Skocz do zawartości
Pheno

AMD RYZEN 5xxx - wątek zakupowy (dylematy, problemy)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.01.2021 o 13:07, grayman_1 napisał:

Procesor mozesz wyslac prosto do AMD .Sto razy bardziej wolalbym to niz oddawac cos do sklepu i czekac wieki az on zrobia dokladnie to samo .....

Akurat w przypadku proshop jest rękojmia. Z relacji innych osób wynika, że w ramach tej rękojmi weryfikują produkt sami i jeśli potwierdzi się, że jest wadliwy to wysyłają z powrotem nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie i ewentualnie panie mam pytanko odnośnie gierki FC6 dodawanej do Ryśków 5 - czy mi się tylko wydaje, czy premiera gierki jest przesunięta na wrzesień tego roku i dopiero wtedy (zamiast 18 lutego) dostanę kodzik od AMD?:wiggle:

2 godziny temu, Adinor napisał:

Akurat w przypadku proshop jest rękojmia. Z relacji innych osób wynika, że w ramach tej rękojmi weryfikują produkt sami i jeśli potwierdzi się, że jest wadliwy to wysyłają z powrotem nowy.

No i? Pamiętam jak kilka latek temu wyskoczyły mi sektory oczekujące na remapowanie w dwóch nowych dyskach Hitachi (sławne serie "gwiazda śmierci":lol2:) - jeden dysk wysłałem bezpośrednio do Hitachi do Holandii a drugi do sklepu w którym go kupiłem (owocowy) - Hitachi dwa dni po tym jak kurier dostarczył im dysk wysłało do mnie nowy i miałem go 10 dni po dniu nadania - owocowym zajęło to 5 tygodni!:szczerbaty::rotfl:

I tak - wyjątkowo mi się wtedy nudziło i miałem czas na takie "zabawy".:lame::hahaha:

A wnioski są takie - Anglia zawsze .... czekaj, to nie ten film.... :lol2: Panie wysyłaj pan do AMD bezpośrednio a nie bawisz się w pośredników!:thumb:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstąpię za darmo zamówienie w X-Kom na Ryzena 5600x za 1399 z odbiorem osobistym w Lublinie. Info na PW

Edytowane przez Paular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2021 o 16:19, Pioneer83 napisał:

Panowie i ewentualnie panie mam pytanko odnośnie gierki FC6 dodawanej do Ryśków 5 - czy mi się tylko wydaje, czy premiera gierki jest przesunięta na wrzesień tego roku i dopiero wtedy (zamiast 18 lutego) dostanę kodzik od AMD?:wiggle:

 

Nie. Kodzik dostajesz od razu, aktywujesz sobie na Uplay i czekasz na premiere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, severall napisał:

Nie. Kodzik dostajesz od razu, aktywujesz sobie na Uplay i czekasz na premiere.

A gdzie niby masz ten kodzik? W prawdzie na koncie AMD Rewards mam odebraną nagrodę ale nie ma tam podanego klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcoSimone napisał:

A gdzie niby masz ten kodzik? W prawdzie na koncie AMD Rewards mam odebraną nagrodę ale nie ma tam podanego klucza.

Rzeczywiście, coś mi się pomieszało. Też mam tylko nagrodę w AMD. Kod będzie chyba jak gra wyjdzie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2021 o 12:20, mvciek napisał:

Pojawiło się więcej 5900X w proline: https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-9-5900x-am4-p7114003, tylko im się 3 z 2 na przodzie ceny chyba pomyliła... ?

 Chyba nie :E  choć trochę taniej  :]

 

https://www.komputronik.pl/product/703842/amd-ryzen-9-5900x.html

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2021 o 11:01, DavePapaya napisał:

Warto brać ASUS Tuf Gaming B550-Plus na ten moment żeby wsadzić do niego R3600 w oczekiwaniu na powiedzmy R5800? Czy może ASUS TUF B450-PLUS GAMING styknie do tego celu? Mam dylemat bo niebawem wyjdzie AM5 i chciałbym na czymś sensownym przesiedzieć do czasu jak się unormują ceny DDR5 itd. Zapewne zmiana platformy będzie za jakieś 3-4 lata :E

To jest bardzo dobra płyta, może nie wybitna w żadnym miejscu ale też nic nie jest ewidentnie spaprane. Jak słusznie zauważyłeś to jest już koniec drogi dla AM4, moim zdaniem warto dołożyć. Co innego gdybyś już miał płytę na B450, wtedy upgrade byłby mocno dyskusyjny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, czy warto teraz kupować R9 5900X.
Cena... eh, no jest spora, 3500 PLN około.

Myślicie że dropnie gdzieś w okolice 3000 w tym roku chociażby? Sam już nie wiem co robić, a potrzebuje giga high-end procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widziałem takiej ceny (~3000 zł) od 29 stycznia. Osobiście najbardziej liczę na Komputronik lub Media Expert (tam w styczniu był za 2999 zł) i myślę, że będzie możliwe kupienie go za 3000 w tym roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś półtora tygodnia temu kupiłem 5900X w media expercie za 2949,99. Oczywiście kilka minut później już znowu był niedostępny. Trzeba obserwować i zapewne mieć sporo farta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, snp512 napisał:

Jakieś półtora tygodnia temu kupiłem 5900X w media expercie za 2949,99. Oczywiście kilka minut później już znowu był niedostępny. Trzeba obserwować i zapewne mieć sporo farta...

Za tyle można było kupić w Proline w listopadzie (z Far Cry 6) od ręki - było tylko myśleć a nie liczyć, że po nowym roku się kupi o 50zł taniej.8:E:lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Jakbym w listopadzie wiedział, że w lutym będę na już-teraz-zaraz potrzebował, to bym kupił. A tak to mi się aż tak mocno nie paliło... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałem zamówiłem R 9 5900x z media za 3.5k i będę go wstawiał na MSI b450 gaming plus max, ciekawe czy da radę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK ceny 5900x w sklepach w ostatnich dniach mocno spadły. 499 funtów aktualnie:
https://www.stockinformer.co.uk/checker-amd-ryzen-5000-zen-3-cpu

Niestety nie można do Polski zamówić.

Ale skoro tam w kilka dni cena spadła o ponad 120 funtów to może i u nas coś się ruszy z dostawami.

 

Gdyby zeszło do 2600zł to nie opłaca się brać 5800x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Kiera napisał:

W UK ceny 5900x w sklepach w ostatnich dniach mocno spadły. 499 funtów aktualnie:
https://www.stockinformer.co.uk/checker-amd-ryzen-5000-zen-3-cpu

Niestety nie można do Polski zamówić.

Ale skoro tam w kilka dni cena spadła o ponad 120 funtów to może i u nas coś się ruszy z dostawami.

 

Gdyby zeszło do 2600zł to nie opłaca się brać 5800x

Procesory z tego co sprawdzałem są dostępne ale nie liczył bym zbytnio na spadek cen, żeby chociaż były  w cenie sugerowanej  przez AMD czyli ~ 2800zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

del

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1270zl za 5600X BOX to juz przystepna cenka sie robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...