Skocz do zawartości
B_D_J_Q_P

Czerwona dioda cpu na płycie głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem i nie wiem jak go rozwiązać liczę na waszą pomoc. Otóż podłączałem nową kartę graficzną co wymusiło ode mnie odłączenie kabla USB 3.0 od płyty głównej po zamontowaniu karty zabrałem się za podłączenie kabla USB, niestety zrobiłem to jak idiota na siłę wykrzywiając jeden pin, próbowałem go naprostować ale poraz kolejny mój geniusz mnie oszukał i go ułamałem, pomyślałem że będę musiał się obejść bez wejść USB lecz problem leży gdzie indziej, po tym wszystkim komputer mi się nie załącza, odpala na krótki moment i gaśnie (Tak w kółko) a na płycie głównej pojawia się czerwona dioda od CPU co mnie trochę zbija z tropu bo nie wiem czy uszkodziłem całą płytę główną, czy procesor jakimś cudem i czy da się to naprawić, jutro będę rozkładał i składał wszystko do kupy z nadzieją że znajdę rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2020 o 16:57, B_D_J_Q_P napisał:

https://youtu.be/kjC04mJLNX4

przesylam nagranie może pomoże w diagnozie.

Reset biosu robiony?  Jak nie to wyjmij baterie na 10-15 min i całkowicie odłącz kompa od zasilania. Zobacz czy wszystkie piny pod procesorem sa proste 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, KamilRomaniuk napisał:

Reset biosu robiony?  Jak nie to wyjmij baterie na 10-15 min i całkowicie odłącz kompa od zasilania. Zobacz czy wszystkie piny pod procesorem sa proste 

Robiłem już reset biosu, procesor sprawdzałem chociaż od roku nie był tykany więc gdyby coś z pinami było nie tak to chyba dałoby to o sobie znać już na początku, w każdym razie moje oko niczego nie dostrzegło jeśli chodzi o piny pod procesor, zasilacz również sprawdzałem, jest ok. Napisałem do Rafała z videoblogtech póki co zero odzewu od 3 dni ale domyślam się że z takimi problemami to ma wiadomości na pęczki, jeśli macie kogoś do zaoferowania swoich usług naprawczych dotyczących płyt głównych to proszę o namiar. Z góry dziękuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz wtyczkę 4pin od zasilania procesora.

(To  gniazdo na samej górze płyty obok 6 pinowego).

 

I nie grzej kompa zbyt długo bez chłodzenia na procku...

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Fonzie napisał:

Podłącz wtyczkę 4pin od zasilania procesora.

(To  gniazdo na samej górze płyty obok 6 pinowego).

 

I nie grzej kompa zbyt długo bez chłodzenia na procku...

Podłączyłem, problem nie ustąpił. Ściągnąłem chłodzenie żeby sprawdzić piny, nie jest w ogóle odpalany chyba że na próbę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jeszcze ram w pierwszy slot od strony procesora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Fonzie napisał:

Wrzuć jeszcze ram w pierwszy slot od strony procesora...

Już to zrobiłem jak podłączałem Wtyczkę 4pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji płyt  MSI jest napisane, że podłączanie na żywca do pinów USB na płycie grozi jej uszkodzeniem, a Ty jeszcze zrobiłeś zwarcie. Być może zabiłeś ją tym manewrem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zanieść do oddziału komputronika ale wydaje mi się że ostro mnie skasują a nic nie zdziałają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...