Skocz do zawartości
Aspire

Kupujący straszy policją

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że kiedyś bawiłem się sporo komputerami kupowałem zmieniałem podzespoły itd.

Postanowiłem sprzedać moje skarby które od dłuższego czasu zalegały mi w szufladzie

Wystawień na sprzedaż na Facebooku kartę Gigabyte GTX 750 Ti 2GB karta przeleżała pewno że dwa lata niestety nie miałem jej możliwości sprawdzić .W opisie napisałem Stan nie znany nie przyjmuje zwrotów

Gość kupił i pisze że karta nie działa i że chce oddać pisze mu że ma opis że stan nie znany i że nie przyjmuje zwrotów a on straszy policją

Pytanie olać po prostu gościa czy co ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzedawałeś przez allegro ? Wystawiłeś w kategorii uszkodzone ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, lokiju napisał:

Sprzedawałeś przez allegro ?

7 minut temu, Aspire napisał:

sprzedaż na Facebooku

4 minuty temu, lokiju napisał:

Wystawiłeś w kategorii uszkodzone ?

8 minut temu, Aspire napisał:

W opisie napisałem Stan nie znany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kitu Nie zauważyłem tego, że na Facebooku mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Aspire Jeżeli napisałeś "Stan nie znany nie przyjmuje zwrotów" to możesz się nie przejmować, "widziały gały co brały, widziały opis".

Jak cię gościu straszy policją to ty też go postrasz :E 

Groźba bezprawna  groźba popełnienia przestępstwa na szkodę zagrożonego lub osoby jemu najbliższej, wzbudzająca uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, a także groźba spowodowania postępowania karnego lub innego postępowania, w którym może zostać nałożona administracyjna kara pieniężna lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub osoby jemu najbliższej.

Nie stanowi groźby zapowiedź spowodowania postępowania karnego, jeżeli ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem lub zachowaniem zagrożonym administracyjną karą pieniężną.

Definicję groźby bezprawnej można skonstruować na podstawie art. 115 § 12 Kodeksu karnego:

Groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190, jak i groźba spowodowania postępowania karnego lub innego postępowania, w którym może zostać nałożona administracyjna kara pieniężna, jak również rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej; nie stanowi groźby zapowiedź spowodowania postępowania karnego lub innego postępowania, w którym może zostać nałożona administracyjna kara pieniężna, jeżeli ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem lub zachowaniem zagrożonym administracyjną karą pieniężną

oraz art. 190. § 1:

Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Groźba bezprawna polega na zagrożeniu wolności człowieka od poczucia zagrożenia. Istotne jest (w odróżnieniu od groźby karalnej), że zagrożenie nie musi być związane z obawą popełnienia na pokrzywdzonym czynu przestępczego, wystarczające jest, że zachowanie sprawcy (tj osoby grożącej) powoduje poważną i uzasadnioną obawę, strach.

Groźba bezprawna jest pojęciem szerszym od groźby karalnej, o której mowa w art. 190 § 1 k.k.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

10 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Groźba bezprawna

Grożenie policja pod to nie podpada. 

Edytowane przez Camis
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.10.2020 o 21:43, Aspire napisał:

Jako że kiedyś bawiłem się sporo komputerami kupowałem zmieniałem podzespoły itd.

Postanowiłem sprzedać moje skarby które od dłuższego czasu zalegały mi w szufladzie

Wystawień na sprzedaż na Facebooku kartę Gigabyte GTX 750 Ti 2GB karta przeleżała pewno że dwa lata niestety nie miałem jej możliwości sprawdzić .W opisie napisałem Stan nie znany nie przyjmuje zwrotów

Gość kupił i pisze że karta nie działa i że chce oddać pisze mu że ma opis że stan nie znany i że nie przyjmuje zwrotów a on straszy policją

Pytanie olać po prostu gościa czy co ? 

Ja oddałbym pieniądze i miał święty spokój.

Ty zrobisz jak zechcesz.

Podejrzewam, że nie będzie w stanie nic Ci zrobić, ale będziesz czuł się z Tym faktem dobrze?

Wcześniejsza odpowiedź RyszardaGTS poraża- rozumiem, że miał to być żart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, GalanTobi napisał:

Wcześniejsza odpowiedź RyszardaGTS poraża- rozumiem, że miał to być żart.

Raczej nie, ja bym z takim agentem krótko sprawę załatwił. Cwaniak kupił pewnie za 1/3 ceny, myślał że może to uruchomi, ale się nie udało więc próbuje odzyskać hajs... A jak nie potrafił przeczytać krótkiego opisu to tym bardziej barana ogolić, bo niedługo w tym kraju sami analfabeci będą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, TrueFaith napisał:

Raczej nie

Raczej tak.

Jak gość od razu wyskakuje "ze straszeniem policją a nuż się delikwent przestraszy" to my mu też "straszeniem policją i wujkiem adwokatem".

To "straszenie" to już szerszy i masowy problem, straszonko jest nawet wtedy gdy kupiliśmy na lolegro jakieś chińskie dziadostwo za 10zł, a myśleliśmy "że Pana Boga złapaliśmy za nogi" i to taka sama jakość jak oryginalny produkt za 200zł i straszymy sprzedawcę że albo zwrot kasy albo "idzemy na policję". Sporo osób ma tylko jeden tryb myślenia "albo będzie na moje albo 'policja' ".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie działa, wszystko dobrze podłączył. Może zasilacz nie wyrabia, albo wtyczki nie podłączył. Nie obrażając nikogo to tuman może być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi