Skocz do zawartości
JeRRy_F3D

PCI umarło? Żadnego mobo Z490 na rynku z tym slotem?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam w kompie starą kartę dźwiękową SB na PCI (z panelem frontowym w zatoce 5,25).
Ciągle IMO daje radę, ale... pójdzie w kibel przy modernizacji i zmianie mobo?

Chciałem wskoczyć na soc. 1200 i nie znalazłem żadnego mobo z choćby 1 szt. klasycznego PCI (?)
:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI to już przestarzała magistrala,nic dziwnego,że praktycznie nie ma nowych płyt z slotem PCI

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E takie adaptery sa od dawna ale wez to wsadz do PC z oknem .... :D 

@JeRRy trochę chyba przespałeś na "gamelabie" czasu, pci już dawno umarło, sam musiałem sprzedawać swojego xonara po przejściu na AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2020 o 19:59, Wu70 napisał:

WOW! 5 stów za możliwość zapięcia dźwiękówki za... stówkę (?!?) :hmm:
Ale thx. ;) 

19 godzin temu, Send1N napisał:

:E takie adaptery sa od dawna ale wez to wsadz do PC z oknem .... :D 

@JeRRy trochę chyba przespałeś na "gamelabie" czasu, pci już dawno umarło, sam musiałem sprzedawać swojego xonara po przejściu na AM4.

Trochę? Chyba pod kamieniem spałem z 10 lat! ;)
Spoko, trudno, trzeba będzie to przeboleć. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał wymienić audio na PCI-E lub DAC pod USB - innej rozsądnej opcji nie ma, siedzenie na integrze w tym wypadku to jak strzał w pysk zgniłym bananem. ?

I nie używaj takich kontrolerów bo będziesz miał straty w jakości audio.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, caleb59 napisał:

Będziesz musiał wymienić audio na PCI-E lub DAC pod USB - innej rozsądnej opcji nie ma, siedzenie na integrze w tym wypadku to jak strzał w pysk zgniłym bananem. ?

I nie używaj takich kontrolerów bo będziesz miał straty w jakości audio.

Jasne, dzięki nie zamierzałem.
Czyli do tego trzeba i karty szukać.
Kurrr.... to IT hobby zaczyna mnie wrukwiać! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz taką ofertę DAC pod usb, że na pewno coś ciekawego dobierzesz pod swoje preferencje.

Sam długo kisiłem się na X-Fi, ale dodatkowa karta w budzie to też są minusy, np. ogranicza przepływ powietrza w budzie, a przy dzisiejszych GPU wiadomo :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukadd napisał:

Teraz masz taką ofertę DAC pod usb, że na pewno coś ciekawego dobierzesz pod swoje preferencje.

Sam długo kisiłem się na X-Fi, ale dodatkowa karta w budzie to też są minusy, np. ogranicza przepływ powietrza w budzie, a przy dzisiejszych GPU wiadomo :E

I na co padło w finale?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tańszych dac'ów dobre masz FiiO E10K, Maya U5 drożej prodigy cube, zależy ile możesz max przeznaczyc

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
BTW. Czy są na rynku jakieś DACki, które wkłada się... w kieszeń 5,25 w kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to co w stopce, pod słuchawki Fiio E10K i dodatkowo Denona carino razem z głośnikami.

Do głośników + słuchawki ludzie często wybierają Prodigy Cube, tam dodatkowo można opampy wymieniać, aby dostosować bardziej pod siebie. A coś w kieszeń 5,25 to nawet nie wiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Dzięki.
BTW. Czy są na rynku jakieś DACki, które wkłada się... w kieszeń 5,25 w kompie?

W zatoce 5.25" powiadasz... a co to za buda? Całkiem możliwe, że po zmianie platformy i obudowę będziesz musiał wymienić bo stara to piekarnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Jenot napisał:

W zatoce 5.25" powiadasz... a co to za buda?

Stary Zalman 3 + pińcet wentyli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he , spadłeś mi z nieba z tym postem . :D

Sam szukałem wcześniej jakieś normalnej płyty z PCI bo mam SB Audigy 4 która świetnie gra ? . Znalazłem tą Asrocka na Z370. 

Ale tak się zastawiam jak to będzie za jakiś czas po zmianie  platformy i chyba lipa będzie :(

Może coś takiego kupić? :

https://www.x-kom.pl/p/159929-karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-audigy-fx-pci-e.html

Chyba gorzej to grać nie będzie niż SB Audigy 4 ?

A może te integry ALC1200 wcale tak źle nie grają ?

 

 

W dniu 1.10.2020 o 20:58, mimuszek napisał:

Te adaptery to są PCI->PCIe a nam by się przydało PCIe->PCI 

Edytowane przez Dario+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dario+ napisał:

he he , spadłeś mi z nieba z tym postem . :D

Sam szukałem wcześniej jakieś normalnej płyty z PCI bo mam SB Audigy 4 która świetnie gra ? . Znalazłem tą Asrocka na Z370. 

Ale tak się zastawiam jak to będzie za jakiś czas po zmianie  platformy i chyba lipa będzie :(

Może coś takiego kupić? :

https://www.x-kom.pl/p/159929-karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-audigy-fx-pci-e.html

Chyba gorzej to grać nie będzie niż SB Audigy 4 ?

A może te integry ALC1200 wcale tak źle nie grają ?

Mam teoretycznie bardzo dobrą integrę, oprócz niej kilka kart i wszystko gra lepiej od ALC (SB ZxR, SC808, Focusrite Scarlett 2i2 gen2). Przy czym z zestawem wzmacniacz/podstawkowe monitory najbardziej pasuje mi brzmienie Focusrite, a ze słuchawkami najlepiej radzi sobie Aim SC808. Z kolei plusem ZxR jest zgrabny pilot (dźwięk po wyłączeniu wszelkich "polepszaczy" też jest OK).

@JeRRy_F3D
OK, powinien dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jenot napisał:

Mam teoretycznie bardzo dobrą integrę, oprócz niej kilka kart i wszystko gra lepiej od ALC (SB ZxR, SC808, Focusrite Scarlett 2i2 gen2). Przy czym z zestawem wzmacniacz/podstawkowe monitory najbardziej pasuje mi brzmienie Focusrite, a ze słuchawkami najlepiej radzi sobie Aim SC808. Z kolei plusem ZxR jest zgrabny pilot (dźwięk po wyłączeniu wszelkich "polepszaczy" też jest OK).

 

Ale ty masz karty dźwiękowe dość drogie jak na mój budget, więc to logiczne że powinny grać lepiej od twoje Integry ;),  ja bym chciał wydać  200zł max.

Kwestia tego czy te Integry ALC 1200, 1220 dają radę na tyle że nie usłyszę różnicy w porównaniu z  tym SB FX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Dario+ napisał:

Te adaptery to są PCI->PCIe a nam by się przydało PCIe->PCI 

kolego,

na nowej płycie masz PCI-E , do niej wkładasz taki adapter, a do niego starą dźwiękówkę na PCI , sprawdzone z SB X-Fi Gamer 770, działa.

jest to dokładni PCIE -> PCI

karta-pcie.webp

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mimuszek napisał:

na nowej płycie masz PCI-E , do niej wkładasz taki adapter, a do niego starą dźwiękówkę na PCI

A co jak mam wspomnianą wyżej Audigy 4 ZS, czyli kartę o pełnej wysokości? Do takiego adaptera już nie wsadzę ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Dario+ napisał:

Ale ty masz karty dźwiękowe dość drogie jak na mój budget, więc to logiczne że powinny grać lepiej od twoje Integry ;),  ja bym chciał wydać  200zł max.

Kwestia tego czy te Integry ALC 1200, 1220 dają radę na tyle że nie usłyszę różnicy w porównaniu z  tym SB FX ?

Kodek to nie wszystko - liczy się jeszcze izolacja analogowej części toru audio od reszty płyty głównej, jakość elementów pasywnych, wzmacniaczy itp., ale z dużym prawdopodobieństwem FX zagra lepiej od integry.

A co do cen moich kart - żadna nie jest już produkowana, jak będziesz obserwował Allegro/OLX, to wyrwiesz w cenie niewiele wyższej niż Twoje maksimum.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, rzymo napisał:

A co jak mam wspomnianą wyżej Audigy 4 ZS, czyli kartę o pełnej wysokości? Do takiego adaptera już nie wsadzę ;(

jak masz szeroką obudowę bez szyby ( żeby tego nie było widać ) to się da

001.jpg

003.webp

a jak nie to zrobisz jak ruscy ?

002.webp

004.webp

pełno tych kontrolerów na allegro po 40zł  ( 550 w morele to jakiś żart, nawet x-kom tak nie wariuje )

można sobie wziąć, przetestować, nie pasuje to oddać, ale to też nie pieniądze..

od siebie i z własnych doświadczeń, zapomnieć o PCI i starych kartach. Nie spasuje integra, a pewnie nie spasuje, polować na używkę np sound blastera Z, z tańszych, lepiej grających niż te nowe FX to np asus xonarDX

 

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z jednym - "zapomnieć o PCI i starych kartach", bo z rozwiązaniami przedstawionymi na foto już nie ;) (albo dobrze, albo wcale,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...