Skocz do zawartości
DamianM2007

Chłodzenie do Ryzen 9 3900X / 3950X

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.01.2021 o 11:29, Kriach napisał:

To już lepiej dolożyć do tufa albo brać 550,zobacz jak się to cudo na testach rozgrzewa,imo na x570 msi zaczyna się od tomahawka

Temat dawno zamknięty ;) Sprzęt kupiłem w listopadzie 2020. Wszystko śmiga jak należy.

W dniu 30.12.2020 o 20:55, Dziadek-NET napisał:

 

Czy możesz się podzielić jak aktualnie przedstawiają się wartości działanie zestawu chłodzenia ?

Jak długo trwa render sceny w twoim przypadku ?

Jaki miałeś poprzedni procesor przed Ryzen 9 3900x, ile czasu zyskałeś po przesiadce na 3900x ?

Może to trochę mało, miesiąc ale również stoję przed zakupem chłodzenia na procesor 3900x ewentualne w przyszłości 5950x.

Jaką ostatecznie kupiłeś obudowę, czy był problem z montażem ?

 

Z twojego doświadczenia o ile temperatura w stresie może być niższa w stosunku do Noctua NH-D15

Hej, Miałem i7-4770K nie podkręcałem, GTX 1070 amp extreme zotac nie podkręcałem i 16GB ram. 
Wtedy render gpu + cpu robil sie godzinę przy pewnych ustawieniach a na obecnym setupie 8/10 min ;) 
Nie pamiętam ustawień projektu testowego bo juz go nie mam.
Generalnie teraz pracuje się dużo lepiej ;] Procek wziąłem r9 3950X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 11:29, Kriach napisał:

To już lepiej dolożyć do tufa albo brać 550,zobacz jak się to cudo na testach rozgrzewa,imo na x570 msi zaczyna się od tomahawka

Przesadzasz mam MSI X570-A PRO według ''testerów'' z you tuba sekcja zasilania powinna parować a  daje rade  z R7 5800X tu nie temperatury mobo są ograniczeniem a procesora  :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy b550 od msi nie jest czasem tak samo jak przy b450 :> a-pro,gaming plus i tomahawk różniły się praktycznie tylko wyglądem :E brało się tą która pasuje najbardziej kolorystycznie do reszty zestawu ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

Przy b550 od msi nie jest czasem tak samo jak przy b450 :> a-pro,gaming plus i tomahawk różniły się praktycznie tylko wyglądem :E brało się tą która pasuje najbardziej kolorystycznie do reszty zestawu ^^

Tomahawk ma trochę lepszą sekcję zasilania 14 faz  (6+2 z dublerami) vs 10 (4+2 z dublerami)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem 3900x na b450 aorus elite czyli płycie dalekiej do mocnej, sekcje zasilania ok 62 stopnie, procek 67 na custom LC, test renderowania video, 100% obciazenia przez 30 minut 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...