Skocz do zawartości
JeRRy_F3D

Zmiana 3200 MHz na 3600 MHz... czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiercąc się w oczekiwaniu na 3080 nosi mnie, aby przeskoczyć na soc. 1200 (10600K + MSI MPG Z490 GAMING PLUS) - chyba, że zaproponujecie sensowniejsze mobo (?).
I teraz pytanie, czy z moim 1151 / 6700K gonić też ram 3200 MHz i przeskakiwać na 3600 MHz?
Sprzedając zestaw (mobo + 6700K) bez ramu, będzie łatwiej go sprzedać.
A skoro mam gwarę wieczystą na ram, to zastanawiam się czy na siłę iść w 3600 MHz?

Mam teraz G.Skill RipjawsV DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16.

Będę wdzięczny za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tam zysk wydajności będzie, ale czy warto? Ja bym raczej został przy obecnym RAM-ie, ale z drugiej strony jak odsprzedasz to co masz i w dobrej cenie kupisz sensowne pamiątki 3600 MHz, to zły deal to na pewno nie będzie - szczególnie jeśli walczysz o każde 2-3 klatki.

Sam rozważyłbym jednak sens inwestycji w 10600k, jednak 10400F za 650 zł (praktycznie 2x mniej) wydaje się sensowniejszą opcją - i ewentualnie przesiadka na Core i7 z kolejnej generacji w przyszłości.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dirian napisał:

Sam rozważyłbym jednak sens inwestycji w 10600k, jednak 10400F za 650 zł (praktycznie 2x mniej) wydaje się sensowniejszą opcją - i ewentualnie przesiadka na Core i7 z kolejnej generacji w przyszłości.

Ale DOKŁADNIE taki był mój zamysł zmiany 1151 na 1200. Zakup 10400F. Później zacząłem myśleć o 10600K, ale po takich filmach, chyba jednak zostanę przy pierwotnym zamyśle = gruba płyta na Z490 (pod kiedyś 10 / 20 jaj) + 10400F (póki co bardzo tani, a jednak 12 wątków).
 

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...