Skocz do zawartości
Pheno

AMD RYZEN 5xxx - wątek zakupowy (dylematy, problemy)

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Batalionsnake napisał:

Nie ukrywam, że myślałem o Noctua NH-D15S, którego widzę, że sam posiadasz ;).

Ja myślę, że nawet U12S może dać sobie z nim radę. Jest dużo chłodniejszy od 5800X :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Danio napisał:

Jakie chłodzenie polecacie pod 5900X (AiO, żadne powietrzne) - obojętnie które? Rozważam pod obudowę Fractal Design Meshify MINI ?

- Arctic Liquid Freezer II 2x120mm
- Corsair iCUE H100i RGB PRO XT 2x120mm
- Fractal Design Celsius+ S24 Dynamic 2x120mm
- NZXT Kraken x53 2x120mm

U mnie Celsius S36 bardzo dobrze ogarnia 5950X. Do tego wygodne sterowanie pompką i wentylami biosem, bez żadnego bloatwareu. Polecam. S24 też da radę - ja miałem przejściowo Navisa 240.

Edytowane przez msky7300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle o kupieniu 5800x bądź 5900x zastosowanie tylko do gier, chłodzenie artic liquid freezr II 360 , widze ze różnica w fps jest mała a wszystkie gry będą robione na 8 rdzeniach. Procesor chce kupić na około 5lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem 5600x w xkomie 8 listopada i jestem troche wkurzony, liczyłem że do 10 grudnia dostane sprzęt a na razie sie nie zapowiada żebym w tym roku to dostał, zastanawiam sie nad tym czy by nie anulować zamówienia, kupić i7 10700 albo nawet dołożyć do i9 10850 i mieć spokój 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@floydstylee Ja zamówiłem w xkom 7.11 5900x. Jak dzwoniłem w czwartek to nie byli w stanie określić nawet który w kolejce jestem więc zamówiłem w ME i już jest w drodze do paczkomatu za ten sam pieniądz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, floydstylee napisał:

ja kupiłem 5600x w xkomie 8 listopada i jestem troche wkurzony, liczyłem że do 10 grudnia dostane sprzęt a na razie sie nie zapowiada żebym w tym roku to dostał, zastanawiam sie nad tym czy by nie anulować zamówienia, kupić i7 10700 albo nawet dołożyć do i9 10850 i mieć spokój 

No jeśli składasz PC od podstaw a nie robisz upgrade'u ze starszego Ryzena to jak najbardziej warto wziąć 10850K. Jest stówkę tańszy od 5800X :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X złomie nie kupuje się niestety. 3 premiery to był mega fail z ich strony. Obudowę przez 2 miechy mi obiecywali, musiałem kupić w proline od ręki drożej i w dodatku bez szkła :E 

Ostatnie miesiące spowodowały, że xkom spadł z pierwszego do ostatniego sklepu w którym można robić zakupy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, TheMr. napisał:

W X złomie nie kupuje się niestety. 3 premiery to był mega fail z ich strony. Obudowę przez 2 miechy mi obiecywali, musiałem kupić w proline od ręki drożej i w dodatku bez szkła :E 

Ostatnie miesiące spowodowały, że xkom spadł z pierwszego do ostatniego sklepu w którym można robić zakupy. 

Heh rtx3080, ps5, warthog do fs2020 :( same wtopy w tym sklepie... w życiu nic tam nie zamówię na premierę... normalnie organizację tam mają jak w kebabie za rogiem - dno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie dorwać 3070 GAMING OC 8G od Gigabyte i teraz zastanawiam się co wybrać z Ryzenów skoro 5600x niedostępne.

Co polecalibyście wziąć - Ryzena 3600 czy 3700x?

Teraz bym jakiegoś Ryzena 3xxx wziął z nastawieniem ze podziałałbym na nim z 6-12 miesięcy, a potem bym kupił takiego 5600 bez X jak już będą wszędzie lajtowo dostępne (a tego 3xxx bym po prostu sprzedał jako używkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TheMr. napisał:

W X złomie nie kupuje się niestety. 3 premiery to był mega fail z ich strony. Obudowę przez 2 miechy mi obiecywali, musiałem kupić w proline od ręki drożej i w dodatku bez szkła :E 

Ostatnie miesiące spowodowały, że xkom spadł z pierwszego do ostatniego sklepu w którym można robić zakupy. 

No ja wczoraj zamówiłem obudowę w x-komie, bo tylko on z polskich sklepów już ją miał. Gość mi na infolinii powiedział, że w poniedziałek będą mieli na magazynie. Zobaczymy czy okaże się to prawdą.

A 5900x spokojnie zamówiony z ME. To ciekawe, że u nas 5900x od ręki dostępny w lepszej cenie niż na eBayu. Nic tylko kupować na handel jak by się komuś chciało. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Vern napisał:

Gość mi na infolinii powiedział, że w poniedziałek będą mieli na magazynie. Zobaczymy czy okaże się to prawdą.

 

Mnie tak obiecywali płytę główną x570 Aorus Master. na poniedziałek. Po tygodniu zrezygnowałem i teraz muszę czekać aż wyślą z innego sklepu :P X*** naprawdę stracił w moich oczach. Na chwilę obecną zaufanie mam tylko do proline.

7 minut temu, Vern napisał:

A 5900x spokojnie zamówiony z ME. To ciekawe, że u nas 5900x od ręki dostępny w lepszej cenie niż na eBayu. Nic tylko kupować na handel jak by się komuś chciało. :szczerbaty:

A na allegro wciąz pełno ofert za 3k+. Janusze już nie zarobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Snajper3 napisał:

Mnie tak obiecywali płytę główną x570 Aorus Master. na poniedziałek. Po tygodniu zrezygnowałem i teraz muszę czekać aż wyślą z innego sklepu :P X*** naprawdę stracił w moich oczach. Na chwilę obecną zaufanie mam tylko do proline.

Spoko. W moim przypadku to jako jedyni mieli w ofercie obudowę którą chcę i z datą kiedy będą mieli ją na magazynie. Takie morele nie było mi wstanie powiedzieć kiedy będą mieli ją u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, DildoSwagginsPL napisał:

Udało mi się wreszcie dorwać 3070 GAMING OC 8G od Gigabyte i teraz zastanawiam się co wybrać z Ryzenów skoro 5600x niedostępne.

Co polecalibyście wziąć - Ryzena 3600 czy 3700x?

Teraz bym jakiegoś Ryzena 3xxx wziął z nastawieniem ze podziałałbym na nim z 6-12 miesięcy, a potem bym kupił takiego 5600 bez X jak już będą wszędzie lajtowo dostępne (a tego 3xxx bym po prostu sprzedał jako używkę).

Branie 3xxx nie ma sensu. Chyba że grasz w 1440p albo 4K, i nie grasz w tytuły e sportowe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, TheMr. napisał:

Branie 3xxx nie ma sensu. Chyba że grasz w 1440p albo 4K, i nie grasz w tytuły e sportowe.

 

No tak, ale skąd wytrzasnę na ten moment 5600x?

Monitor mam właśnie na 1080p, 144hz na G-Sync...

W żadne Fortnite, czy tego typu gry nie gram.

Edytowane przez DildoSwagginsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z dostępnością Ryżu jest mega słabo? Fajnie by było przed CP2077 zdążyć wymienić bo czuję że, na i5 Sandy już za wiele nie pogram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nie łapie się nawet na minimalne. Gwarantowane przycięcia. Widzę co się dzieje w wiedźminie w nivigradzie np ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 5900x idzie gdzieś dorwać? złotym strzałem? Duzo ludu z forum go złapało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5900x łatwo złapać 

mediaexpert na przykład

proline / komputronik 

do wyboru do koloru :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2020 o 01:45, Auberon napisał:

pijany jesteś idź spać ...20_cyberpunk_2077_wymagania_sprzetowe_do

Mam zamiar grać na ultra z RT na 3070 dobrze, że tego nikt nie sprawdza xD Ciekawe czy to z dlss czy bez, bo jak z to oby ta gra naprawdę dobrze wyglądała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, pwitcher napisał:

 5900x idzie gdzieś dorwać? złotym strzałem? Duzo ludu z forum go złapało?

Przez ostatnie 5 dni był dostępny od ręki w Morele (na pewno ponad 30 sztuk)

Teraz trzeba się rozglądać ale dostępność jest w miarę przyzwoita

https://www.ceneo.pl/98430382

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roothar napisał:

5900x łatwo złapać 

mediaexpert na przykład

proline / komputronik 

do wyboru do koloru :E

To można tak normalnie kupić, za pieniądze? Bez problemu?  Człowiek po walce o RTX3080 ma spaczony umysł... :D

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...