Skocz do zawartości
Skipi001

Zestaw do gier z monitorem za ok 5500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym złożyć zestaw pod gry. Przede wszystkim FPS np.Call of Duty. Ale również RDR2, Cyberpunk czy Wiedźmin. 

Zestaw ok 4500

Minitor ok 1000zl

Czy złożenie komputera w tym okresie jest dobrym pomysłem? Czy może czekać na premiery od "czerwonych" ? 

Mysle że nie ma co czekać na premierę 3060/3070 ponieważ nie będą dostępne przez dłuższy czas a ja chce mieć złożony sprzęt max do 10 listopada. 

Myślałem nad połączeniem i5-10400 z 2070 super. Czy w kwocie do ok 4500zl ktoś mógłby pomoc mi w złożeniu takiego zestawu? 

Do tego potrzebuje jeszcze monitora. Czy 27 1440p i 144hz to dobry wybór? Czy ten zestaw pociągnie w takiej rozdzielczości? Czy jednak muszę pozostać przy 24 fhd 144hz?

Prosze o polecenie jakiś dobrych monitorów

Dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez Skipi001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10400 z 2070 super ma sens do 1440

W większości gier nie powinno być spadków poniżej 60fps na ultra (w RDR2 będą na pewno spadki trzeba kombinować z ustawieniami)

https://www.x-kom.pl/lista/2tw8jzlk7 jak te 5.5k nieprzekraczalne trzeba zmienić płytę na b460 (np. ASRock pro4) płyta wtedy ograniczy ramy do 2666mhz ale też będzie śmigać. Ram wtedy można dać aegis 3000mhz urwie się kilka zlotych

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zestawik. Odczuje różnice przy b460 i słabszym taktowa niu ram względem z490 i 3666?

A może przejście na r5 3600 miałoby sens?

Czy na tym polecanym monitorze g-sync działa? Oraz czy jest on z HDR? 

A jakie obudowy z rgb są do polecenia? Chyba chciałbym trochę ledow w tym zestawie ?

Edytowane przez Skipi001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba skończyła się promocją albo coś nie działa i żeby się zmieścić jako tako w 5.5k trzeba będzie b460. Jak wcześniej robiłem koszyk jeszcze była Kod to komponenty-18 :) z tansza płyta i wolniejszym ramem kilka FPSow mniej, ale będzie dobrze.

 

zawsze możesz napisać o rabat w temacie  rabatowym na górze działu

Co do obudowy to sg1v Evo żeby nie nadwyrężać budżetu.

https://www.x-kom.pl/lista/48veepzey

Opcja z R5 3600 niewiele zmienia jeżeli chodzi o wydajność, a cena nie jest zbyt zachecajaca

Od biedy możny jeszcze urwać ok. 120zl na zasilaczu biorąc Vero L3 600w ale to już conajmniej klasę słabszy zasilacz

Edit: https://proline.pl/koszyk/59b2362f albo tak. Jak nie chcesz GPU AMD to dokupić w xkom ta 2070 super

Edytowane przez Bobson89
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałeś też monitor Gigabyte. Myślisz że lepsza opcja? Na obu jest informacja o AMD free sync. Będzie to wszystko dobrze współpracowało z kartami od GE force? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja powinna działać choć ręki sobie nie dam uciąć. osobiście bardziej skłaniałbym się w stronę tego Acera wolę matrycę ips od va choć każda z nich ma swoje plusy i minusy.

W Proline Acer jest po prostu droższy a ponadto masz alternatywę. Całkiem dobre recenzje zebrał ten Gigabyte :) 

RX 5700 xt jest minimalnie słabszy od 2070super tylko jak to u AMD sterowniki choć ponoć jest już wszystko opanowane.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Z tego co widzę to nie ma co czekać na 3070. Z nowymi kartami od czerwonych będzie podobnie a w dodatku modele budżetowe wyjdą dopiero w przyszłym roku. Więc zdecydowałem się na 2070 super.

Czy dobry zestaw zlozylem? Proszę o ocenę. https://www.x-kom.pl/lista/rm2t6uv6z

Czy da radę grać na tym w 1440p? Nie jest to za słabe? Bo może iść w 1080p i co za tym idzie zaoszczedze wtedy na monitorze bo wybór padłby na           AOC 24G2U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co wyżej zmień obudowe na sg1v evo. Płyta niedostępna weź ASRock b460 Pro4. Monitor weź ten z koszyka jak budżet pozwala. 2070 super pociągnie prawie wszystko na ultra w 1440p 60fps, a jak będzie potrzeba fpsow zawsze możesz zjechać z rozdzielczością na 1080p niż za 2-3 lata myśleć znowu o nowym szkle

Ewentualnie RX 5700 xt który jest minimalnie słabszy od 2070 super i też pozwala na grę w większość tytulow na ultra w 1440p 60fpsow.

Edytowane przez Bobson89
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki obudowę zmieniam. To że płyta w x niedostępna to nie problem bo nie będę wszystkiego kupował u nich. Ale czy ta płyta która wrzuciłem jest ok? Fajnie świeci i dobrze wygląda. Ona jest matx wszystko się pomieści? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele 3070 maja byc zaczynać sie od ~2500zł, wolisz wydać 2300 na 2070s? Oo a jak nawet nie beda dostępne jeszcze to ceny 2070 powinny zejść w dol

 

niedawno była nawet promocja:

https://www.x-kom.pl/p/520367-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-gamer-black-ed-8gb-gddr6.html

Edytowane przez heaven92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Skipi001 napisał:

Oki obudowę zmieniam. To że płyta w x niedostępna to nie problem bo nie będę wszystkiego kupował u nich. Ale czy ta płyta która wrzuciłem jest ok? Fajnie świeci i dobrze wygląda. Ona jest matx wszystko się pomieści? 

Sg1v to buda mieszcząca ATX więc matx tym bardziej.

12 minut temu, heaven92 napisał:

Modele 3070 maja byc zaczynać sie od ~2500zł, wolisz wydać 2300 na 2070s? Oo a jak nawet nie beda dostępne jeszcze to ceny 2070 powinny zejść w dol

 

niedawno była nawet promocja:

https://www.x-kom.pl/p/520367-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-gamer-black-ed-8gb-gddr6.html

Co racja to racja ale podejrzewam, że 3070 będzie ciężej dostać niż 3080 z racji większego popytu.

Promocje może i będą tego nikt nie wie.

Jak pisałem RX 5700 xt na obecną chwilę chyba najlepsza opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070 odpada że względu na dostępność tych kart. I ceny które pewnie powędrują w okolice 3k. Ja komputer muszę mieć złożony w pierwszym tygodniu listopada. Więc pozostaje mi czekać na jakieś promo 2070s lub kupno używki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Caps napisał:

W bardziej ludzkich cenach masz teraz RX 5700 XT.

Czasami nawet 500-600 zł mniej od RTX 2070 Super. 

https://proline.pl/koszyk/e3162384

 

600zl taniej? 2070 super ventus jest w cenie 2150 więc ok 350zl. Nie jestem przekonany do Radka po tym jakie problemy ze sterownikami mają. Naprawili to już czy jeszcze trzeba się męczyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Skipi001 napisał:

600zl taniej? 2070 super ventus jest w cenie 2150 więc ok 350zl. Nie jestem przekonany do Radka po tym jakie problemy ze sterownikami mają. Naprawili to już czy jeszcze trzeba się męczyć? 

To już lepiej dołożyć te 50-100zl do czegoś lepszego od ventusa. Z radkami bywa różnie są osoby które nadal mają problemy i są też co nie mieli w ogóle. Decydując się na 2070s chyba brałbym używkę albo czekał na promke choć z tym różnie może być bo nowe GPU nvidii nie ma. Można poczekać na nowe GPU AMD może będzie mniej problemow i dostępność lepsza co może przełożyć się na niższe ceny innych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...