Skocz do zawartości
Daryzda67

"Nowy" killer budżetowy Core i3-10100F za 319zł

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Za 399 jest wersja z zintegrowaną grafiką, więc wg mnie 389 za wersję bez iGPU to za dużo.
https://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-10100-3-6ghz-6-mb-box-bx8070110100f-5944564/

Edit. Czytając opis widać, że ktoś zapomniał dostawić F w nazwie. Tym lepiej dla was, kupujcie i się potem awanturujcie, że miało być bez literki F

Ale generalnie to spoko opcja żeby kupić Z490 i czekać na Rocket Lake.

W tylule/ w nawiasie jest napisanie że to f i na pewno morele nie wyśle w tej cenie wersji z igpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Radio_Tirana napisał:


Edit. Czytając opis widać, że ktoś zapomniał dostawić F w nazwie. Tym lepiej dla was, kupujcie i się potem awanturujcie, że miało być bez literki F

Ale generalnie to spoko opcja żeby kupić Z490 i czekać na Rocket Lake.

awanturowales ty sie kiedys z morele, ze takie zlote rady dajesz xD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Michaelred napisał:

awanturowales ty sie kiedys z morele, ze takie zlote rady dajesz xD?

Nie miałem okazji, na 2 reklamacje oraz 15 zwrotów ani razu nie zrobili mi problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie tytuł wątku nie powinien brzmieć:

"Nowy" killer budżetowy

lecz

"Nowy" "killer" "budżetowy"

:E:E:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Pioy napisał:

W tym momencie tytuł wątku nie powinien brzmieć

bez przesady, az takiej tragedii nie ma. zobaczymy na jakim pulapie ustabilizuja sie ceny za jakis czas. amd w tym segmencie cenowym (do 400zl) nie ma aktualnie chyba zadnego sensownego przeciwnika, ktorym moglby sie pochwalic, a i 50zl drozszy 3100 dostaje lanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, vol.4 napisał:

bez przesady, az takiej tragedii nie ma. zobaczymy na jakim pulapie ustabilizuja sie ceny za jakis czas. amd w tym segmencie cenowym (do 400zl) nie ma aktualnie chyba zadnego sensownego przeciwnika, ktorym moglby sie pochwalic, a i 50zl drozszy 3100 dostaje lanie.

3100 jest podkrecalny na praktycznie kazdej gownoplycie za 250 zl , ramy tez sa odblokowane na kazdym chipsecie od amd, zeby toto sie oplacalo musi kosztowac nie wiecej jak 350 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wingedhusar no i co to ma do rzeczy? ja pisalem o wydajnosci out of the box. wiesz, ze z 95% uzytkownikow nie robic oc, a entuzjasci raczej nie celuja w budzetowe rozwiazania. wyobrazasz sobie np. babke, ktora przychodzi do pracy na poczcie i pierwsze co robi, to wchodzi do biosu i kreci pamieci? :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, vol.4 napisał:

@wingedhusar no i co to ma do rzeczy? ja pisalem o wydajnosci out of the box. wiesz, ze z 95% uzytkownikow nie robic oc, a entuzjasci raczej nie celuja w budzetowe rozwiazania. wyobrazasz sobie np. babke, ktora przychodzi do pracy na poczcie i pierwsze co robi, to wchodzi do biosu i kreci pamieci? :E

do pracy na poczcie to nikt nie kupi procesorow bez integry...w zasadzie do jakiejkolwiek pracy biurowej tez nie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem na szybko set płyta (ds3h) + proc + ram (3000mhz ballistix)  do OC na r3 3100 i wychodzi 1080 zł (morele z jakąś promocją wszystkie części)

Pamiętam że tyle wychodziło mi za 10400f + h410 + ddr4 3000mhz ok 1150 zł

i3 10100f za 389 zł + płyta 269 + ram 269 = 927 zł 

Chyba najlepsza budżetowa opcja to nadal 10400f która wystarczy na dłużej.

Edytowane przez Kubinki_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Michaelred napisał:

Jak plyty 1200 troche by stanialy to bedzie bardzo popularny procek w zestawiach za +/- 3K

A nie idzie przypadkiem upchnąć 10400f w zestawach na tym pułapie cenowym? Zawsze to 6/12 zamiast marnego 4/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kubinki_PL napisał:

Pamiętam że tyle wychodziło mi za 10400f + h410 + ddr4 3000mhz ok 1150 zł

i3 10100f za 389 zł + płyta 269 + ram 269 = 927 zł 

dzisiaj bys zaplacil wiecej za ten set z 10400f. 10100f mozna troche taniej. gdy zamawia sie jako zestaw, to jakis rabat sie tam wbija (min. 4 produkty).

V06Rs2F.jpeg

widzialem, ze ten debiutujacy procesor najdrozej jest... na allegro. pojawil sie za 449zl. pewnie niektorzy sie spodziewali, ze bedzie mozna przyjanuszowac jak z rtx30, ale - jak widac - tu z dostepnoscia nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blubaju napisał:

A nie idzie przypadkiem upchnąć 10400f w zestawach na tym pułapie cenowym? Zawsze to 6/12 zamiast marnego 4/8

No w tym przedziale cenowym to oplaca sie kazda kase pakowac jednak w grafike imho. 4/8 calkiem dobrze ogarnia nowe gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Jest jeszcze gorzej, 419zł... jakie x-komowe-janusze :rotfl:

Za 319zł miał świetny współczynnik rdzeni do ceny 4/8 za 319zł, a 10100F 6/12 za 650zł.

Teraz za 419zł 10100F 4/8 ma prawie ten sam współczynnik co 10400F, a to 4/8 pierwszy zadusi się nowymi grami więc przy cenie 419zł warto dołożyć do 10400F i posadzić go chociażby na najtańszej H410.

po 320 zł miałby Super opłacalności ale za 400 również ma dobrą

przy sparowaniu z GTX 1650 Super czy GTX 1660 to nie zauważysz różnicy miedzy i3-10100F a i5-10400F ...

8 wątków odejdzie razem z 6 wątkowymi i5.

a co do RAM'u to na 2666 MHz zawsze możesz zejść z timingów na CL13 a nawet 12 

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj bys zaplacil wiecej za ten set z 10400f. 10100f mozna troche taniej. gdy zamawia sie jako zestaw, to jakis rabat sie tam wbija (min. 4 produkty).

Krsystem i jest taka cena
EHxTB2B.jpg

W komputroniku pokazuje mi 389 zł za i3 nawet przy 4 rzeczach w koszyku.

0ZQ6MMN.jpg

Edytowane przez Kubinki_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że taki 10400f wyciągnięty z pudełka z pamięciami 2660mhz traci bardzo dużo na wydajności

robiłem dzisiaj porównanie do mojego starego wykręconego w opór 1600AF i okazał się minimalnie wolniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Auberon napisał:

po 320 zł miałby Super opłacalności ale za 400 również ma dobrą

przy sparowaniu z GTX 1650 Super czy GTX 1660 to nie zauważysz różnicy miedzy i3-10100F a i5-10400F ...

8 wątków odejdzie razem z 6 wątkowymi i5.

a co do RAM'u to na 2666 MHz zawsze możesz zejść z timingów na CL13 a nawet 12 

Za 400-420zł to oni mogą się bujać, a nawet spadać na drzewo i prostować banany :)

Sam myślałem czy testowo nie kupić 10100 i się chwilę albo i dłużej pobawić, i5-5675C raz że trochę mi się już znudził i człowiek by zundervoltował coś nowego :E , a dwa czasami 4/4 dostaje zadyszki.

Teraz? za 400zł? pffffffffff, spadówa... tylko dokładka do 10400F, 6/12 to zapas na 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Sam myślałem czy testowo nie kupić 10100 i się chwilę albo i dłużej pobawić, i5-5675C raz że trochę mi się już znudził i człowiek by zundervoltował coś nowego :E , a dwa czasami 4/4 dostaje zadyszki.

kup sobie i7-5775C na aliexpress za nomen omen 400 PLN, póki jeszcze są :P

1 godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Za 400-420zł to oni mogą się bujać, a nawet spadać na drzewo i prostować banany :)

Teraz? za 400zł? pffffffffff, spadówa... tylko dokładka do 10400F, 6/12 to zapas na 2-3 lata.

Modzie, Ty tak na serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Auberon napisał:

kup sobie i7-5775C na aliexpress za nomen omen 400 PLN, póki jeszcze są :P

To już wolałbym sprzedać 5675C/Z97/16GB, dołożyć i kupić 10400F/Z490/16GB :)

Z drugiej strony szybka podmianka nie jest zła tylko co ja z 5675C zrobię? sprzedam samego za grosze? jak to całkiem dobry selekcik jest, na zwykłym Grandisie-1gen stabilne 4400MHz, na wodzie u kolegi stabilne 4500MHz (i to bez delidowania, procesor się gotuje na fabrycznym glucie więc na płynnym metalu temperatury minimum 15'C w dół).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta z allegro lokalnie jest irracjonalna. Prowizja na lokalu wynosi 4.9%. 439×0.049=21,51 

419 (cena xkom) + 21.51 = 440,51

Chłop jeszcze dołoży do interesu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, vol.4 napisał:

dzisiaj bys zaplacil wiecej za ten set z 10400f. 10100f mozna troche taniej. gdy zamawia sie jako zestaw, to jakis rabat sie tam wbija (min. 4 produkty).

V06Rs2F.jpeg

widzialem, ze ten debiutujacy procesor najdrozej jest... na allegro. pojawil sie za 449zl. pewnie niektorzy sie spodziewali, ze bedzie mozna przyjanuszowac jak z rtx30, ale - jak widac - tu z dostepnoscia nie ma problemu.

Skąd to screen, bo IMO koło 350 zł to taka granica rozsądku dla tego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje przejść na ITX i zastanawiam się nad dwoma opcjami: 
 

10100F + https://www.komputronik.pl/product/691475/asrock-b460m-itx-ac.html i sprzedać ryzena 2600 i mortara

lub

sprzedać tylko mortara i kupić b450 itx? 
Od razu zaznaczę, że nie potrzebuje nic lepszego niż to co mam w sygnaturze :)  Cenowo wyjdzie podobnie a zawsze lepiej mieć coś nowszego.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...