Skocz do zawartości
Krecik02

Wysokie temperatury procesora (i7 4790)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamontowałem nowy procesor- i7 4790 . Problem w tym, że podczas głupiego przeglądania internetu potrafi on osiągnąć temperaturę 75 stopni.

Pasta została nałożona w formie sporej kropki.

Chłodzenie boxowe docisnąłem 3 kołkami, ponieważ 4 nie chciał wejść, a nie chciałem nic uszkodzić. Mimo tego chłodzenie bardzo dobrze trzymało i nic nie latało.

Co zrobić w takiej sytuacji? :/

Napięcia na jakich pracuje procek to 1.140V

Edit: Docisnąłem chłodzenie do końca i nałożyłem nową pastę (w formie kropki) i jest trochę lepiej, aczkolwiek przy obciążeniu (ac origins) dalej osiąga aż 100 stopni :/

Edytowane przez Krecik02

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza sprawa, to ściągnij chlodzenie i zobacz czy chlodzenie dobrze docisnelo (widać po paście). Później zamontuj jednak na 4 kolki (wyciągnij plyte główna jesli Ci nie idzie w obudowie). Generalnie dotknij radiatora, przy takiej temp proca powinien być bardzo wyraźnie cieply, jesli nie jest, to znaczy ze nie odbiera ciepła.

Ostatnia sprawa jesli powyższe nie zadziala, to delid proca, bo ma juz swoje lata i pasta mogła zaschnąć pod czapa. Doslownie wczoraj testowałem używane 9600GT, po 2min 104C na rdzeniu... okazało się, że pasta od nowości nie była zmieniana i zrobił się doslownie beton, musiałem to zeskrobywac nożem. Po wymianie pasty max 52C w stresie.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, DziubekR1 napisał:

Pierwsza sprawa, to ściągnij chlodzenie i zobacz czy chlodzenie dobrze docisnelo (widać po paście). Później zamontuj jednak na 4 kolki (wyciągnij plyte główna jesli Ci nie idzie w obudowie). Generalnie dotknij radiatora, przy takiej temp proca powinien być bardzo wyraźnie cieply, jesli nie jest, to znaczy ze nie odbiera ciepła.

Ostatnia sprawa jesli powyższe nie zadziala, to delid proca, bo ma juz swoje lata i pasta mogła zaschnąć pod czapa. Doslownie wczoraj testowałem używane 9600GT, po 2min 104C na rdzeniu... okazało się, że pasta od nowości nie była zmieniana i zrobił się doslownie beton, musiałem to zeskrobywac nożem. Po wymianie pasty max 52C w stresie.

Chłodzenie dobrze dolega, ponieważ pasta rozprowadziła się po procesorze i chłodzeniu równomiernie.

Czy raki delid jest trudny do wykonania? Ile coś takiego może kosztować u specjalisty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz mozliwosc to na gwarancje go oddaj a jesli nie to nauczka aby przechodzic na nowe platformy  typu i5 10400f bo te stare uzywane i7 to ceny maja kosmiczne a tutaj licz sie z tym ze proc moze byc juz nie do uratowania. 

Edytowane przez romcio703

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po to masz 4 kołeczki by trzymało się na wszystkich a nie tylko na trzech. miałem identyczną sytuacje i u mnie proc tylko podczas serfowania po sieci osiągał 80 stopni. Po zakupie innego chłodzenia problem ustąpił. Ja nałożyłem paste w formie litery X.

Być może po prostu uszkodziłeś cooler, albo źle zakłądasz i tylko ci sie wydaje, że dobrze przylega. Nie ma co filozofować dalej.

Czy przy 100 stopniach komputer nie powinien sie wyłączać?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

100 stopni to dopiero Tj. max czyli temperatura w ktorej procesor dopiero throtluje.

Dobrze przekreciles koleczki po wcisnieciu ?. Je nie tylko sie wciska ale tez przekreca.

Wiatrak chodzi na maxa ? Jakie obroty ? .Moze masz ustawione w biosie jakies mniejsze .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.10.2020 o 13:23, grayman_1 napisał:

Dobrze przekreciles koleczki po wcisnieciu ?. Je nie tylko sie wciska ale tez przekreca.

Od kiedy to się przekręca kołki po wciśnięciu ?? :cassetete:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Draco0 napisał:

Od kiedy to się przekręca kołki po wciśnięciu ?? :cassetete:

Nie przykreca tylko dokreca.Tak jak je przekrecasz zeby wycignac chlodzenie zgodnie ze strzalka na kolku to ja zawsze jeszcze dla pewnosci dokrecalem w drugim kierunku. Zawsze mialem wrazenie ze jest tam jeszcze trochu luzu ktory znikal jak dokrecalem. Moze to niepotrzebne ale to tylko plastikowe kolki a nie srubki i nie koniecznie musza byc idelanie spasowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nic się nie  dokręca tylko wciska 

Edytowane przez zlotnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.10.2020 o 00:39, zlotnik napisał:

nic się nie  dokręca tylko wciska 

Dokladnie, w boxie intela często te pushpiny się wyłamują, dociska się po skosie i nic się nie kręci.., 2 razy robiłem PC gdzie box intela nie trzymał się na wszystkich kołkach (raz wisiał nawet na dwóch i to nie po przekątnej nawet) proc przegrzewał się od razu po odpaleniu PC, kontaktu z chlodzeniem nie bylo w tym drugim przypadku wcale. Można dokupić zamienniki https://allegro.pl/oferta/kolki-coolera-push-pin-lga-775-1155-1156-1150-2011-6109343061?reco_id=7b644357-1411-11eb-91e7-b026284b9e60&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Send1N napisał:

Dokladnie, w boxie intela często te pushpiny się wyłamują, dociska się po skosie i nic się nie kręci.., 2 razy robiłem PC gdzie box intela nie trzymał się na wszystkich kołkach (raz wisiał nawet na dwóch i to nie po przekątnej nawet) proc przegrzewał się od razu po odpaleniu PC, kontaktu z chlodzeniem nie bylo w tym drugim przypadku wcale. Można dokupić zamienniki https://allegro.pl/oferta/kolki-coolera-push-pin-lga-775-1155-1156-1150-2011-6109343061?reco_id=7b644357-1411-11eb-91e7-b026284b9e60&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

Biorac pod uwage, ze to boxowe chlodzenie chodzi po 5zl na allegro, to kupowanie kołków za 12,90 mija sie z celem :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi