Skocz do zawartości
Undefindead

RTX 3090 - status realizacji zamówień w X-Kom - jakieś nowości?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Tym razem temat o RTX 3090.

Zamówiony RTX 3090 ASUS TUF kilkanaście minut po premierze czyli (24 wrzesnia) - na ten moment informacji jakiejkolwiek brak.

A jak tam u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie nr 700000381239 z 24 września 2020 gdzieś w okolicach godziny 15 na MSI GeForce RTX 3090 VENTUS 3X 24GB OC GDDR6X , akurat wczoraj mi przysłali informacje o sytuacjami z RTX 3080 a ja im odpisałem że dziękuję ale zamawiałem 3090 ?

https://i.imgur.com/VZZ4VJm.png

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie 700000381226 z dn. 24 września 15:18 na GB 3090 Gaming OC.(zapłacone online)

24 wrz 16:28 - otrzymałem maila z "problemem globalnym"

24 wrz 16:28 - otrzymałem drugiego maila z potwierdzeniem zamówienia i datą dostępności na 22-10-2020.

9 paz - wysłałem maila z zapytaniem o realizację zamówienia, po 2 godz. otrzymałem odpowiedź, że problem globalny.

Na chwilę obecną nie otrzymałem karty.

 

Edytowane przez CzekaczRTX3090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090 strix 04.10 cisza wg sprzedawcy w salonie byłem 6 w kolejce aż nie chce mi się wierzyć ofc xkom

Edytowane przez RozQ
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kolejna akcja :D

Wysłane Wysłaliśmy paczkę. Możesz śledzić swoją przesyłkę. Rozmawiałem z supportem, paczka leci z kodami, z statusu zamówienia zostały wykasowane bo coś tam od strony systemu będzie zarządzać łatwiej, ale są brane pod uwagę tak jak powinny więc git :)

śledzenie przesyłki :

Zamówienie zostało przetworzone: Gotowe dla UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda 3 tygodnie to trwało ale jest nieźle, nastawiałem się na całe miesiące mentalnie, czytając wątek zakupowy :D teraz to ekscytacja do przyjazdu kuriera będzie a potem będę siedział i męczył watch dogs legion, akurat kwarantanna mi by całkiem na rękę w tej sytuacji była

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Im dłużej czekasz, tym większa radość! Dla mnie to też dobra informacja, bo to oznacza, że coś się dzieje, a nie totalna amba.

Edytowane przez CzekaczRTX3090
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Podzielę się swoją historią... 28.09 w x-kom o 15:00 pojawiły się karty ASUS 3090 Strix OC. O 15:10 miałem złożone (i opłacone) zamówienie. Wtedy widniała jeszcze informacja na stronie, że "dostawa jutro"... Nie dowierzając, dzwonię nieśmiało do sklepu i oczywiście słyszę, że nie wiadomo kiedy zamówienie będzie zrealizowane bo "globalny problem", ale na tą kartę są 3 zamówienia, w tym moje. Od tamtej pory, żaden konsultant nie potrafi odpowiedzieć mi na pytanie, który faktycznie jestem w kolejce. Rodzi się zatem pytanie, jak chcą realizować zamówienia chronologicznie skoro tego nie potrafią stwierdzić. Do tej pory nie wiadomo, kiedy Strix OC przyjdzie do sklepu (sic!) Jak do cholery mogą nie wiedzieć kiedy będzie dostawa. Zakładam, że zamówili X kart i producent określił chociaż przybliżony termin dostawy. Mam dzwonić pod koniec miesiąca "może już coś będzie wiadomo". Żenada. Ktoś z tu obecnych otrzymał już swojego Strixa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, 7empe napisał:

Jak do cholery mogą nie wiedzieć kiedy będzie dostawa. Zakładam, że zamówili X kart i producent określił chociaż przybliżony termin dostawy. Mam dzwonić pod koniec miesiąca "może już coś będzie wiadomo". Żenada. Ktoś z tu obecnych otrzymał już swojego Strixa?

A no normalnie. Zamówili pewien przydział w dystrybucji i czekają na dostawę w dystrybucji. A kiedy dostawa w dystrybucji? Wtedy jak Nvidia wyprodukuje karty. A kiedy wyprodukuje? Uj wi, sama nvidia nie wie. W tym jest właśnie problem, że sama nvidia się nie wyrabia z produkcją, dystrybucje wysyłają do sklepów to co mają. Tak było w przypadku RTX 20XX... Ja się na prawdę dziwie, że ludzie w ogóle się nie jorgnęli, że będzie to samo co w zeszłym roku... Pamiętaj, że nie tylko te karty są sprzedawane w Polsce i w xkomie - są inne kraje i inne sklepy. Plus główny nakład poszedł do testerów i innych influencerów czy jak oni się tam nazywają.


Pomijam fakt, że xkom powinien przeprosić, bo fakt, na ich stronię, na premierę była informacja o dostawie jutro, ale ja od razu wiedziałem, że coś jest nie tak...

Edytowane przez santaangelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z czekaniem. Irytuje mnie jedynie ciągły brak informacji. Też nie do końca się zgodzę, że nic się z tym nie da zrobić. Np. Scan w UK (https://www.scan.co.uk/shops/nvidia/rtx-30-series-faqs) ogarnął faq-a i jasno informuje, kiedy co i ile dostali. Aktualizują stronę na bieżąco. Proshop również tak potrafi (https://www.proshop.pl/RTX-30series-overview). A tu ciągłe rozkładanie rąk. Jedni konsultanci mówią, że dostawa płynie, inni że zupełnie nic nie wiadomo. Śmierdzi albo niekompetencją, albo ściemą. Kasę przytulili, a powinni się przynajmniej zachować jak komputronik - skoro nie wiedzą kiedy będą mieli towar, to nie umożliwiają zakupu, a jeżeli to był pre-order, to jasno chciałbym mieć to napisane na stronie sklepu - i każdy pre-order ma określony termin dostępności (czy to za miesiąc czy za rok).

Edytowane przez 7empe
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, niklot1981 napisał:

Zamówienie złożone 24 Września, 27 Października odebrana

 

Super w tym tempie swoją dostane na święta szkoda, że 2021 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Założyłem konto tylko po to, żeby dać wam znać o sytuacji.
Dzwoniłem teraz do Xkom i od niedawna istnieje szansa na sprawdzenie który jesteś w kolejce, czego wcześniej nie było.
Potrafią to oszacować w dokładności do 10 miejsc.
Ja złożyłem zamówienie  20.09 co prawda na kartę 3080  i dowiedziałem się dzisiaj, że jestem w przedziale 590-600.

Byłem gotów wywalić parę tysi więcej na 3090 ale koleś powiedział, że i w tych kartach kolejka jest obecnie podobna.

Jeśli sytuacja dostawcza się nie zmieni to karty nie zobaczę do końca 2021. Tyle w temacie. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojtekmm napisał:

Cześć. Założyłem konto tylko po to, żeby dać wam znać o sytuacji.
Dzwoniłem teraz do Xkom i od niedawna istnieje szansa na sprawdzenie który jesteś w kolejce, czego wcześniej nie było.
Potrafią to oszacować w dokładności do 10 miejsc.
Ja złożyłem zamówienie  20.09 co prawda na kartę 3080  i dowiedziałem się dzisiaj, że jestem w przedziale 590-600.

Byłem gotów wywalić parę tysi więcej na 3090 ale koleś powiedział, że i w tych kartach kolejka jest obecnie podobna.

Jeśli sytuacja dostawcza się nie zmieni to karty nie zobaczę do końca 2021. Tyle w temacie. Powodzenia.

 
Wojtek, sprawdziliśmy stany magazynowe i aktualnie dostępnymi kartami z serii RTX 3070/80/90 jest poniższy Zotac:
W przypadku pozostałych kart czekamy na kolejne dostawy i w tej chwili nie jesteśmy w stanie podać dokładnego czasu oczekiwania.
 
Pozdrawiamy
zespół x-kom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zotac ma 32 cm i niestety nie zmieści mi się do obudowy. 
Potrzebuję kart poniżej 32, czyli EVGA, Asus Tuf, Palit, PNY, MSI Ventus itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...