem rady ich znalezc, może zle szukam ?

 

Edit2 : Po restarcie kompa nadal widnieje chore "yahoo" w przeglądarce chrome i nie działa autologowanie na danych strohach, działa tylko kiedy komputer włączony -> wchodzę w ustawienia chrome Kontynuuj działanie aplikacji w tle po zamknięciu przeglądarki Google Chrome -> działa to tylko kiedy komputer jest włączony, po każdym jednym restarcie wszystko znika ... Bateria na płycie by miała coś wspólnego z tym ??

 

PRZEPRASZAM ZA LITANIĘ ........

 

Pozrawiam glauks !!

Edytowane przez DDR24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kropki - wszystko ok, tzn pokazuje konto, tylko chyba appdata ukryte, musisz w opcje folderów- widok zaznaczyć pokaż ukryte pliki i foldery

ewentualnie uruchom, wpisz %appdata%

na chrome się nie znam, nie używam, do haseł, itp, używam ff - i się sprawdza

co do yahoo też nie za bardzo wiem, bo "zażywam" internetu od 15 lat, ale nigdy nie miałem żadnych z tym problemów, bo ie praktycznie nie używałem; ale nie wiem, czy to do ie

ewentualnie ściągnij program system explorer, i sprawdź zakładki najpierw ie explorer- dodatki, jeśli nic spróbuj explorer- rozszerzenia powłoki - jeśliby było masz w prawym kliku usuń, i otwórz klucz w rejestrze- jeśli będzie klucz w rejestrze prawym na kluczu i usuń

co do opery nie wiem, w ogóle nowa czy starsza, tzn do wersji 12...., bo znam tylko starsze - a wszystko inne instaluje się ok? w ogóle 32 czy 64? może problem z instalatorem msi (microsoft installer), ewentualnie poszukaj w sieci jak go zresetować; ewentualnie usuń wszystko z rejestru - w kluczach current user i local machine, podklucz software, podklucze opera- ale u mnie nic tam nie ma, z reguły tylko podstawowe informacje; ewentualnie deinstalacja- w kluczu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall - podklucz opera z wersją; wszystko ze starej, w nowej może być inaczej

rejestr  - w uruchom wpisz regedit; klucze rejestru rozwija się klikając na strzałki przy nich; usunięcie -prawy klik na kluczu; w lewym panelu jest hierarchia kluczy, w prawym po kliknięciu na klucz jego wpisy, tzw wartości i dane wartości klucza

jeśliby w appdata, w local albo roaming były foldery opera też usuń, ale najpierw sprawdź, czy nie ma bookmarks (u mnie w roaming); ewentualnie te bookmarks zachowaj i jeśli nowa się zainstaluje po prostu wrzuć te stare bookmarks, czyli nadpisz nowy plik - u mnie zawsze działało, ale też tylko na starej!

ps - ewentualnie sprawdź jeszcze folder installer w folderze windows - folder chroniony, żeby zobaczyć musisz w opcje folderów- widok odhaczyć ukryj chronione pliki... tam może być cały instalator opery, itp - gdyby nie było przy nim opera software kliknij prawym, właściwości, wersja, itd, będzie co to jest

 

 

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i dzięki ponownie, rozpisałeś się mega - ja to laik jestem już wiek i brak czasu na takie pierdoły mnie zjada a chciało by się mieć sprawnego PC -> chociaż pod kątem nie wieszania się przy podstawach. Kiedyś to grzebałem non stop przy kompach i byłem na bieżąco, teraz niestety szukam pomocy, bo trochę się zacofałem tym tematem.

Trochę pomieszam pytaniami i odpowiedziami ale coś z tego może ułożysz dla pomocy. Opera była 64 niby, tak jak i windows 7 64. Odinstalowałem operę uninstallem, bo nie dało się z poziomu Panelu Sterowania. Po odinstalowaniu nie ma opcji na nową instalację bo wygląda to tak samo jakbym chciał uruchomią tę operę wcześniej ---> wtedy kiedy jeszcze była zainstalowana, kursor na chwilę, klepsydra na dwie sekundy i tyle (echo).

Prześlę screeny bo coś mi się wydaje że prawie mamy to co trzeba "zakładki" tylko czym by je otworzyć. 

1) APP DATA : https://www.fotosik.pl/zdjecie/11a25cce6c9a2c0a Jak widać coś tam się pojawiło na horyzoncie tak jak pisałeś w Roaming, natomiast jak otworzyć ten plik bookmarks żeby widzieć te zaległe zakładki.

2) REGEDIT : https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/4869028afcb94951 Nie mam takiego folderu jak WINDOWS/CURRENTVERSION/ -> a Tym bardziej Uninstall, Installer również nie widzę w podfolderze windowsa, chyba że już ślepy jestem :)

3) Za chwilę poczytam na temat tego : msi - microsoft installer. 

 

Kurde takiego czegoś nie miałem jeszcze, niby pierdoła a denerwuje strasznie - tym bardziej że windows jest świeży od dwóch miesięcy, dopiero co pozbierałem się do kupy to znów jakaś ustereczka.

 

ps: Chory temat jest taki że w starej operze wszystkie hasła były zapisane (nie tylko w operze), po jednorazowej sesji klikając w kolejną czy po restarcie pc wszystkie hasła były zapamiętane a teraz musze robić wszystko od nowa za każdym chorym razem - coś tutaj grubo nie gra ... Nie zapisuje ustawień po restarcie pc wszystko się wysypuje, kiedy po restarcie raz zapiszę ustawienia zapamiętaj hasła i kontynuuj na stronie której zacząłeś wszystko śmiga pięknie do momentu nie resetowania PC. Po restarcie wszystko ręcznie od zera trzeba wpisywac.

 

I KOLEJNY CHORY PRZYPADEK KTÓRY SIĘ RÓWNIEŻ SKŁADA NA CAŁOŚĆ BO PRZED TĄ USTERKĄ NIE BYŁO TAKICH JAJ - ODPALAM FIREFOXA PRZEGLĄDARKĘ A TUTAJ TAKA NIESPODZIANKA : https://www.fotosik.pl/zdjecie/c8afb380ce47ae84 KIEDY FIREFOXA W OGÓLE NIE WŁĄCZAŁEM PO RESTARCIE ! :(

Ponowne wielkie dzięki glauks !!

 

Edytowane przez DDR24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczytasz czymkolwiek do tekstów, np w notatniku, wordpadzie, ja stosuję juju, taki programik do tekstów;  win + r, wpisz

shell:sendto

otworzy się folder wyślij do; kliknij prawym na notatnik - windows\system32- notepad, utwórz skrót- przeciągnij ten skrót do tego folderu; wordpad jest w program files\windows nt\akcesoria - tak samo skrót, przeciągnij; w prawym kliku wyślij do będziesz miał notatnik i wordpad; natomiast juju sam doda się do menu kontekstowego i jak klikniesz prawym będzie juju edit - ma tę zaletę, że b. szybko otwiera nawet wielomegabajtowe pliki, z czym ma problemy notatnik

jeśli będzie bookmarks.adr może być także pliczek wand - w nim są właśnie hasła

co do rejestru- chyba problem taki, że masz64 - w 64 struktura rejestru nieco inna - szukaj klucza w rodzaju WoW3264, itp - wow=windows on windows- w nim software\microsoft\windows\current version - w software tego klucza może być także klucz opery; opera może być także w current user- current user= aktualny użytkownik, tzn jego konto- tu są wpisy rejestru dla konta; local machine = komputer, tu są ogólne wpisy dla wszystkich kont - opera będzie chyba w obu; generalnie klucze programów są w software

jeśli nie ma opcji na nową instalację to program chce się naprawić- jest taka opcja właśnie w tym kluczu uninstall - ale u mnie w kluczu opery jest w prawym panelu NoRepair= 1, czyli w operze takiej opcji nie ma - ale może w twojej nowszej jest; jak w panelu klikniesz na program jeśli się naprawia u góry powinien pojawić się wybór napraw; w kluczu nie będzie wtedy NoRepair

widzę, że nie masz\używasz aero - czy z rozmysłu, czy może nie działa - pytam, bo jeśli nie działa to może jakieś generalne problemy z komputerem, albo z rejestrem - 7 ma zapasowy rejestr w folderze configuration\regback

wygląda jednak na jakiś złośliwy wirus albo reklamówkę, itd, sprawdź z tym yahoo- system explorer to b. dobry program, może się w ogóle przydać; ewentualnie jednak rejestr, również msi - ms installer ma tam swoje wpisy; ale również popsute mogą być dll installera, np msi.dll - ewentualnie w system32 kliknij na ten plik, jeśli masz rejestrację w prawym kliku zarejestruje się , jeśli nie nic się nie stanie; tak samo kliknij na msiexec - to właśnie instalator, jeśli ok wyświetlą się opcje instalacji z wiersza poleceń; ale żeby naprawić trzeba wpisać odpowiednie polecenia, łatwo znajdziesz w sieci (wpisz np jak naprawić ms installer - pamiętaj że dla wersji 64); jak miga program przy próbie instalacji sprawdź, czy w menedżerze zadań w procesach pojawia się msi exec- jeśli nie może być popsuty

ps - co do ff- może rzeczywiście jest w procesach, sprawdzałeś? - jeśli jest jakiś problem z oknami, opera u mnie też miewała takie problemy, tzn nie mogła utworzyć okna, była w procesach, ale nie na pulpicie  - musiałem reinstalować; ale to może być wirus, np to yahoo- po prostu psują inne przeglądarki poza wybraną, np chrome; okna też możesz sprawdzić tym system explorer, bo ma zakładkę okna

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś  - ten folder na zrzucie to folder wyślij do = send to; umieszczone są w nim skróty programów, do których chcesz wysłać jakiś plik z prawego kliku na pliku - czyli musisz zrobić skrót do takiego programu i umieścić go w tym folderze; notatnik jest w folderze windows\system32 jako notepad, więc prawy klik na nim, utwórz skrót, i ten skrót musisz przeciągnąć do tego folderu

ewentualnie prosta sztuczka do tego - trzeba zrobić skrót do tego folderu sendto, i umieścić go w tym folderze - ten folder jest w

C:\Users\konto\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo

czyli klikamy prawym na folder sendto, utwórz skrót, i przeciągamy ten skrót do tego folderu; teraz jak zrobimy skrót do jakiegoś programu i klikniemy prawym na tym skrócie będzie wyślij do ...send to, wybieramy to, i skrót znajdzie  się w folderze, więc w menu wyślij do..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam glauks, już jestem w stanie Ci bardzo podziękować - pomimo mojego obijania się i nieporadności wszystkie zakładki odzyskałem tylko wytłumacz mi dlaczego je odzyskałem z tego roaming/opera/opera stable/bookmarks skoro usunąłem całą operę total uninstallem ... :D  (otworzyłem notatnikiem i poszło super), wszystkie zakładki skopiowałem do nowej opery gx. Teraz co dalej, jeżeli mógłbyś bardziej łopatologicznie mi napisać bo mój mózg ostatnio bardzo słabo jarzy, najlepiej to rzuć mi jakąś gotową instalkę która wszystkie wiry pousuwa łącznie z yahoo i naprawi windows installera. Zakładki odzyskane z góry bardzo Ci dziękuje raz jeszcze i przepraszam za moją niepełnosprawność. Napisz mi teraz krok po kroku co mam zrobić żeby :

1) Naprawić firefoxa przeglądarkę która się nie uruchamia : https://www.fotosik.pl/zdjecie/c8afb380ce47ae84 w ogóle jej nie uruchamiałem po restarcie.

2) Odinstalować totalnie całą operę i zainstalować nową która będzie działała.

3) Sesje kart otwartych stron internetowych nawet po restarcie komputera mają być zapisane to znaczy że teraz za każdym razem kiedy otwieram chrome jest "przywróć sesję" po restarcie pc, kiedy ją przywracam bez względu na wszystko wszędzie muszę od początku się logować do youtube, do allegro, do steam a kiedyś po restarcie wszystko było już włączone na gotowo. W operze tak samo : wczoraj logowałem się do trzech kont steam wpisując login/hasło - kiedyś po jednokrotnym wpisaniu loginu i hasła wymagane było tylko hasło a teraz wymagane jest wszystko łącznie z kodem który przychodzi na maila, tak jakbym się logował pierwszy raz z nowego urządzenia na tej zasadzie. 

4) Wyrzucić raz na zawsze z całego systemu chore yahoo.com ... Tyle :)

ps : jak mogę Ci dać +rep ?? https://www.fotosik.pl/zdjecie/a562464de0ff98e9

Miłej niedzieli glauks

 

Edytowane przez DDR24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 a to znasz

klik

przeceniasz mnie, twoja samokrytyka też przesadna, bo rozumiem, że jeśli ktoś nie interesuje się komputerami i jak działają nie musi wiedzieć, gdzie jest folder sendto, jak używać poleceń shell:, itd - normalnie komputer służy do pracy, rozrywki, itd, a jak to działa interesuje się tylko niewielu

opera zostawia swoje foldery z danymi na wypadek reinstalacji, i pewnie dlatego total uninstall nie usuwa - te dane normalnie nie powinny przeszkadzać w ponownej instalacji, i w tym wypadku też pewnie nie, jest jakaś inna przyczyna; że akurat padło na przeglądarki wskazywało by na wirusa i właśnie ten dodatek, żeby chrome miał monopol, ale nie używam chrome, i nie chcę rzucać tzw potwarzy

spróbuj tego klik, jeśli nie pomoże ewentualnie możesz podmienić plik software rejestru, może pomoże - ale może nie działać, bo kopia software jest pewnie robiona dość często, i wtedy plik kopii też może mieć złośliwe wpisy (jeśli są) ; nie znam się na wirusach i antywirusach, bo nigdy nie miałem obu (tylko krótko avast, ale odinstalowałem bo denerwował mnie bzdurnymi alarmami)

co do opery - możesz spróbować wszystko usunąć, z rejestru, i z dane aplikacji, i wtedy spróbować  - w rejestrze sprawdź wszystkie klucze software, tzn w local machine i current user, z dane aplikacji możesz folder opera przenieść do innego folderu, i spróbować, itd; tak samo z ff, tylko w rejestrze będzie jako mozilla, tak samo w dane aplikacji (chyba local) będzie jako mozilla

co do tych haseł nie wiem, bo nigdy nie używałem, teraz w ff używam na 1 czy 2 stronach, i działa ok, w operze nigdy nie używałem, jeśli to wpisywałem ręcznie, nie zapisywałem w pliczku wand

jakie masz konto, z prawami administratora? - win +r, wpisz netplwiz

w zakładce zaawansowane sprawdź, czy konto w grupie administratorzy - może konto z prawami tylko użytkownika, i wtedy mogą być problemy z instalacją, itd

ewentualnie spróbuj instalować w trybie awaryjnym- nie wiem, czy się da, bo nigdy tak nie instalowałem, ale można spróbować - tryb awaryjny F8 zaraz po zgaśnięciu ekranu biosu; zaleta - nie będą załadowane te dodatki, i może się uda; wybierz awaryjny z siecią; jakbyś ręcznie usuwał jakiś plik wirusa, np tego yahoo, najlepiej też w awaryjnym, bo nie ładowane

masz płytkę albo pena z instalatorem 7- byłyby potrzebne do podmiany rejestru, gdybyś się zdecydował

sprawdź jeszcze w usługach, czy usługa instalator windows nie jest przypadkiem wyłączona - usługi  w panelu sterowania- narzędzia administracyjne

ewentualnie możesz spróbować sam sprawdzić wirusa - usługa netstat zapisze wszystkie połączenia przez pewien czas - wpisz w menu start do szukania cmd, kliknij na wyniku prawym - uruchom w trybie administratora, i wpisz

netstat -abf 5 > c:\log.txt

5 -  ma zapisywać stan sieci co 5 sek; log.txt - plik z zapisem

w ogóle netstat możesz zawsze sprawdzić połączenia

netstat -ano (albo -abno)

PID = proces identifier- identyfikator procesu - znajdziesz w menedżerze zadań, kolumna PID

aktywne połączenia (ustanowiono) - netstat -v

jeśli w logu będzie 127.0.0.1= ok, bo to połączenie w obrębie komputera

program networx dla sieci ma wbudowany netstat, można sprawdzać w nim; wystarczy najechać na jego ikonkę na pasku i sprawdzić, czy w sieci jest jakiś ruch

ps - jeśli nie masz płytki\pena 7 możesz zrobić płytkę\pena ratunkowego, i z niego podmienić rejestr

 

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomieszam całokształtem :

Płytę z windows 7 mam oryginała.
Yahoo nie da się usunąć za żadne skarby świata - próbowałem wywalić z chrome filmem z youtube'a nawet w zasadzie dwoma filmami Ustawienia/wyszukiwarka/zarządzaj wyszukiwarkami - pousuwałem wszystkie yahoo i inne śmieci a dałem jako domyślną przeglądarkę Chrome - nic to nie dało bo po restarcie pc wszystkie możliwe hasła do stron trzeba wpisywać ręcznie (nic nie zapamiętało) .... Więc to yahoo jest gdzieś grubo zabetonowane na dysku i myślę że przez to wszystko chodzi jak by chciało a nie potrafi. Malwarebytes mam program Premium w wersji płatnej, też nie potrafi tego usunąć a wydawało by się że to jest takli lekki wirus pod malware idealny. Ccleanerem wszystkie możliwe opcje czyszczenia też nic nie wniosły. ALE MAMY JUŻ WIĘKSZĄ POŁOWE SUKCESU TZN :

1)Adresy zakładek !

2) uruchamiająca się przeglądarka Opera i Mozilla - zrobione tak jak pisałeś Roaming/Appdata - wyrzuciłem do pulpitu na czas nainstalowania świeżych przeglądarek, po czym usunąłem z pulpitu jak się już zainstalowały poprawnie, oczywiście pliku bookmarks nie wrzucałem do kosza :)
W narzędziach administracyjnych mam same skróty i nie widzę tam czegoś takiego jak instalator windows -> screen : https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/067006e5f1040923

ps: Tyle zrozumiałem, reszta to raczej dla jakiegoś informatyka. Co pozostaje yahoo do "spalenia" i przeglądarki zapisujące hasła nawet po restarcie systemu ... jeszcze opcja jest w chrome połączyć ze swoim kontem google przeglądarkę ale z tego co pamiętam nie miałem czegoś takiego wcześniej i wszystko chodziło należycie, z resztą w operze miałem tak samo wszystko działało należycie i hasła, sesje były zapamiętane a nie była przeglądarka z niczym powiązana.

Edytowane przez DDR24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w narzędzia administracyjne masz po prostu linki do narzędzi, w tym do usług - ale jeśli opera i ff się zainstalowały to usługi instalatora ok; niemniej kliknij na usługi, zobacz, jak to wygląda, bo usługi ważne dla działania systemu

co do haseł nie pomogę niestety, bo prawie nie używam, teraz trochę na ff, i jest ok - skąd mogłoby się brać takie dziwne zachowanie nie wiem, tzn powinny być zapisywane na stałe - jeśli nie albo jakieś ustawienie w samych przeglądarkach, albo coś czyści te pliki podczas zamykania systemu; ewentualnie zrób eksperyment, wystartuj przeglądarkę w trybie administratora, tzn prawy klik na skrót albo exe, uruchom jako administrator, zapisz jeszcze raz hasła, itd, i sprawdź, czy działa

ewentualnie hibernuj system, nie zamykaj - ale nie wiadomo, czy to coś zmieni; ja zamykam od wielkiego dzwonu, tylko hibernuje, nieraz miesiąc i dłużej (b. często z mnóstwem otwartych stron w operze i ff)

jeśliby nic to musiałbyś się zwrócić do fachowców, czyli do działu internet.., itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usługi brak odpowiedzi - coś go boli w tym temacie, ale to zrobię jeszcze kilka restartów poczekam i może się uda. Hasła z poziomu administratora to samo czyli pato tak zwane wszystko od nowa. Dużo pomogłeś, nie zabieram Ci więcej czasu, napisz mi tylko jak mogę dać Ci +REP ? 

 

ps : z tym chorym yahoo nie da się nic zrobić poza format c : ? :)

Edytowane przez DDR24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tym yahoo.com to może być kwestia tego że jest włączona synchronizacja w chromie i to powoduje przywracanie szkodliwych ustawień. Jeśli możesz przeinstalować chroma to sprawdź to co opisałem w swoim przedostatnim poście w tym temacie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ciągle, wygląda, że coś masz z samym systemem albo z kontem -

usługi - win + r, wpisz services.msc

jeśli nie zadziała wpisz

mmc.exe

mmc = microsoft management console, usługi to tzw przystawka tej konsoli

jeśli konsola się pojawi w menu plik kliknij dodaj\usuń przystawkę; z listy kliknij  usługi, i dodaj w środku panelu - usługi powinny się pojawić w prawym okienku, jeśli będzie pytanie dla kogo i zaznaczony lokalny komputer potwierdź; potem ok, i usługi powinny się pojawić na liście w lewym okienku - kliknij na nie i powinna się pojawić ich lista w panelu

jak skończysz i zapyta, czy zapisać ustawienia konsoli kliknij nie

pewnie nieistotne, ale dziwne że nie działają - jakiś wirus albo to yahoo może być jako usługa systemowa, dlatego mogą nie działać, żebyś nie mógł wyłączyć - przejrzyj listę, i zwróć uwagę na te uruchomione, i ze startem automatycznym- jaki start można odczytać, jak 2klik na nich - typ uruchomienia; usługi masz także w manedżerze zadań

najlepiej wpisz do uruchom msconfig, i kliknij usługi - zaznacz ukryj usługi microsoft, i pozostaną tylko inne usługi - nie będzie ich dużo, jeśliby było coś podejrzanego kliknij wyłącz wszystkie (zadziała po restarcie) ; obok masz włącz wszystkie, wiec możesz przywrócić, jeśli nic

co do tych usług w narzędzia administracyjne - kliknij prawym, właściwości - sprawdź ścieżkę w element docelowy, powinna być

%SystemRoot%\system32\services.msc

jeśliby nic nie działało, tzn mmc też nie chyba problem konta, bo to narzędzia administratorów - sprawdziłeś, czy twoje konto to administrator - do uruchom netplwiz, i w zaawansowane sprawdź, czy przy koncie jest grupa administratorzy; jeśliby netplwiz nie działał to tym bardziej podejrzane, bo to też dla administratorów

do yahoo poleciłem, i polecam system explorer - po prostu zainstaluj, potem kliknij najpierw ie dodatki w lewym panelu, jeśli go nie będzie kliknij explorer- rozszerzenia powłoki, i sprawdź, czy jest; system explorer ma także usługi, podzielone na aktywne, czyli włączone, i zatrzymane; ale wygląda, że yahoo newinny, albo jakieś problemy z systemem albo z kontem; sprawdziłeś, czy to yahoo jest w menedżerze zadań - procesy, jak chrome nie działa; sprawdź, czy jest zaraz po włączeniu systemu, jeśli tak działa jak wirus, albo jak rozszerzenie, jeśli to 2 system explorer pokaże; sprawdziłeś w ccleaner - autostart schedule, czyli harmonogram zadań - może startować z harmonogramu

co do + nie wiem, bo nie używam

ps - co do haseł- pewnie są zapisywane tylko do pamięci, do pliku jak kończysz program, sesje, albo zamykasz komputer - raczej są wtedy szyfrowane, może jakaś biblioteka systemowa do tego jest wyłączona, niezarejestrowana, itp- ale nie wiem, czy te programy korzystają z własnych czy z systemowych; zahibernuj, jak pisałem,  z przeglądarkami, jeśli po obudzeniu hasła, itd, będą działać to by wskazywało, że nie można ich zapisać do pliku i zaszyfrować; ewentualnie można wtedy zarejestrować dll do szyfrowania, jeśli się rejestrują

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toska78 dzięki za włączenie w temat - przejrzałem link który podałeś. Google nie mam zsynchronizowanego z chromem - raz jeszcze wszystko zainstalowałem od nowa tak jak pisałeś w temacie czyli krok po kroku, aha w Appdata/Roaming tam gdzie mam operę i mozillę nie mam chroma, więc po uninstallu jedynie usuwałem katalogi pozostałe w C:/program files/x86 ... po przeinstalowaniu karty zakładek otwierają się na starych stronach po restarcie PC, natomiast dalej nie jest tak jak chcę. Kiedyś po restarcie automatycznie zapisywało i loginy i hasła do facebooka, youtube'a itp itd a teraz jest coś czego nigdy nie miałem, wrzucę pare zrzutów ekranu. yahoo z tego co widzę nadal jest "może nie jako główna bakteria" ale nadal widnieje w chrome. W każdej jednej przeglądarce mam to samo. Nie zapisuje loginów i haseł - tzn zapisuje do czasu nie wyłączania PC, a wcześniej po każdym restarcie miałem wszystko otwarte bez logowanie, na zasadzie zaloguj się jednym kliknięciem, teraz kiedy chcę otworzyć 10 zamkniętych stron steam, allego, poczta, youtube, forum pclab itp itd to muszę wpisywać wszystko ręcznie do wszystkich 10 kart ... 

glauks : usługi już odpaliłem ale co miałem tam sprawdzić przypomnij no mi bo się pogubiłem już, usługi się uruchamiają bardzo bardzo wolno jakby to było zawirowane czymś "brak odpowiedzi" i po jakimś czasie wielce z łaską i wszelakim trudem zostały "otwarte" przy zmianie z zakłądki usługi rozszerzony na Usługi standardowy kolejne 5 minut czekania, w załączniku również zrzut usług i innych pierdół o których pisałeś. Coś tam po krótce z yahoo napisałem przedmówcy toska78.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/fdc4a60b20e8c7ab

https://www.fotosik.pl/zdjecie/4b8e5d51c1b5d3a7

https://www.fotosik.pl/zdjecie/122da10a380b9a24

https://www.fotosik.pl/zdjecie/690b637f884b0be9

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1b97aa842e761d7e

https://www.fotosik.pl/zdjecie/2e1a9735bea7c497

https://www.fotosik.pl/zdjecie/eaefc61716ec9eb2

https://www.fotosik.pl/zdjecie/5dfba92d6839a2dc

 

Szlak trafia bo niechcę znów instalować windowsa na nowo. Dobrej niedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda wszystko ok; chrome nie ma w roaming, bo może jest w local - appdata powinno mieć 2 podfoldery - local i roaming - local może być ukryte albo nawet chronione - opcje folderów - widok, zaznacz pokaż ukryte, jeśli już zaznaczone odhacz ukryj chronione... i sprawdź, czy local się pokazał; na starszych wersjach był ukryty, ale nie chroniony

co do usług - użyj msconfig, i sprawdź tylko te nie ms, jeśli będą

zauważyłem że masz avg - niewykluczone, że to ładowanie usług to jego wina, pewnie skanuje pliki do ładowania, itd - w ogóle może to być problem avg, to wolne działanie,  włączyła się może jakaś dodatkowa opcja typu skanowanie plików ładownych przez system, itd; kto wie, czy problem z hasłami to też nie problem avg - przeglądarka zapisująca plik z szyfrem pewnie usiłuje zapewnić sobie wyłączny dostęp do dysku, a to po to żeby nikt nie przechwycił pliku zapisywanego, i avg to uniemożliwia, stąd problemy  - ale na antywirusach się nie znam, jak pisałem jedynie w dziale internet.. mogą coś doradzić

 

ps - 7 ma jeszcze 1 folder z danymi programów, program data na c; logowanie google pewnie niewinne, ale musiałbyś się upewnić w internet..

we wspomnianym i polecanym system explorer możesz sprawdzić, co uruchamia to google (parent program) - w dziale narzędzia kliknij historia; ewentualnie zaznacz mu uruchom automatycznie po zalogowaniu w opcje

Edytowane przez glauks
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W systemie jest infekcja. Widać to chociażby po 3 screenie (z zarządzania wyszukiwarkami). Nie tylko search.yahoo ale przede wszystkim rosyjskie yandex.ru o tym świadczy.

Jeśli chcesz się obejść bez reinstalacji systemu, zrób i podaj logi z narzędzia FRST. Przed skanowaniem zaznacz jak na zrzucie:

zrzutjpg_qqneehp.jpg

Logi podaj w dziale "Internet, sieci i bezpieczeństwo" to @filutka78 (albo ja w ostateczności) je przejrzy i poda instrukcje usunięcia infekcji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamia mi się ten program 10 minut po czym wiesza.... nie ma jakiegoś antywira za 500zł którego kupie i mi to naprawi ? może tak będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To spróbuj go użyć w trybie awaryjnym systemu. W tym trybie system zazwyczaj jest żwawszy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś obcykany w temacie, nie masz czegoś co zainstaluję i mi to naprawi ? zapłace Ci milion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma takiego narzędzia. Ale możesz pobrać i uruchomić adwcleaner. Usuń wszystkie wpisy znalezione przez skaner. Wymagany restart systemu na zakończenie usuwania.

A co z tymi logami, nie da się zrobić? Spróbuj po użyciu adwcleaner-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.fotosik.pl/zdjecie/721725c1b84c66bb

 

Czy w trybie normalnym czy w awaryjnym wisi tak samo.

 

Ale już to olać wszystko, znalazłem alternatywę przeglądara Firefox jedyna z czterech przeglądarek w której działa wszystko + zapisane hasła po restarcie wbijam i nie ma żadnego problemu, w takim momencie muszę przyznać że opera, ie i chrome się mogą skryć przy tym firefoxie. ten adwcleaner usunął jeden wpis. Ps ja mam oryginalnego Malware Premium i używam ... Jak mam Wam wystawić po jakimś plusie ? za darmo tu nie siedzicie toska78, glauks ???

Edytowane przez DDR24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, DDR24 napisał:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/721725c1b84c66bb

Czy w trybie normalnym czy w awaryjnym wisi tak samo.

Dziwne że się zawiesza na aktualizacji. Bo jeśli ma się nieaktualną wersję to narzędzie po uruchomieniu samo się aktualizuje ale u Ciebie jest z tym problem. Jeszcze można sprawdzić czy zmiana nazwy pliku pomoże na te zawieszenie, czyli żeby nazwa pliku exe była inna niż FRST64.exe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie istotne bo wszystko mi działa Firefox Top1 wszystko ogarnia bez żadnego problemu. Jak coś grubego zacznie szwankować to będę pisał ale raczej będzie poziom "stabilny lekko kulejący" gdy używam avg, malvarebytes, ccleaner nic więcej stać się nie powinno. Csgo mi chodzi, hasła wszystkie zapisuje kochany Firefox więc więcej nie trzeba. Jak Ci wystawić jakiegoś mega pozytywa tośka ? to samo chciałem zapytać użytkownika glauks. Dużo czasu poświęciliście moim kacapołom ...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...