Skocz do zawartości
_fiber_

Problem z ramem - B550 + 3700x + Crucial Ballistix

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Art385 napisał:

Aha przy 3400 ustaw 14-(18R-14W)-14-28-i trc daj na 48 reszta jak jest oprócz tcwl to daj na 14 i napięcie adekwatnie do potrzeb. Startowałbym z 1.4v prawdopodobnie wystarczy

Przy tym nie wstaje niestety :D - podbilem do tCL16  i juz wstaje :D

Edytowane przez _fiber_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wracaj na C18 3600 i tnij napięcia i licz, że następny bios rozwiąże problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Art385 napisał:

To wracaj na C18 3600 i tnij napięcia i licz, że następny bios rozwiąże problem.

Jasne! dziękuje za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah! Ostatnie pytanie.. Infinity nie wyłączać skoro działa na tych 1800 i jest git? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale się wypowiem.

W ogóle wiesz o czym traktuje ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się dobrze nie kręci? 3800cl14 uwijałem na tych nowszych crucialach w pełni stabilnie ;) . Później subtimingi miałem sporo ciaśniej ustawione niż to niżej ;) 

47cad9e84204a3b6.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same edie co w crucialach 3600cl16 na tym filmie :).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.52v 3800cl14 o wiele ciaśniej niz na ss mi śmigały. Na tych timingach z ss to pewnie w okolicach 1.5v by ustabilizowal. Ciasne cl15 smigalo w okolicach 1.45-1.46v. Tylko, ze moje cruciale od okolo 1.44v wymagały nawiewu, bo się sypaly od temperatury :). 4600mhz cl18 tez stabilne na 1.45v bylo, wyzej juz mi plyta nie wstawała. Kosci jak ma ss d9wfl, w sport lt sa d9vpp, a w 3600 cl16 c9bkv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na yt B550 TUF + nowsze e-die. Idą bez problemu na 3773 i to komplet 32 gb.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł nowy bios - dzisiaj potestuje:

Edit: Wstaje na poniżych ustawieniach. Dziwne bardzo - tCL obniże i już zero bootu... 

Capture.PNG.d06dc94bdc979b2f0d0102f41d2ab682.PNG

Yh... no nic się więcej z tego ramu nie wyciśnie (na tej płycie) - chyba w takim wypadku go sprzedam i ogarnę jakiś inny.

 

Edytowane przez _fiber_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem CPU i przystąpiłem do testów. Również mam B550 TUF. Ramy Cruciale Ballistix ale starsza wersja. Bios 1004. Poszły bez większych kombinacji na 3800.

ZKB6DM2.gif

k82DLYa.gif

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na pierwszej stronie tematu o tym wspominałem, odsyłaj te pamięci i bierz inne w miarę możliwości. Taka jest kara za kupowanie RAM z dupy bez sprawdzenia. Nauczysz się na przyszłość.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak.  Aktualnie obniżam Vram, Na 1,385 V jest stabilnie.

tRCDRD ustaw na 20. U mnie to klucz. Dostałem 1 błąd przy 6 cyklu.  Dałem 20, 12 cykli bez błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taka prawda... Połasiłem się na opinie nie sprawdzając tego czy bedą się tolerować z płytą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ten durnowaty i zapluty Ryzen ma tak wybredny kontroler pamięci, że mnie to nawet nie dziwi - jajca były nawet z pierwszą generacją pod tym kątem. To już nie te czasy, że sobie bezkarnie mieszamy różnymi kośćmi różnych producentów, czy też kupujemy RAM aby tańszy - niestety trzeba zawsze sprawdzać "compatibility list" producenta płyty głównej by ustrzec się tego typu ewentualnych problemów.

Nawet nie wspominam kretyńskiego wymogu wsadzania 2 pamięci RAM koniecznie w drugi i czwarty slot bo inaczej nie będzie Dual Channel działał poprawnie. :E Gnoje z AMD...

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napotykając ten wątek byłem pełen obaw mając takie same mobo. Na Twoim miejscu chyba wymieniłbym ramy. Sporo się traci na wydajności mając otwartą drogę do OC pamięci i nie mogąc z niej skorzystać. Jak dobrze pokombinujesz może wymiana będzie bezkosztowa.

 

Moja rada do TUF B550. Zauważyłem, że jest coś nie tak z wczytywaniem profili OC, jakiś bug. Gdy załaduje się profil OC i zapisze to komp nie wstaje. Gdy po odpaleniu profilu OC zmienię IF i ram o jeden stopień niżej to komp wstaje, później po ponownym uruchomieniu włączam jak powinno być i wszystko działa.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa... Ram którego używam będę chciał sprzedać. Powiedzmy 270-300zł.

W jego miejsce poszukam jakiegoś 4000-4200mHz z listy kompatybilności. Chciałem brać: https://proline.pl/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16gb-2x8gb-4400mhz-cl19-pvs416g440c9k-p7113569 ale też nie jest kompatybilny :D

Edytowane przez _fiber_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy bios do B550 TUF. Próbowałeś?

Jeżeli chcesz nowe ramy to nie ma sensu takich drogich. Nawet dla nadchodzącego Zen3 maksymalne taktowanie według zapowiedzi to 4000. Osobiście kupiłbym microny z listy kompatybilności, bez problemów ogarniesz 3733-3800 i kilka stówek zaoszczędzone.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Saren7 napisał:

Jest nowy bios do B550 TUF. Próbowałeś?

 

Tak jest. Udało się puścić na 3733, tCl - 18 (zmiana na cokolwiek poniżej - brak boot'a :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz niezłe wyniki na tych 3733 to można zostawić. 3733 to już coś. Jak zmiana to kombinowałbym  w stronę minimalnej dopłaty albo jej braku. Gdybyś kupił kompatybilne microny 3200 może byłbyś na 0.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wyniki są takie sobie - same opóźnienia o tym świadczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...