Skocz do zawartości
insulina

AMD RYZEN 5xxx - wątek zakupowy (dylematy, problemy)

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie dojechała do nas jakaś większa dostawa, PROLINE potwierdził zamówienie na piątek, przed momentem to samo zrobiło MORELE, pomimo złożenia zamówienia dziś rano... cena ta sama no to FIGHT ... kto pierwszy

Edytowane przez Black_Tiger
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to jest z tą gwarancją na Pamięć Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 4400MHz CL19 PVS416G440C9K ?

Na morele, x-kom gwarancja wieczysta a na proline 36 miesięcy i jeszcze w komputroniku 5 lat w serwisie sprzedawcy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Black_Tiger napisał:

Pewnie dojechała do nas jakaś większa dostawa

Przyjemnie jestem zaskoczony dostępnością tych procków widmo w PL. 5900x...w porównaniu tego co na zachodzie się dzieje.

Dało się upolować day 1 ..teraz faktycznie morele komputronik i proline dostało chyba więcej.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, czy znacie przybliżony czas realizacji 5600X z morele/x-kom ? Czy jest szansa na dostanie procka przed świętami? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś szuka 5900x to proline ma na stanie, (tylko cene podniesli ...) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ogider ja mam swojego 5900x już - tylko dawałem cynk, że jest. 
Fakt że w ME dużo taniej więc jak coś to lepiej brać tam :) jakoś specjalnie nie szukałem - widziałem tylko, że w xkom problem globalny a w morele przedsprzedaż, 

Edytowane przez Roothar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Roothar W PL to eldorado z nowymi ryśkami w porównaniu do zachodu. Może dlatego że drogie? Tzn ludzie płacą + 500 czy 1000 za 3080 extra narzut. No ale to gpu. CPU mam wrażenie że jednak jest przyzwyczajenie aby mniej kasy wydawać.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak bierzecie z ME i macie konto z ING, to możecie sobie jeszcze cenę obniżyć o 50zł, będziecie mieć kod rabatowy w zniżkach na koncie ING ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też wziąłem 5900x w ME, już gotowe do wysyłki także spoko.

Pytanko, czy płyty B550 które teraz są w sklepach (dokładnie MSI Gaming Plus), mają już BIOSy pod Zen 3 ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej wątpie. Wczoraj odpaliłem swoją B550 Tomahawk. Za pierwszym razem nie wystartowała. Poszedł flashback według instrukcji, gdzie nawet nie wiem czy się odpalił czy nie. Za drugim razem PC wystartował i dało się wejść do biosu, gdzie wersja była E7C91AMS.A10, z 07/01/2020, także ten... Poszedł potem update przez M-flash. Początkowo płyta podawała prawie 1.45V na procka :E Po update, niecałe 1.4V.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i wpędziliście mnie Panowie w dylemat, bo teraz się zastanawiam, czy brać Ryzen 9 3900 za plus minus 2000 zł, czy jednak pokusić się o 5900x... Kupno będzie do płyty Asus TUF GAMING X570-PLUS, która rzekomo obsługuje już zen 3. No i klin.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Batalionsnake napisał:

No i wpędziliście mnie Panowie w dylemat, bo teraz się zastanawiam, czy brać Ryzen 9 3900 za plus minus 2000 zł, czy jednak pokusić się o 5900x... Kupno będzie do płyty Asus TUF GAMING X570-PLUS, która rzekomo obsługuje już zen 3. No i klin.:)

Za plus minus 2000zł to 5800X weź, sprzedasz kod do FarCry i wyjdzie Ci właśnie tyle :D

A jak możesz nadwyrężyć budżet to naturalnie 5900X jest dużo rozsądniejszy w stosunku cena/jakość. Najlepiej wyceniony jest chyba w Proshopie, 2549 z tego co pamiętam.

Edytowane przez aetern
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, aetern napisał:

A jak możesz nadwyrężyć budżet to naturalnie 5900X jest dużo rozsądniejszy w stosunku cena/jakość. Najlepiej wyceniony jest chyba w Proshopie, 2549 z tego co pamiętam.

A jakie chłodzenie byłoby do tego rekomendowane, bo z tego co widzę wszędzie jest do kupna wyłącznie sam procesor, czyli trzeba by dokupić coś sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Batalionsnake napisał:

A jakie chłodzenie byłoby do tego rekomendowane, bo z tego co widzę wszędzie jest do kupna wyłącznie sam procesor, czyli trzeba by dokupić coś sensownego.

Bo on nie występuje w wersji z coolerem. Cokolwiek ze średnio/górnej półki, powietrze, AIO da radę. On jest dużo mniej wymagający od mojego durnego 5800X :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Alyjen napisał:

Bo on nie występuje w wersji z coolerem. Cokolwiek ze średnio/górnej półki, powietrze, AIO da radę. On jest dużo mniej wymagający od mojego durnego 5800X :)

Nie ukrywam, że myślałem o Noctua NH-D15S, którego widzę, że sam posiadasz ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Batalionsnake napisał:

Nie ukrywam, że myślałem o Noctua NH-D15S, którego widzę, że sam posiadasz ;).

Będzie spoko, u mnie sobie radzi z 5800X który okazuje się najbardziej grzejącym się z Zen 3. Instalacja jak to Noctua (miałem inne na starym kompie) łatwa i dobrze opisana, pasta w zestawie wystarczająco dobra, że nie trzeba kupować lepszej, kompatybilność z RAM super, wygląda spektakularnie :D idealnie by było gdyby była czarna, ale czarna jest tylko zwykła 15, no i oczywiście odpowiednio droższa. 

W Cinebench R20 jest w stanie utrzymać 80C choć wentylator już zapierdziela, w OCCT smal data set, SSE jest w stanie utrzymać się w okolicach 85, jak czytam jakie ludzie mają jazdy z AIO to cieszę się z tego wyboru coraz bardziej ;) 

124587766_998380940684144_165510556366603102_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=J-GFtHzorlIAX_3q5-F&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=e6a0825ed4dac349b66d2cd63aed4030&oe=5FDF18C5

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Alyjen napisał:

Będzie spoko, u mnie sobie radzi z 5800X który okazuje się najbardziej grzejącym się z Zen 3. Instalacja jak to Noctua (miałem inne na starym kompie) łatwa i dobrze opisana, pasta w zestawie wystarczająco dobra, że nie trzeba kupować lepszej, kompatybilność z RAM super, wygląda spektakularnie :D

Ech, no i przekonałeś... :D
Teraz tylko jeden dylemat, czy czekać tydzień i liczyć, że na black friday będą promki na tego Ryzena, albo chociaż chłodzenie, czy zamknąć oczy i kupować już dziś :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Black frajer w PL nie działa, więc nie masz na co liczyć, sklepy już zaczęły robić +50-200 zł do cen dowalać ;) Może jakieś promki na Noctua dostaniesz na amazonie, ale nie ma co liczyć na promocję na Ryzena który dopiero co wyszedł. 

Ja do swojego D15S dokupiłem drugi wentyl :D 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, TheMr. napisał:

Ja do swojego D15S dokupiłem drugi wentyl :D 

myślę o tym intensywnie, choć te proce mają taką specyfikę, że nie wiem czy to cokolwiek pomoże 
ja mam krótką budę, bo Define C wielka nie jest i w prostej linii jest wentylek wciągowy i trochę się zastanawiam ile te temperatury w praktyce mogą spaść, albo o ile ciszej będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Alyjen napisał:

myślę o tym intensywnie, choć te proce mają taką specyfikę, że nie wiem czy to cokolwiek pomoże 
ja mam krótką budę, bo Define C wielka nie jest i w prostej linii jest wentylek wciągowy i trochę się zastanawiam ile te temperatury w praktyce mogą spaść, albo o ile ciszej będzie ;)

Na noc skręcam wszystkie wentyle do 500 RPM, w grach średnio jest 800-1000 i w słuchawkach tego w ogóle nie słychać. A temp spadła bodajże o 3-5 stopni. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie chłodzenie polecacie pod 5900X (AiO, żadne powietrzne) - obojętnie które? Rozważam pod obudowę Fractal Design Meshify MINI 😄

- Arctic Liquid Freezer II 2x120mm
- Corsair iCUE H100i RGB PRO XT 2x120mm
- Fractal Design Celsius+ S24 Dynamic 2x120mm
- NZXT Kraken x53 2x120mm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi