Skocz do zawartości
bociex47

I5 10400f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czekałem na premiere zen , no ale ten tego drogo i nie wiadomo kiedy będą. Więc wymyśliłem 10400f który obecnie cenowo wychodzi chyba najlepiej? Ryzen 3600 ~1000 zł a to podobna wydajność. Płyta jakaś na b460 bo nie widzę sensu w OC (msi?) Pamięci bawić w niższe CL czy to nie ma sensnu?  . Obecnie mam i7 3770 i rtx 2060 , więc procek już chyba za słaby do tej karty. Gram w cs go + jak coś nowego wychodzi , dużego kopa poczuje względem starego proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gier, w jednej będzie minimalna różnica w innej prawie przepaść, zależy czy giera siedzi mocno na CPU. Ogólnie teraz 10400f>ryzen 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacz R3600, który w lutym kosztowal 750zł i wtedy to miało sens

teraz wziąłbym 10400, ale dobrą płytę na Z490 i pamięci do kręcenia

kiedyś wymienisz tylko sam procesor

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1080 , ale jak patrzyłem testy to mogę podarować sobie te 10 fps względem wydania drugie tyle na plyte. Bardziej myślałem o takiej Płyta Socket LGA1200 MSI B460M-A PRO  319 zł , + Pamięć G.Skill Aegis DDR4, 2x8GB, 3000MHz  249 zł,  w sumie z prockiem 1235 zł .... ryzen 3600 to około 1600 zł. No nie wiem czy to brać czy poczekać po nowym roku :) No właśnie a mają być jeszcze jakieś nowe procki na lga 1200 ? Aha dobra widzę , tylko do z490... Kurna ale te płyty są cholernie drogie :/

Edytowane przez bociex47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co pchać się w tą z490 ? jak tak to jaką ? coś najtańszego pokroju GIGABYTE Z490M DDR4 S.1200 ?  obecnie przeskakiwałem z i5 3350p na i7 3770 i parę lat się posiedziało więc może i teraz warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ES 10500 kosztuje u majfrenda 540zł i jak ktoś szuka max oszczędnie to można złożyć bardzo tani zestaw który będzie szybszy w grach od droższego R3600

 

Edytowane przez Tornado3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tornado3 napisał:

taki ES 10500 kosztuje u majfrenda 540zł

Majfrendowy ES normalnie działa na płytach LGA1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Radio_Tirana napisał:

Majfrendowy ES normalnie działa na płytach LGA1200?

tak przeglądałem testy na chińskich stronach i siada na zwykłych płytach jak i na Zetkach

jedynie na tych ostatnich może być problem z OC ram więc zostaje nominał 2660mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bociex47 napisał:

No ok,  a jaka jest jeszcze przewaga z490 nad płytami b460 oprócz możliwości OC ?

Pamięci np 3200 Mhz i wyżej nie zwolnią do 2666Mhz.

Ja bym brał Z 490 jeśli możesz sobie pozwolic finansowo. Sam mam tę Z490 MSI-A PRO i procesor jak w temacie.

Tak swoją drogą to przydałyby się testy tego procesora z Ram-em 2666Mhz i np 3200 (chyba najczęściej wybierane), ale nie w grach, ale programach, czy najczęściej używanych aplikacjach. Np chinebench na 2666 Mhz i szybszych.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Tornado3 napisał:

 

jedynie na tych ostatnich może być problem z OC ram więc zostaje nominał 2660mhz

No to z lekka dramat. Chciałbym usadzić go na Z490 i wsunąć RAM 4000Mhz. Prędkość 2666 mnie nie zadowala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Flik napisał:

Np chinebench na 2666 Mhz i szybszych.

RAM w cinebenchu praktycznie nic nie daje i nie musisz szukać 10400 2600 vs 3200 ale po prostu poszukaj inne procesory i różne taktowanie pamięci. Różnice w cinebenchu są bardzo małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w takim np codziennym użytkowaniu (najpopularniejsze programy, aplikacje itp?  Jak są testy to przeważnie opierają się one na grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek kupiony, będę teraz polował na jakas płytę . Za 650 to chyba dobra deal ?

p.s

a jakie pamięci polecacie jakbym łyknął z490 , bo rozumiem , że do b460 to w sumie bez różnicy raczej....

Edytowane przez bociex47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Majfrendowy ES normalnie działa na płytach LGA1200?

Obecnie tak, ale mają przedprodukcyjny stepping - a przez to możemy stracić ich obsługę na biosach obsługujących 11gen.

Dokładnie taka sytuacja miała miejsce z ES'ami skylake: płyty serii 100 obsługiwały je tylko na biosach sprzed obsługi kaby, a na serii 200 nie dawało się ich uruchomić w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Flik napisał:

A w takim np codziennym użytkowaniu (najpopularniejsze programy, aplikacje itp?  Jak są testy to przeważnie opierają się one na grach.

To musiałbyś poszukać takich porównań, na purepc są i porównania cl vs cl i wzrost taktowania i zacieśnianie timingów. I mają kilka takich artykułów, ale nie pamiętam czy tylko gry testowali czy też programy użytkowe.

40 minut temu, bociex47 napisał:

a jakie pamięci polecacie jakbym łyknął z490 , bo rozumiem , że do b460 to w sumie bez różnicy raczej....

Przykładowo Viper 3733MHz CL17 2x8GB? cena około 330-350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QSRK ma 3.7 na wszystkich rdzeniach. Brałbym i5 10400f, ale nie teraz, ale kilka dni temu. W Media Expert dodawali grę wartą 200zł dodatkowo :D(do opchnięcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, forfun napisał:

W Media Expert dodawali grę wartą 200zł dodatkowo :D(do opchnięcia).

Marvel's Avengers? Wisi na allegro po 100 złotych, chętnych raczej nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, forfun napisał:

QSRK ma 3.7 na wszystkich rdzeniach. Brałbym i5 10400f, ale nie teraz, ale kilka dni temu. W Media Expert dodawali grę wartą 200zł dodatkowo :D(do opchnięcia).

W grach 10500 ES ma wydajność bardzo zbliżoną do 10400f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wcinam w temat, ale właśnie zamówiłem sobie zestaw intela (Intel Core i5-10600K i Z490 GAMING PLUS), bo nie chce mi się już czekać na Zen3...  A Vipery 3200MHz będą ok czy lepiej wymienić?  Mam jeszcze te pamięci na płycie AMD, ale za nic nie chcą wejść na 3200 dlatego zastanawiam się czy kupno jeszcze większej częstotliwości ma sens, skoro to loteria? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie szybsze pamięci zawsze lepiej. Ale możesz sprawdzić te stare na intelu na ile się podkrecą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak będzie działało z Intelem, nie powinno być problemów. Jakieś OC pewnie jeszcze ugrasz.

Edytowane przez Saren7
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Marvel's Avengers? Wisi na allegro po 100 złotych, chętnych raczej nie ma. 

Media Expert dodaje wersję pudełkową, a Ty mówisz o kontach i towarze używanym. Nie będę tłumaczył, ale do sprawdzenia po ile schodzą. Sam ostatnio opchnąłem F1 za ponad 130zł. Widocznie też dla Ciebie -100zł od 659zł(bo za tyle były w ME) to nic, spoko :). Może ktoś jednak będzie zainteresowany ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...