Skocz do zawartości
greyspider

Overlock Uncore/Cache do 8700k + AVX OC (ostatni komentarz)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Interesuje mnie fakt w jaki sposób sprawdzić stabilność podkręconego Uncore do mojego 8700k.
Znalazłem że Prime95 na custom 576K dobrze testuje uncore/cache.

Kwestia jest taka ze mam stabilne na 100% - 4,8 Ghz przy 1.32v, moje Cache to 4,6Ghz.
Niestety wyżej z Cpu Core jest ciężko więc pomyślałem by podwyżyć cache do 4,7ghz lub 4,8ghz. Czy jest sens? Jak to testować?
Kiedys ktos mowil ze roznica powinna byc 2 ale tak pomyslalm ze skoro ciezko z podkreceniem u mnie core, to moze lepszy boost osiagne overclockujac UNCORE do 4,7ghz lub 4,8ghz

Jakies rady?

Zdałem sobie też teraz sprawę że problemem z podkręceniem wyżej mojego 8700k (wyzej niz 4,8ghz) mógł byc właśnie ten Uncore, bo trzymałem go zawsze na 4,6ghz, a może pod 5,0ghz musze miec  go nizej lub auto. Choc skoro nawet na 1,4v nie szlo 5,0ghz to raczej nie sadze ze to wina uncore

Co o tym myslicie?

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cache zostaw na 4.6. Dawaj CPU na 5.0 oraz avx -2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Olson napisał:

Cache zostaw na 4.6. Dawaj CPU na 5.0 oraz avx -2

Zaciekawiłes mnie tym, bo 5,0ghz na pewno mi nie pójdzie, a w jaki sposób moge sprawdzić czy pójdzie 5,0 na avx -2? Tzn jak to testować w occt, lub prime? occt chyba nie uwzglednia -avx

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Grasz w gry czy benchmarki? 

gry, wiadomo

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbija low 1% fps przecież.

A co tego 5,0ghz  -2vx, to  prime small ftt warto testować wersja 26.6 (z avx)? tzn bo jak mam 5,0ghz z -2 avx to rozumiem ze musze testowac z avx tylko, bo bez avx to wiadomo ze 4,8ghz mam stabilne, zreszta 26.6 nie ma opcji wylaczenia avx

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, greyspider napisał:

gry

To po co testujesz jak najwyższe zegary, voltarze w na minimum? Po co te 5 ghz? Masz stabilne te 4.8 ghz przy dobrym V? Graj i się ciesz... Nawet te 4.6ghz da Ci te same klatki jak 5ghz, +- 2 fps... Jak nie grasz w benche to sory, ale zawracasz sobie niepotrzebnie głowę... 

Np

Wykręcisz proca czy ramy, to takie benche będą stabilne... Włączysz np Wieśka 3 dostaniesz bsod i wracasz do punktu 0... 

Jak grasz, i masz nie grzejącego się proca to olej te benche, bo oszalejesz... Zrobisz sobie wodę z mózgu jak wielu na tym forum... Bo gdzieś w jakimś benchu mam 15 ptk więcej niż inny i czuję się super, a tych wielu właśnie tak robi, mimo że kompa wykorzystują głównie do grania, to wynik w benchach musi być, bo somsiad ma... Ebile poprostu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,8gz vs 5,0ghz robi różnice 10 fps...

Myslalem ze spytasz ze jak gram w gry to nie potrzebuje stabilnego CPU, i taka jest prawda

A i BSD nie wywali nigdy jak w testach wyjdzie stabilnie, gry nie obciazaja tak jak prime ktory zżera 150W

benche mnie nie interesują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi nie podbija Core z 4,8ghz na 5,0ghz w OCCT to coś źle robie? najnowszy occt, ustawione na auto (AVX2 wczytane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Olson napisał:

Podczas testów avx off

Czemu ax off? przeciez 5,0ghz wiem ze mi nie poszlo, nawet na 1.4v...

wiec testuje 4,8ghz z avx i w programie tez wlaczone avx, przeciez wiem ze 4,8ghz jest stabilne wiec ma testowac przechodzenie z 4,8ghz na 5,0ghz (AXV) - czyz nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio jest sens sobie zawracać tym głowę? 4.6 to przecież już jest sporo.. 5ghz to chcesz mieć by jakieś swój własny rekord pobić? Przecież między 4.6 a 5.0 w grach praktycznie nie ma różnicy..

Mój 9700k ma w trybie turbo 8x 4.6 GHz i serio miałbym go katować 5.0 na jakims napięciu 1.35 lub wyższym kiedy 4.6 stabilnie działa na 1.180-1.200 

Tym bardziej że twój na 4.6 w żaden sposób nie ograniczy twojego GPU 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet cpu -z ma test avx..

Możesz testowac z avx ale z własnego doświadczenia wiem że test to jest jedno a gry to co innego.. Przykład bardzo prosty , próba z przed 2 tygodni. 

5.0ghz 1.35V, OCCT AVX , 1h bez błędów, Cpu z test avx 1h bez błędów, 3d Mark bez błędów, intel Extreme Tuning utility 1h bez błędów. Pomyślałem że spoko sztuka bo 1.35 i około 70C w teście avx, odpaliłem modern warfare Multiplayer - 30 sekund blue screen, odpaliłem drugi raz to samo, napięcie w górę na 1.37V wszystko śmigało.. 

Polecam testowac w grach 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, greyspider napisał:

A i BSD nie wywali nigdy jak w testach wyjdzie stabilnie, gry nie obciazaja tak jak prime ktory zżera 150W

Wywali wywali.

 

Zostaw to męczenie AVX i zapomnij o tym. 

Testuj na grach i nie zawracaj sobie głowy niepotrzebnymi rzeczami.  Idziesz po kombinacje alpejskie, na których stracisz kupę czasu.

Edytowane przez MAR89TUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ustawione LLC dla 5 Ghz? Działa stabilnie? 

Z moim i7 8700K jest też ciężko, nie mogę uzyskać stabilnych 5Ghz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz w biosie 5000 (x50) i dajesz avx -2. Testujesz bez avx i będzie lecieć na 5000, włączysz avx i testuje na 4800. Cały myk. Walcz o jak najniższe napiecie

Edytowane przez Olson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...