Skocz do zawartości
zlotnik

Gigabyte Radeon RX 5600 XT WINDFORCE OC

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź te benche co ci pisałem i zobacz czy tam karta będzia na maxa pracować

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kochan4 w dużym skrócie:

1. Mam bootleneck w postaci niskich zegarów procesora.

2. Nie kupujcie tej wersji karty graficznej.

Odkryłem co w Wiedźminie 3 blokuje mi pełną utylizację karty graficznej i jestem poważnie zaskoczony - Novigrad, znacznik przy rynku, rozdzielczość 1080p ustawienia uber, postprocesy na maxa - grafa pracuje w okolicach 80%, wystarczy wyłączyć antyaliasing w postprocesach i wykorzystanie gpu skacze do 99%. Dlaczego antyaliasing siada mi na procesor a nie na kartę graficzną? Ciekawa sprawa, jutro sprawdzę jak to wygląda w przypadku KCK, byłem święcie przekonany, że za AA odpowiada karta graficzna ale widocznie w Wiedźminie bardziej siada na procesor. 

Edytowane przez tybysh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobiłeś ten test o który prosiłem? można by mniej więcej odnieść się do wyników, bo w nim procesor nie gra roli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co to dalej sprawdzasz ta karta nie trzyma boost w żadnej grze i to nie jest wina Twojego CPU u mnie karta była ciągle obciążona na 99% a boost i tak skakał 300mhz . W tej sam grzej w tym samym miejscu rtx 2070s trzyma boost czały czas na 1905mhz 

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem ale wyniki wywaliłem bo sądziłem, że nikogo nie interesują, wieczorem jak chcesz to je wkleję . Generalnie trzyma zegary, dopiero przy presecie medium lekko spadały. W 1080P EXTREME na stockowych zegarach rdzeń drga 1520-1550 MHz i niżej nie spada - 3633 pkt. Robiłem OC pamięci do 1600 MHz a rdzeń skakał w granicach 1620-1650Mhz i wynik był ponad 3800 pkt ale takie OC powodowało blackscreena po 20 minutach stania w lesie w Wiedźminie 3, karta nie nadaje się do OC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi