Skocz do zawartości
Krzysiek23

Czy mój PC ogranicza możliwości Karty Graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam kartę GTX1070 i zastanawiam się czy reszta mojego peceta nie ogranicza jego prędkości w grach. 

Mój PC:

ASUS Z87PRO

 i7 4770K 4300mhz

16GB 1866mhz  4x4GB

SSD plextor px-512m9pey.

Ktoś coś podpowie? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zależy od wybranej rozdzielczości a także od tego, jakie dana gra ma wymagania wobec procesora a jakie wobec karty graficznej. Poza tym możesz sobie to sam sprawdzić, monitorując użycie CPU i GPU podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym co masz,w 1080p nie odczujesz ograniczenia karty graficznej,w 1440p często karta jest wąskim gardłem
I jak wyżej,jeśli chcesz dowiedzieć jak wygląda sytuacja z użyciem GPU,CPU etc.,to włączasz MSI Afterburner + RTSS

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze albo karta ogranicza resztę albo reszta kartę, jeszcze w każdej grze jest inaczej i w każdej rozdzieloczości inaczej i w każdym fragmencie gry jest inaczej

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można trafić na przypadek że CPU idzie 100% i GPU 100% wtedy nic się nie ogranicza raczej nie możliwe w praktyce ale w teorii tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to nie zawsze. Przy włączonej synchronizacji i procesor i karta mogą nie pracować na 100%. Niektórzy nawet mówią, że wtedy monitor jest bottleneckiem ale według mnie to już przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od gry. w tytylach graficznych czy lokacjach nie ale w jakis mocno procesorowych juz jest to mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, SebastianFM napisał:

Tak właściwie to nie zawsze. Przy włączonej synchronizacji i procesor i karta mogą nie pracować na 100%. Niektórzy nawet mówią, że wtedy monitor jest bottleneckiem ale według mnie to już przesada.

A jak masz do tego monitor za 5 klocków 240hz to wtedy problem, bo okazuje się że nasz mózg jest bottleneckiem:(

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam Dell S2417DG (DP), gram głownie w Battlefield 1 oraz 5, częściej w tą drugą. O ile z jedynką nie ma problemów żadnych do w piątce w niektórych lokacjach szczególnie w budynku z połyskującą podłogą mapa Rotterdam cel "B". strasznie spada fps do około 20. Gram na maksymalnych ustawieniach, kilka tygodni wcześniej na maksymalnych nie szło w ogóle grać bo miałem tylko 8GB ramu, dołożyłem dwie kości po 4GB i poszło. Wydaje mi się że problemy może sprawiać płyta główna za sprawą dysku SSD. Kilka miesięcy temu mój stary dysk SSD SATA zaczął sprawiać problemy (bad sektory) i chciałem go wymienić na dysk PCI-E z powodu dużo wyższych prędkości. Niestety moja płyta nie ma gniazda M.2 i oficjalnie nie wspiera dysków nvme. Chciałem wymienić płytę na troszkę młodszą z innym chipsetem który już obsługiwał takie dyski ale trafiłem na sposób jak uruchomić taki dysk na mojej płycie po edycji biosu. Udało się, dysk się bootuje, ale z tego co się dowiedziałem gdy w drugim gnieździe PCI-E znajduje się druga karta lub dysk to te gniazda działają już nie x16 tylko x8 i może tu jest problem? Mam rację? Czy gniazdo x8 ogranicza tą kartę czy jest wystarczająco dla niej? Na razie nie mam kasy na nowego kompa bo wykańczam dom, wiem że nie warto modernizować mojego obecnego dlatego nie kupiłem innej płyty bo musiałbym na nią wydać jakieś 500-600zł a i tak nie zwiększyło by to prędkości na tyle by to odczuć. 

Edytowane przez Krzysiek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepustowość pcie x8 nie ogranicza karty w znaczący sposób, możesz mieć parę klatek mniej ot co.

O pierwszy lepszy przykład z YT:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...