Skocz do zawartości
Pheno

AMD RYZEN 5xxx - wątek zakupowy (dylematy, problemy)

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Ko4lapl napisał:

Wersja Box zawiera właśnie chłodzenie 

Zastanawiam się nad jedna rzeczą iść jutro odrazu w 5900x na premierę czy poczekać 5dni do matki boskiej pieniężnej i zamówić 5950x co wy na to ? :D Wtedy tez już będą testy i będzie wszystko czarno na białym i czy jest takie różowe :D

Zawsze możesz kliknac 5950x, większości sklepów masz czas 7 dni na wpłatę kasy za przedmiot :). Jak masz pewne, że w 5 dni wyplata bedzie na koncie i bardziej się nastawiasz ku 16/32 to ja bym tak zrobil :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie powiązane z ryzenem chociaż chodzi o ram

 F4-3200C14D-16GTZ dokładnie takie aktualnie mam je w platformie z intelem jeśli przejdę na czerwoną stronę mocy ( x570 msi ace + 5900x) muszę wymieniać ram? zależy mi na jakimś sensownym oc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ramy, złożysz amd to sprobuje się je podkręcić, jest szansa na 3800cl15 a może i 14, kwestia jaki bin masz w ramie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też zadzwoniono przed chwilą ze Sferis, uprzejmie poinformowano, że będzie przesunięcie terminu realizacji złożonego zamówienia o 2-3 tygodnie - w ogóle nie otrzymali żadnej zamówionej przez siebie dostawy Ryzenów z serii 5000, zaproponowano rabat, przyjąłem go i będę cierpliwie czekał. Zamówień przyjęli w sumie tylko kilkadziesiąt na wszystkie modele a i tak nie mogą ich, nie ze swojej winy, zrealizować. Wątpię w tej sytuacji czy inne podmioty sprzedające (zbierające zamówienia) mają lub będą mieli w najbliższych dniach te procesory na stanie magazynowym i będą realizować ewentualnie zebrane zamówienia. Nie wiadomo też czy w związku z pełzającym lockdownem terminy złożonych zamówień nie przesuną się jeszcze bardziej w przyszłość. Taka sytuacja.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie ma Sferis to ciemno widzę resztę, w końcu to fasada dla Action SA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko, że nasze sklepy nabierają wody (bo i x-kom i morelsi mówią, że nic nie ma jeszcze), teraz Sferis też ma opóźnienie a taki Proshop ma po 200-300sztuk w zależności od modelu. Trochę się mi to nie spina :E. Chyba kolejna premiera tegoroczna będzie ze słabą dostępnością :(. 

Możemy jakoś ten 2020 odzobaczyć ? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to proshop wygrał wszystko. Też dorzuca Far Cry - właśnie byłem na karcie produktu i dodali informacje o AMD Game Bundle. Obym zdążył kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, sert napisał:

(...) w ogóle nie otrzymali żadnej zamówionej przez siebie dostawy Ryzenów z serii 5000 (...)

Niestety tak to wygląda. Żadnego 5600x - (...) - 5950x.

Termin nie wiadomo kiedy (2-3 tygodnie bo coś trzeba powiedzieć), za pozostanie z zamówieniem dają 2% rabatu.

 

Ogólnie - problem globalny w wersji AMD ?

 

 

Edytowane przez msky7300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidos160 napisał:

No to proshop wygrał wszystko. Też dorzuca Far Cry - właśnie byłem na karcie produktu i dodali informacje o AMD Game Bundle. Obym zdążył kupić :)

masz pewne info, że mają u siebie jednak te procki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że same beznadziejne gry dodaja :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ko4lapl napisał:

Wersja Box zawiera właśnie chłodzenie 

 

 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

masz pewne info, że mają u siebie jednak te procki?

2 osoby do nich dzwoniły że mają - pisały tu na forum - tylko nie mieli dawać kodu na grę - dziś zmieniła się karta produktu. Ręki sobie oczywiście nie dam uciąć że będą mieli albo że się załapiemy. Natomiast procek jest 250 zł tańszy niż w xkomie - dla mnie to było ważniejsze niż to czy z grą czy bez. X-kom nie wie kiedy będą procesory, moreli nawet nie pytałem po odpowiedzi że rtx nadal są w przedsprzedaży i nie wiadomo kiedy będą ( nie wiedziałem że można robić przedsprzedaż po 1,5 msc od premiery - ale to dygresja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, novi napisał:

Zawsze możesz kliknac 5950x, większości sklepów masz czas 7 dni na wpłatę kasy za przedmiot :). Jak masz pewne, że w 5 dni wyplata bedzie na koncie i bardziej się nastawiasz ku 16/32 to ja bym tak zrobil :). 

Ale to jest pytanie czy 5950 ma sens jeśli mi tylko zależy na wydajności w grach w głównej mierze i dopłacać tyle kasy ?5900x + Rtx 3080 to i tak pogrom mi się wydaje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja odebrałem telefon ze sferis. Czekam. Tak naprawdę to nie mają żadnej informacji, kiedy będą procki, jutro czy za tydzień, dwa, trzy, czy jeszcze później. Ale luz, mam na czym pracować, nie spieszy się. Zbieram na kolejny sprzęt widmo, czyli big navi. ;)

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dawidos160 napisał:

No to proshop wygrał wszystko. Też dorzuca Far Cry - właśnie byłem na karcie produktu i dodali informacje o AMD Game Bundle. Obym zdążył kupić :)

No ja dzwoniłem dziś i takie info dostałem w kwestii 5900x ze na magazynie maja 100szt tego modelu i nie maja mieć żadnych problemów z dostawami a dostawy nowych partii podobno to 2-3 dni cytuje „ niech pan się nie martwi o dostępność jeśli pan nie zdąży kupić na premierę jak to jest na dzień dzisiejszy z Rtx 3080”

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ko4lapl napisał:

Ale to jest pytanie czy 5950 ma sens jeśli mi tylko zależy na wydajności w grach w głównej mierze i dopłacać tyle kasy ?5900x + Rtx 3080 to i tak pogrom mi się wydaje 

Tylko do gier to raczej strata pieniędzy tak szczerze powiedziawszy - wydasz sporo (więcej) a realnego benefitu raczej żadnego nie będzie. Te ~~100mhz wyższy boost to wiesz :E... Chyba, że jakimś cudem 5950x ma budowę czipletów 8cores x 8 cores i jakoś mega wpłynie to na opóźnienia i fps w przypadku gdy gra wykorzysta więcej niż 6/12 (ccx w 5900x są zbudowane z 6 rdzeni) ale tak szczerze to ja bym się na ogromne różnice nie nastawiał. 

No CHYBa, że grasz w jakiegoś CSa/ Apexa / Fortnite competetive wtedy na ustawieniach odpowiednich ugrasz pewnie te ~~10-15 fpsów więcej na 5950x, ale przy zakupie za taką kwotę to zakładam, że raczej nie o to chodzi :E

Niby po reddit krążą jakieś teorie, że 5800x do gier będzie lepszy niż 5900x bo właśnie ma prostą budowę - 1 cziplet 8/16 a to, że w 5900x są 2 cziplety 6/12 ma powodować opóźnienia. 

Na ten moment tego na pewno nie zobaczysz - trzeba byłoby poczekać na testy  5800x/5900x/5950x w jakimś nowym Total War albo Anno, bo o ile pamiętam te gry nieźle na procesor siadały. 

Tak czy siak ja bym nie dopłacał ~~1000zł do 5950x jeśli procek ma służyć tylko do gier

 

Edit

wszyscy mieli telefon ze Sferis - miałem i ja :E

Edytowane przez Roothar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roothar napisał:

Tylko do gier to raczej strata pieniędzy tak szczerze powiedziawszy - wydasz sporo (więcej) a realnego benefitu raczej żadnego nie będzie. Te ~~100mhz wyższy boost to wiesz :E... Chyba, że jakimś cudem 5950x ma budowę czipletów 8cores x 8 cores i jakoś mega wpłynie to na opóźnienia i fps w przypadku gdy gra wykorzysta więcej niż 6/12 (ccx w 5900x są zbudowane z 6 rdzeni) ale tak szczerze to ja bym się na ogromne różnice nie nastawiał. 

No CHYBa, że grasz w jakiegoś CSa/ Apexa / Fortnite competetive wtedy na ustawieniach odpowiednich ugrasz pewnie te ~~10-15 fpsów więcej na 5950x, ale przy zakupie za taką kwotę to zakładam, że raczej nie o to chodzi :E

Niby po reddit krążą jakieś teorie, że 5800x do gier będzie lepszy niż 5900x bo właśnie ma prostą budowę - 1 cziplet 8/16 a to, że w 5900x są 2 cziplety 6/12 ma powodować opóźnienia. 

Na ten moment tego na pewno nie zobaczysz - trzeba byłoby poczekać na testy  5800x/5900x/5950x w jakimś nowym Total War albo Anno, bo o ile pamiętam te gry nieźle na procesor siadały. 

Tak czy siak ja bym nie dopłacał ~~1000zł do 5950x jeśli procek ma służyć tylko do gier

I tez tak myśle od początku miał być zamiana 3900 na 5900 i tego się trzymam tylko paluszki przygotować na jutrzejszy dzień by szybko wyklikać proca na proshopie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ko4lapl napisał:

I tez tak myśle od początku miał być zamiana 3900 na 5900 i tego się trzymam tylko paluszki przygotować na jutrzejszy dzień by szybko wyklikać proca na proshopie :D 

No co Ty x-kom będzie miał od ręki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Ko4lapl napisał:

Ale to jest pytanie czy 5950 ma sens jeśli mi tylko zależy na wydajności w grach w głównej mierze i dopłacać tyle kasy ?5900x + Rtx 3080 to i tak pogrom mi się wydaje 

5900x wystarczy na bardzo długo, nawet bym się pokusił o stwierdzenie ze 5800x wystarczy na pare lat, ale patrząc na roznice w cenie pomiedzy tymi dwoma prockami, lepszym wyjściem jest 5900x . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, novi napisał:

5900x wystarczy na bardzo długo, nawet bym się pokusił o stwierdzenie ze 5800x wystarczy na pare lat, ale patrząc na roznice w cenie pomiedzy tymi dwoma prockami, lepszym wyjściem jest 5900x . 

Decyzja podjęta jutro drzwiami oknami wale po 5900x żona świadoma mojego kolejnego zakupu także zielone światło ? nie pomijając faktu ze 5pazdziernika złożyłem zestaw cały nowy ?? jedynie co zmienię to chyba płytę jeszcze tylko główna na MSI jakiegoś ? zastanawiam się nad unify x570 a gamin pro Carbon wifi x570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens, ten aorus taki zly :p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ko4lapl napisał:

Decyzja podjęta jutro drzwiami oknami wale po 5900x żona świadoma mojego kolejnego zakupu także zielone światło ? nie pomijając faktu ze 5pazdziernika złożyłem zestaw cały nowy ?? jedynie co zmienię to chyba płytę jeszcze tylko główna na MSI jakiegoś ? zastanawiam się nad unify x570 a gamin pro Carbon wifi x570

Moja też kochana i jak zestaw spuchł z 5k na 9k to też nic nie powiedziała :D 

Ja płytę biorę "tylko" na B550 ale też MSI - Mortara Wifi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, novi napisał:

Nie wiem czy jest sens, ten aorus taki zly :p?

Wręcz przeciwnie ale bardziej msi by pasowało do mojego x trio ?

Godzinę temu, RozQ napisał:

No co Ty x-kom będzie miał od ręki 

Wątpię na kartę od nich czekałem ze się nie doczekałem i kupiłem taniej od januszerki niż ceny początkowe nie mówię o obecnych a kable do gpu przedłużki zamówiłem i dzisiaj dzwonili po miesiącu jak zamówiłem ze dopiero na grudzień będą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym chętnie wziął tego R9 5900X, ale jakoś nie widzi mi się zmieniać płyty :( Ale proshop widzę, że zamiata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PACIK19 napisał:

Sam bym chętnie wziął tego R9 5900X, ale jakoś nie widzi mi się zmieniać płyty :( Ale proshop widzę, że zamiata. 

Teoretycznie B450 powinno obsłużyć serię 5xxx - ale nie wiem kiedy MSI wypuści bios.

Proshop zamiata bo potwierdził dostępność i ma dużo taniej niż x-kom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...