Skocz do zawartości
Minciu

RTX 3080 - status realizacji zamowien w X-Kom - jakieś nowości?

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy możemy się spodziewać pierwszych sygnałów na forum potwierdzających jakąkolwiek realizację kart rtx3080 ?

Bo jak na razie po prawie 3 tygodniach od premiery nie było ani jednego unboxingu kart ze sklepu X-Kom. Chcielibyśmy zobaczyć nowość pod tytułem " Działamy w tym temacie ". Z potwierdzeniem unboxingu na forum. 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy schowali głowy w piasek i siedzą cicho ?

Niestety ale ich PR to największa żenada z jaką spotkałem się w polskich sklepach internetowych. Brak skutecznej formy rzetelnej komunikacji i informacji na temat swoich produktów, ich dostępności i totalne lekceważenie klienta. Na wiadomości mailowe odpisują boty a pracownicy kompletnie są niezorientowani w tym co się dzieje, w dodatku myślą, że ludzie są tacy naiwni. Sklep przyjmuje zamówienia na towar którego nie mają, a później ciągle ta sama regułka, jak się Panu nie podoba, to może pan teraz anulować zamówione. Zwykłe chamstwo.

Cytat

Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem na produkt dostępność jest utrudniona. Problem ma charakter globalny. Niemniej jesteśmy największym w Polsce sprzedawcą komponentów komputerowych. Wszelkie nowe dostawy otrzymujemy w pierwszej kolejności, a producenci zawsze traktują nas priorytetowo.

Prędzej ustrzelisz towar w Media Expert, niż dostaniesz cokolwiek w X-SCUMIE, w totka też prędzej wygrasz.

Edytowane przez Jack White
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kpina z klientów,  podobno kart nie ma, a gdy zamawiałem 17 września dostałem Informacje że towar będzie dostępny 1 października. I Gdy pytam co z towarem stara śpiewka że to data orientacyjna ok. Ale jakie było moje zdziwienie że od 1.10.2020 na allegro pojawiają się masowo jak grzyby po deszczy rtx 3080 kupione w x-kom w cenie 5000-6000 zl . O co tu chodzi ? Znajomym dali w pierwszej kolejności ? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem czy otrzymam kod promocyjny do gry, cytuję"

Dzień dobry,

 

dziękujemy za wiadomość. Uprzejmie informuję, iż w obecnej chwili ze względu na globalny problem dystrybucyjny, nie znajduję się wskazana przez Pana promocja przy zakupie karty graficznej z serii RTX.

 

Przepraszamy za powstałe niedogodności.

 

Dodatkowo do utrzymania czystości karty graficznej polecam zakup powietrza sprężonego. Odnośnik przesyłam poniżej:

 

https://www.x-kom.pl/p/514737-sprezone-powietrze-silver-monkey-sprezone-powietrze-400ml.html 

Sytuacja z dostępnością kart graficznych może potrwać nawet do kilkunastu tygodni i dotyczy wszystkich producentów.  

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji."

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy małą próbę :)

Z tabeli wynika, że w x-kom ludzi z laba i dopisanych do tabeli jest:

- 13 osób
- chętnych na TUF bez oc.
- wszyscy z dnia premiery
- połowa gotówka / połowa za pobraniem

Co ciekawe pierwsze zamówienie (z tabeli) zdeklarowana jest dopiero z... 15:10 (a tyle czyta się tu o zamówieniach z pierwszej minuty czy dwóch).
Ciekawe jak będzie wyglądać ta chronologia 
;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronologicznie w xkom to najpierw masz pracownikow ktorzy kupuja sobie sami karty i wystawiaja je na allegro po 6k :D wiec zanim do ciebie dojdzie to oni sobie kupia po 10 karty kazdy i zarobia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, szczablik napisał:

Zapytałem czy otrzymam kod promocyjny do gry, cytuję"

Dzień dobry,

 

dziękujemy za wiadomość. Uprzejmie informuję, iż w obecnej chwili ze względu na globalny problem dystrybucyjny, nie znajduję się wskazana przez Pana promocja przy zakupie karty graficznej z serii RTX.

 

Przepraszamy za powstałe niedogodności.

 

Dodatkowo do utrzymania czystości karty graficznej polecam zakup powietrza sprężonego. Odnośnik przesyłam poniżej:

 

https://www.x-kom.pl/p/514737-sprezone-powietrze-silver-monkey-sprezone-powietrze-400ml.html 

Sytuacja z dostępnością kart graficznych może potrwać nawet do kilkunastu tygodni i dotyczy wszystkich producentów.  

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji."

A też dzisiaj właśnie patrzyłem na sklep i zauważyłem że zniknęła informacja o grze do karty. Wniosek jest taki że karty napewno nie będzie do końca Listopada ponieważ promocja na grę jest do 30 listopada. No to są dopiero jaja. Nic wycofuje zamówienie z xkom i pozostaje kupic za 5000 tys z allegro bo zostałem bez karty, chyba że co 14 dni będę brał inna ze sklepu i zwracał :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak na razie bez zmian, Zamówienie nr 700000381239 z 24 września 2020 złożone o godzinie 15:23, zamówione produkty  MSI GeForce RTX 3090 VENTUS 3X 24GB OC GDDR6X 1 sztuka w cenie 7 529,00 zł + zestaw kodów watch dogs legion oraz roczna subskrypcja zielonych teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie 08xx , Zotac Trinity ~3640zł.

17stego o 15:03:48s. Zapłacone przelewem, Elixir, ten sam dzień, ale około 17 jakoś (czekałem na potwierdzenie).

Niestety nie mam gry, oczywiście nie mam karty.

Bardzo żałuję, że kupiłem w xkomie, bo to był od lat mój ulubiony sklep, a tu taka skucha. Nawet, jeśli serio to nie ich wina, to zerowy poziom informacji mnie dobija. Dobija mnie też to, że nadal na dwu różnych forach nie ma człowieka, który by od nich kartę dostał!

Oczywiście widziałem na portalu aukcyjnym kartę z xkomu, no ale.. powstrzymam się.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upomniałem się w Xkomie powołując się na promocję ze strony Nvidii, dodali mi kody do zamówienia.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szczablik napisał:

Upomniałem się w Xkomie powołując się na promocję ze strony Nvidii, dodali mi kody do zamówienia.

Mogę prosić o link bezpośrednio do podstrony?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie chcą dodać, nie mają i nie dodadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dostajemy od Was coraz więcej pytań na temat nowych kart graficznych, rozumiemy Wasze zaniepokojenie czasem oczekiwania na zamówienie. Dlatego poniżej zebraliśmy aktualne informacje:

  • Jaki jest status realizacji zamówień na karty graficzne RTX 30xx?
    Nie jesteśmy w stanie podać dokładnych dat. Nowe grafiki to bardzo dobry sprzęt, a jeszcze lepsza jest jego cena. Wiemy o tym my, wiecie o tym Wy i bardzo wielu klientów na całym świecie. Zainteresowanie tymi kartami zaskoczyło producentów. Popyt przerósł podaż. Kolejne karty już do nas płyną, czekamy na kolejne dostawy. Wszystkie zamówienia będziemy realizować po kolei. Pierwsze karty dotarły już do klientów, czekamy na kolejne dostawy.
  • Co z voucherami do gier, które miały być dodawane do kart graficznych?
    Na ten moment promocja została wstrzymana. Kody miały być dodawane do kart, które fizycznie zostaną dostarczone do klienta. Promocja miała trwać do 29 października. Wierzyliśmy, że do tej daty uda nam się dostarczyć wszystkie zamówione karty, ale patrząc na szybkość dostarczania do nas kolejnych egzemplarzy, mamy wątpliwości, czy ten termin uda się dotrzymać. Próbujemy przekonać dostawcę gry, aby wydłużył datę obowiązywania promocji, jednak spotykamy się tu ze ścianą. Szukamy rozwiązania, które pozwoli dostarczyć grę wszystkim tym, którzy zamówili karty graficzne w promocji. Na ten moment jeszcze nie wiemy, czy to będzie możliwe. Robimy wszystko, żeby tak się stało.
  • Czy cena lub forma płatności wpływa na czas realizacji zamówienia?
    Niezależnie od formy płatności wszystkie zamówienia realizujemy zgodnie z chronologią w naszym systemie wysyłkowym.
  • Kiedy poprawi się dostępność kart graficznych RTX 30xx?
    W tym tygodniu podczas GTC 2020 — Jensen Huang (CEO NVIDIA) — potwierdził, że popyt przerósł producentów i problem z dostępnością będzie towarzyszyć z pewnością do końca roku. Jedyne co możemy teraz zrobić, to uzbroić się w cierpliwość. Kolejne dostawy już do nas płyną.

 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, X-KOM.PL napisał:

Kolejne dostawy już do nas płyną.

Na pewno do was nie płyną paletami,jak wy napisaliście w wiadomościach do użytkowników

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne? to wy jakiekolwiek mieliscie? wydaje mi sie zeby byly "kolejne" to musza byc najpierw jakies przed nimi

zacznijmy zliczac w tym watku osoby z forum ktore anulowaly zamownienia w xkom

1. anulowalem dzisiaj

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, X-KOM.PL napisał:

Szukamy rozwiązania, które pozwoli dostarczyć grę wszystkim tym, którzy zamówili karty graficzne w promocji. Na ten moment jeszcze nie wiemy, czy to będzie możliwe.

Wysyłajcie chronologicznie osobom, które zamówiły karty zamiast wsadzać je do swoich gotowych zestawów G4M3R ?‍♂️ choć trochę się odetka...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, aetern napisał:

2. odebrałem wczoraj Ventusa

zapewne taka radnosc ze az 14 godzin temu zarejestrowales sie na forum zeby to napisac :D nice try but no cigar

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, X-KOM.PL napisał:

Pierwsze karty dotarły już do klientów

Ile zamówień jak dotąd zostało zrealizowanych? Dane mogą być w takim formacie jak tu:
https://www.proshop.dk/RTX-30series-overview

3 minuty temu, aetern napisał:

2. odebrałem wczoraj Ventusa

To wrzuć fotkę pudelka z karteczką ze swoim nickiem. Z góry dzięki.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Simplex napisał:

To wrzuć fotkę pudelka z karteczką ze swoim nickiem. Z góry dzięki.

x-kom też to może zrobić bez problemu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, migal napisał:

x-kom też to może zrobić bez problemu

No ale niech się choć trochę postarają :) Przynajmniej będzie wiadomo że mają jednego ventusa na całą Polskę :D

Edytowane przez Simplex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...