Skocz do zawartości
Broly

Ryzen 5 3600 dziwne skoki temperatur

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, novi napisał:

Moze za mocno dokręciłeś chlodzenie i naprężyło plyte ?  

Raczej nie, dokręciłem tak żeby buda się zamknęła :E do oporu ale nie na chama.

 

35 minut temu, grayman_1 napisał:

Ale co dałeś po prostu ramy na 3200MHz. czy wczytałeś profil XMP ?.

Temperatury masz absurdalne jak na Fortisa. Pomiędzy Gelidem a Fortisem jest może 1-2 stopnie różnicy przy tej samej głośności.

Nie dokręciłeś krzywo ?. Może plastikowe podkładki są nie dokręcone ?.Jest jeszcze jedna opcja że masz źle ustawioną krzywą wentylatora dla CPU.

Swoją drogą kupiłeś zwykła wersję z SigmąPro bez ledów ? .

Dram frequency na 3200 mhz ale to już jakiś czas temu jak kompa dostałem, to pikanie jest od dziś. Na moje jest prosto w dodatku jak montowałem chłodzenie to po nałożeniu pasty na proca docisnąłem jak do montażu i podniosłem żeby zobaczyć jak pasta się rozeszła i jest ok.

Backplate też wygląda ok https://zapodaj.net/cb447cebf4106.jpg.html dokręcone dokładnie. Jutro wezmę ramy od kumpla i sprawdzę bo te 3 piknięcia na filmiku to niby przez ram. Krzywej wentylatora od proca nie ustawiałem, a trzeba i gdzie? :E

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy pomysł byl z tym podniesieniem coolera i zobaczeniem jak sie pasta rozeszła. Jak pasta dostanie powietrza to możesz mieć takie cyrki z temperaturami. Na Twoim miejscu bym na nowo nałożył paste, przy okazji tego pikania wyciągnąłbym i wlozyl jeszcze raz procesor w gniazdo. Sciagajac chlodzenie oczywiście po odkreceniu fortisa przekręcaj nim w lewo i prawo i delikatnie unos radiator, w innym wypadku mozna wyciągnąć procesor z chlodzeniem. Ja zawsze rozgrzewałem procka przed ściąganiem radiatora. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w biosie przestawiłem i dlatego pikało od karty graficznej, musiałem  zmienić boot CMS na UEFI. A w Ryzen master dałem stałe 4.3ghz na 1.25v i temperatura jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest już w porządku, to niech sprzęt służy, choć dalej obstaję, że wymiana chłodzenia nie była konieczna :P. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Skoro jest już w porządku, to niech sprzęt służy, choć dalej obstaję, że wymiana chłodzenia nie była konieczna :P. 

Wkurzało mnie że zasłaniało całkiem RAM, wystawiłem na olx :P Wiem że to nie temat od tego ale macie jakiś sprawdzony poradnik PL do OC ram? moje z sygny chciał bym do 3600 mhz spróbować.

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

42 minuty temu, Broly napisał:

Wkurzało mnie że zasłaniało całkiem RAM, wystawiłem na olx :P Wiem że to nie temat od tego ale macie jakiś sprawdzony poradnik PL do OC ram? moje z sygny chciał bym do 3600 mhz spróbować.

Na początek sprawdz tym http://www.softnology.biz/files.html jakie kośc isiedzą w twoich adatach dokładnie, zakładka SPD read

Pózniej możesz wspomagać się kalkulatorem pod ryzena https://www.techpowerup.com/download/ryzen-dram-calculator/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 07:14, Broly napisał:

Ale to jest możliwe że w ciągu sekundy temp się zmienia o 10 stopni? I dziwne jest to że dobił do tych 82 stopni. 

tak , też myślałem że coś źle zrobiłem montowałem jeszcze raz chłodzenie wymieniałem paste te ryzeny 3xxx po prostu tak maja ale w grach temp 75 stopni bym nie przekraczał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...