Skocz do zawartości
insulina

AMD RYZEN 5xxx - wątek zakupowy (dylematy, problemy)

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Jenot napisał:

Nie no, aż takim optymistą to nie jestem ;)

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie wysyłka 5.11. W takim razie kurier do piątku powinien dotrzeć. Nie zbierali dużo zamówień z tego co wiem, chyba po 10 sztuk każdego procesora mieli, jak będą mieć opóźnienie to się zdenerwuję :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, aetern napisał:

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie wysyłka 5.11. W takim razie kurier do piątku powinien dotrzeć. Nie zbierali dużo zamówień z tego co wiem, chyba po 10 sztuk każdego procesora mieli, jak będą mieć opóźnienie to się zdenerwuję :D

Hehe, widzisz to, co chcesz widzieć ;)

"Wysyłka od 05.11". Ba, nawet roku nie podali :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, aetern napisał:

z tego co wiem, chyba po 10 sztuk każdego procesora mieli

Skąd taka informacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, sert napisał:

Skąd taka informacja?

Dodawałem do koszyka i sprawdzałem, ile sztuk mogę zamówić. Najpierw było 10, malało aż w końcu wycofali produkt.

5950X też wisi 10 sztuk box i 10 sztuk tray, widocznie nikt nie kupił ani jednej sztuki.

Edytowane przez aetern

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, aetern napisał:

Dodawałem do koszyka i sprawdzałem, ile sztuk mogę zamówić. Najpierw było 10, malało aż w końcu wycofali produkt.

5950X też wisi 10 sztuk box i 10 sztuk tray, widocznie nikt nie kupił ani jednej sztuki.

Zaintrygowała mnie ta metoda i też przetestowałem - 5950x da się dodać 10 sztuk a np. takiego 3900x - 15.

Więc coś może być na rzeczy :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje przemyśenia są takie że z dostępnością 5800x nie będzie tak różowo jak z 5900x czy też 3600x. jeden to większośc i to olbrzymia ludzi celuje w 8/16 co za tym idzie 5800x,  dwa to że  z budowy wynika że do wyprodukowania procka trzeba 100@ sprawnego jednego modułu CCD, inaczej niż w przypadku 12/24 czy też 6/12. Czas pokarze jak bardzo się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że sklep na X zawyżył ceny względem Proshop'a o 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Proshop ceny pojawiły się zaraz po prezentacji procków. Sam jestem ciekaw, czy zmienią je na wyższe (uwzględniając kurs dolara obecny) czy zostanie jak jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Roothar napisał:

W Proshop ceny pojawiły się zaraz po prezentacji procków. Sam jestem ciekaw, czy zmienią je na wyższe (uwzględniając kurs dolara obecny) czy zostanie jak jest. 

5900X z 1.5 tygodnia temu podnieśli o 50 zł, Proshop też nie uczestniczy w promocji z dodawaniem gry Far Cry 6 do zakupionych procesorów Zen 3.

Edytowane przez Peter06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytałem morelki o dostępność nowych ryzenow. Coś czuję, że będzie średnio z dostępnością :D. 

Opera Zrzut ekranu_2020-11-02_152644_poczta.o2.pl.png

Edytowane przez ReevoX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupował ktoś z was zestawy hiro? Jest/była ograniczona ilość sprzętu, że w drugi-trzeci dzień od premiery miałeś otrzymać nowego ryzena z rtxem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy uda się wyrwać 5900X z proshopu. Mają najlepszą cenę i teoretycznie sporo egzemplarzy. Przypuszczam że ludzie się rzucą o 15... Ktoś pamięta jak było z premierą zen3 na proshop.pl? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi Sferis na pytanie o 5900x napisał tak: (w momencie zapytania nie było ceny, tylko "zapytaj o dostępność"):

Niestety aktualnie wszystkie sztuki dostępne na premierę zostały zarezerwowane. Proponuję zapisanie się do powiadomienia o dostępności.

Edytowane przez msky7300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sferis jako jedyny miał preorder więc nie ma się co dziwić że już procki porezerwowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie sporo osób z forum zamówiło ze Sferisa :P.

Panowie - domawiacie gdzieś jeszcze czy liczymy, że Sferis podoła i wyśle :E ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówione, zapłacone, czekam. Nic nie domawiam, nie ma wielkiego pośpiechu, mam na czym pracować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Roothar napisał:

Generalnie sporo osób z forum zamówiło ze Sferisa :P.

Panowie - domawiacie gdzieś jeszcze czy liczymy, że Sferis podoła i wyśle :E ?

Na infolini mówią, że tyle co mieli obiecane przez dystrybutora, tyle wystawili i dopóki jest opcja zakupu to ma to pokrycie. Ale pokrycie w obietnicy dostawy a nie w stanie magazynowym.

Natomiast na pisemne pytania o dostępność pojawia się taka odpowiedź. Znowu problem globalny :-)

Dzień dobry,

otrzymaliśmy właśnie informację, że mogą pojawić się opóźnienia w realizacji zamówień spowodowane ograniczonymi mocami produkcyjnymi firmy AMD. Za wszystkie utrudnienia bardzo przepraszamy i informujemy, że przystąpimy do realizacji zamówień najszybciej, jak to będzie możliwe.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, msky7300 napisał:

Na infolini mówią, że tyle co mieli obiecane przez dystrybutora, tyle wystawili i dopóki jest opcja zakupu to ma to pokrycie. Ale pokrycie w obietnicy dostawy a nie w stanie magazynowym.

Natomiast na pisemne pytania o dostępność pojawia się taka odpowiedź. Znowu problem globalny :-)

Dzień dobry,

otrzymaliśmy właśnie informację, że mogą pojawić się opóźnienia w realizacji zamówień spowodowane ograniczonymi mocami produkcyjnymi firmy AMD. Za wszystkie utrudnienia bardzo przepraszamy i informujemy, że przystąpimy do realizacji zamówień najszybciej, jak to będzie możliwe.

Pozdrawiam serdecznie

Pytałeś o już aktywne zamówienie które masz i czas dostawy, czy o te procki które obecnie mają status "zapytaj o cenę" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) o moje aktywne zamówienie pytałem na infolini, odpowiedź: przedsprzedaż była na taką ilość jaką mamy zamówioną i obiecaną przez dystrybutora

2) o procek ze statusem "zapytaj o cenę" pytałem przez formularz. Najpierw była odpowiedź, że "wszystkie sztuki dostępne na premierę zostały zarezerwowane" a potem druga, na o mocach produkcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gigabyte już tydzień temu wydał te biosy, przynajmniej na B550

PS. Coś mi się wydaje, że na B450 też wszyscy inni producenci szybciej wydadzą biosy niż MSI

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie bije się z myślami czy zamawiać w sferis czy polować w Proshop'ie (niestety nie robią rezerwacji, odpisali mi ze maja 11 sztuk 5950x. kto pierwszy ten lepszy...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.10.2020 o 23:00, Valeri napisał:

Panowie bez żartów :)

Gdzie wyrwać 5800X/5900X żeby dojechało szybko ? Wersje okrojone z gwarancji mnie nie interesują.

Poluj 5.11 w Proshop, pokazuje że mają na stanie i ceny dużo niższe niż w Xsrom

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Pitt_34 napisał:

Poluj 5.11 w Proshop, pokazuje że mają na stanie i ceny dużo niższe niż w Xsrom

a czemu wszyscy nie planują polowania na owocowym szaleństwie na literę M ? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi