Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w posiadaniu konsoli PlayStation 4 w wersji slim 1 tb, którą kupiłem całkiem niedawno z "drugiej ręki". Jak dotąd nie miałem z nią żadnych problemów, lecz wczoraj podczas gry w Horizon Zero Dawn, nagle zacząłem zauważać że dubbing postaci z gry zaczyna się mijać z momentami wypowiedzi a czasami w ogóle się nie odpala. Później zauważyłem też że mapa bardzo długo się ładuje, w menu pojawiają się zawieszki. W tle aktualizowało mi się akurat GTA 5, które wyłączyłem myśląc że może być powodem. To również nie pomogło a ścinki zauważyłem teraz wszędzie, nie tylko w grze. W menu co kilka sekund następuje zawieszka na 5-10 sekund, gdy klikam jakąkolwiek opcje, lub nawet gdy tylko przesuwam "kafelki". Wszystkie gry włączają się bardzo długo, w grach są również długie zacięcia, czasem rzeczy się nie wczytują. To samo dzieje się w aplikacjach takich jak netflix, youtube itp. Nawet gdy chciałem wyciągnąć płytę z konsoli to musiałem czekać z 10 sekund aż wyskoczy. To wszystko zaczelo dziać się od wczoraj, wcześniej wszystko działało bardzo dobrze. Dzisiaj rano jak włączyłem konsole myślałem że problem zniknął, bo nie było ścin ani żadnych problemów. Odpaliłem Horizon, pograłem jakąś godzinkę i wszystko zaczęło się dziać jak wczoraj. Generalnie w gry nie bardzo się da grać, jedynie mogę używać konsoli do oglądania filmów, bo gdy uda mi się w końcu jakiś włączyć, to raczej się nie zacina.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną problemu dlatego liczę na Waszą pomoc. Ja sam jestem zielony w tych tematach a to moja pierwsza konsola także nie mam żadnego pomysłu. 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w świecie konsol :E 

Konsola jest głośna/cicha? Mówisz że jak się nagrzeje, może jest syf w środku skoro używana, przydałoby się pastę wymienić i przez to gubi wydajność. Nie trzymasz jej w jakiejś wnęce?

Horizona akurat dopiero co przeszedłem i strasznie gubi klatki jak się dużo dzieje na ekranie, jak otwierałem niektóre skrzynki to też dźwięk się spóźniał, a konsola stan perfekt do tego z ssd, ale skoro dzieją się dziwne rzeczy wszędzie to poszedłbym tym tropem i odbudował bazę danych, niektórzy widzą poprawę.

Jak nie, może jeszcze dysk przeorany, sprawdziłbym SMARTa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola raczej głośno nie chodzi, jedynie czasami przy instalacji gier ale to chyba normalne. Położona jest cały czas w dosyć otwartej przestrzeni.

Jeśli chodzi o Horizona to średnio co 3 wypowiedź któregoś z bohaterów nie odpala się albo przycina w połowie więc wydaje mi się że zdecydowanie coś jest nie tak.

Baza danych odbudowana i problem nie zniknął :(

A SMART to co takiego ? ?

Edytowane przez Savrinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T._(informatyka) 

Musisz wyjąć dysk, podłączyć pod kompa i sprawdzić np. hd tune. Może ma jakieś błędy, bad sectory, jest w nie najlepszej kondycji. 

Co do wypowiedzi postaci z horizona - niewielka strata :E 

Więcej nie mam pomysłów, poza wyczyszczeniem. Kafelki normalna sprawa że zamulają, bo konsola non stop pobiera jakieś pierdy z neta kto co zdobył, w co grał itd. Wyłącz neta i zobacz jak wtedy chodzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, miałem włączonego ps4 i zabrali mi prąd. Uruchomiłem ps4 od razu ponownie po wyłączeniu i wszystko działało płynnie. Włączyłem znowu Horizona i 40 min grałem bez żadnych problemów. Po tym czasie znowu nagle wszystko zaczęło zamulać.

Jeśli chodzi o sprawdzenie dysku to niestety nie mam możliwości do kompa podłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz konsolę w uśpieniu czy włączasz od zera? Może ram się zapycha :E 

Skoro mówisz że jaja dzieją się jak się nagrzeje, to kto wie, ja bym wyczyścił i zmienił pastę. Może faktycznie coś z temperaturami? Powietrze z kratki jakie wylatuje? System najnowszy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedtem włączałem od zera.

Teraz natomiast zostawiłem konsolę w spokoju w menu na jakieś 10 minut i po tym czasie znowu zaczęło płynnie chodzić. Jednak po 2 minutach w grze zawieszki wróciły.

Konsola jest dosyć ciepła (nie mam pojęcia jak ciepła powinna być). Powietrze ciepłe wylatuje. System zaktualizowany.

Wyczyszczenie konsoli to coś co można samemu zrobić czy lepiej oddać do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grzebałeś kiedyś w pecetach/ konsolach i czujesz się na siłach, to można samemu. Na necie pełno tutoriali.

Ostatnia wskazówka: sprawdź jak się sprawuje na wyłączonym internecie (głównie śmiganie po menu i kafelkach).

Więcej pomysłów nie mam. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego się bać: rób pomału, na spokojnie i nic siłowo, śrubki układaj etapami żeby nie pomieszać, a będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć system do ustawień fabrycznych i wybierz "PEŁNY" format z poziomu konsoli, zamiast bawić się w jakieś pierdoły i dociekać w czym jest problem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...