Skocz do zawartości
Tomek1623

OLED 55" czy LCD 65"

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki doradźcie.

Planuje wymienić mojego Samsunga 55 cali MU8002. Telewizor będzie mu służył tak jak do tej pory, granie na konsoli, nowy Xbox i PS5, oglądanie telewizji, i jako monitor do przeglądania neta. Chciałbym przesiąść się na Oleda, ale mam obawy o wypalenie. TV będzie działać po kilka godzin dziennie +-5, czasami może i więcej. Nie ukrywam lubię włączyć czasami jakiś kanał informacyjny, ale przeważnie to sport i filmy. Przeglądanie internetu na PC to też bardzo różnie czasami godzina czasami więcej. Wszystko to, codziennie, zawsze w mieszanym cyklu. Czy takim użytkowaniem jestem bardziej narażony że mi go szybciej szlag trafi? Jeśli OLED to 55 cali, jeżeli odradzicie mi go to wtedy LCD 65.

Oled

LG55CX

Lcd

Samsung 65Q80

Sony kd65xh90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do grania OLED jak najbardziej, do okazjonalnego przeglądania Internetu lub pulpitu w celu np. instalacji gry spoko ale do normalnej pracy po kilka godzin dziennie nie polecam. Lepiej kupić byle jaki monitor i do tego OLED. Jeśli musisz koniecznie mieć jeden duży ekran do pracy i rozrywki to QLED będzie bezpieczniejszy. Jeśli chcesz najlepszą jakość obrazu to OLED. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie to TV 100% rozrywka, jako monitor to tylko i wyłącznie przejrzeć neta jak już się rozwalę na kanapie. Do reszty mam standardowy monitor. Przede wszystkim Ogladanie TV, Netflix i nowe konsole 90% czasu.

Lepsze wrażenie robi przeskok z 55 na 65 czy z LCD na OLED w tym samym rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Tomek1623 napisał:

Generalnie to TV 100% rozrywka, jako monitor to tylko i wyłącznie przejrzeć neta jak już się rozwalę na kanapie. Do reszty mam standardowy monitor. Przede wszystkim Ogladanie TV, Netflix i nowe konsole 90% czasu.

To możesz brać spokojnie OLED'a. Korzystałem tak z B9 a później z CX - wszystko było i jest O.K

Ważne żeby nie wypinać wtyczki z prądu i nie robić z niego tablicy informacyjnej tyle albo aż tyle 😉.

9 minut temu, Tomek1623 napisał:

Lepsze wrażenie robi przeskok z 55 na 65 czy z LCD na OLED w tym samym rozmiarze?

Zależy jak zależy Ci na wielkości i nie chcesz pozbawiać się możliwości zasmakowania w OLED'ach to celuj w 65 cali B9 

Jak wolisz mniejszy ale lepszy to CX 55

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tej wtyczce, opiszesz coś więcej?

65 cali OLED to już się robi wyższa sumka, za około 6k bym dorwał 55 cx. Na rozmiar nie mam specjalnie parcia. Najbardziej w zdecydowaniu się na CX odciąga mnie to wypalanie. Ile dają na niego gwarancji, i czy gwarancja uwzględnia wypalenie?

Oleda bym liznał z ciekawości samej 😉

Edytowane przez Tomek1623

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, Tomek1623 napisał:

TV ma mieć cały czas dostęp do zasilania nawet jak jest wył. inaczej matryca nie będzie miała możliwości przeprowadzić procesu czyszczenia 

38 minut temu, Tomek1623 napisał:

Na rozmiar nie mam specjalnie parcia. 

To bierz CX'a ma lepszy HDR, procesor, więcej RAM, trochę nowych bajerów itp.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oled tylko do nocnych seansów. Za dnia czas pryska. 

Ja polecam sony XH85/90, będziesz mega zadowolony. Kąty, kolory prawie jak w oledzie + obraz za dnia. Jak zaczą dawać gwarancję na wypalenia to można oleda brać. Ktoś z Was zagwarantuje, ze po roku nic mu się nie wypali? nikt.

jeden producent oled dawał gwarancje 5 lat. I wycofał się z oferty oled. 

Edytowane przez Petru23
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Petru23 napisał:

Jak zaczą dawać gwarancję na wypalenia to można oleda brać. Ktoś z Was zagwarantuje, ze po roku nic mu się nie wypali? nikt.

Tak, ja. Ma 2 lata gwarancji z serwisem w domu i wymieniają mu matrycę na nową jak coś się dzieje w dodatku gwarancja leci od nowa.

4 minuty temu, Petru23 napisał:

Ja polecam sony XH85

A w życiu to jest już typowa budżetówka już XH90 to jest model 85 z poprzednich serii 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, Tomek1623 napisał:

65 cali OLED to już się robi wyższa sumka, za około 6k bym dorwał 55 cx. Na rozmiar nie mam specjalnie parcia. Najbardziej w zdecydowaniu się na CX odciąga mnie to wypalanie. Ile dają na niego gwarancji, i czy gwarancja uwzględnia wypalenie?

CX55 dorwiesz za ~ 5200 jak dobrze poszukasz, są różne promki w sklepach gdzie dodajesz jakąś bzdurę do koszyka typu maszynka do golenia i za całość wychodzi 5200.

Ja na dziś brałbym wyłącznie OLED-a. Mam kumpla co pracuje w Euro RTV jako przedstawiciel LG i mówi, że generalnie w tym modelu kwestia wypalania to już temat raczej pomijalny. Bardzo mało reklamacji jest. Grunt to pozwolić telewizorowi realizować programy "czyszczące" matrycę.

Ale też kwestia jak daleko siedzisz od ekranu - bo być może faktycznie lepszym wyborem będzie 65', a tu jest nadal drożyzna. Ja sam się wstrzymałem do przyszłego roku, bo chciałbym 65' OLED i liczę, że jednak trochę pójdą w dół w 2021.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już pomijam że u SONY tylko XH90 ma wsparcie dla HDMI 2.1

infografika z oficialnej strony SONY

imageproxy-jpeg

i tylko na 1 porcie a nie wszystkich jak w LG

Doradzanie XH85 pod nowe konsole i dla gracza to idiotyczny pomysł 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Dirian napisał:

Ale też kwestia jak daleko siedzisz od ekranu - bo być może faktycznie lepszym wyborem będzie 65', a tu jest nadal drożyzna. Ja sam się wstrzymałem do przyszłego roku, bo chciałbym 65' OLED i liczę, że jednak trochę pójdą w dół w 2021.

Tu nie ma problemu, bo nie jestem przykuty na stałe do jednego miejsca. Ale 65 OLED ze względu na cenę wykluczam.

Generalnie wybieram już pomiędzy dwoma

LG CX a Qledem Samsunga Q90T, Sony nie biorę pod uwagę z przyczyn gabarytowych XD.

Oprócz (może nie pasuje to słowo za dobrze) perfekcyjnej czerni oleda, ma jeszcze jakieś inne zalety w porównaniu do porządnego LCD?

Edytowane przez Tomek1623

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, azgan napisał:

Tak, ja. Ma 2 lata gwarancji z serwisem w domu i wymieniają mu matrycę na nową jak coś się dzieje w dodatku gwarancja leci od nowa.

A w życiu to jest już typowa budżetówka już XH90 to jest model 85 z poprzednich serii 

70 i ma upartego 80 to budżetówka. Chyba, że coś się zmienilo i do budżetowej dają 120Hz i troszkę wypasów. 

Nie mowie o 2letniej gwarancji producenta, gdzie wypalenia uznają Ci za eksploatację niezgodnie z przeznaczeniem. Jak samsung w swoich galaxy. 

Budżetowy to jest OLED w tej cenie. Najtańszy z możliwych

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako posiadacz Oleda (CX 65 calowy) i dobrej klasy telewizora LCD (również od LG) mogę śmiało polecić telewizor Oledowy jako telewizor do rozrywki. Kiedyś też pocieszałem się faktem, że LCD jest lepsze do dziennych seansów, ale prawda jest taka ze za dnia nigdy telewizora nie oglądam. Na oledzie kontrast i jakość obrazu jest oszałamiająca. Dodatkowo nie wiem czy miałeś przyjemność pograć na telewizorze LG w gierki. Ten CX ma np. g-synca i freesynca (g-sync na pewno działa, potwierdzam) i ma tak kapitalmną płynność, że grając na nim w wiedźmina w 40 klatkach na full w 4k gra działa płynniej niż w 60 klatkach na moim monitorze. 

ps. te soniaki polecane, to również dobre telewizory, ale jakościowo to przepaść. Osobiście szedłbym w 65 calowy OLED. Jak się zakręcisz to kupisz CX 65 za 7000 zł. 

Edytowane przez kowallosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Petru23 napisał:

Chyba, że coś się zmienilo 

Zmieniło, pod nowymi nazwami są modele o oczko niżej względem poprzednich lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kowallosu napisał:

Jako posiadacz Oleda (CX 65 calowy) i dobrej klasy telewizora LCD (również od LG) mogę śmiało polecić telewizor Oledowy jako telewizor do rozrywki. Kiedyś też pocieszałem się faktem, że LCD jest lepsze do dziennych seansów, ale prawda jest taka ze za dnia nigdy telewizora nie oglądam. Na oledzie kontrast i jakość obrazu jest oszałamiająca. Dodatkowo nie wiem czy miałeś przyjemność pograć na telewizorze LG w gierki. Ten CX ma np. g-synca i freesynca (g-sync na pewno działa, potwierdzam) i ma tak kapitalmną płynność, że grając na nim w wiedźmina w 40 klatkach na full w 4k gra działa płynniej niż w 60 klatkach na moim monitorze. 

Skoro nie oglądasz tv za dnia to jaki sens ma Twoja wypowiedź w tej dyskusji? 

Jak zobaczysz dawne Kuro pionieera w akcji z realnym kontrastem setek tysięcy jak nie ponad milion :1 to wtedy pogadamy o oszałamiającej czerni;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Petru23 napisał:

Skoro nie oglądasz tv za dnia to jaki sens ma Twoja wypowiedź w tej dyskusji? 

Jeśli moja nie ma sensu, to lepiej spójrz na swoją :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Tomek1623 napisał:

Oprócz (może nie pasuje to słowo za dobrze) perfekcyjnej czerni oleda, ma jeszcze jakieś inne zalety w porównaniu do porządnego LCD?

Mają - czas reakcji, brak smużenia, brak efektu halo i identycznie wysoka jakość obrazu we wszystkich trybach 

Samsung Q90T ghosting

OLED vs QLED

5 minut temu, Petru23 napisał:

Skoro nie oglądasz tv za dnia 

Za dnia to większość czasu spędza się w pracy a jak jest taka pora roku jak teraz to nawet za dnia robi się ciemno za oknami 😉

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mówisz azgan, że LG na CX daje 2 lata gwarancji na wypalenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, azgan napisał:

Mają - czas reakcji, brak smużenia, brak efektu halo i identycznie wysoka jakość obrazu we wszystkich trybach 

Samsung Q90T ghosting

OLED vs QLED

Za dnia to większość czasu spędza się w pracy a jak jest taka pora roku jak teraz to nawet za dnia robi się ciemno za oknami 😉

Niektórzy pracują w domu. Przypomnij sobie cytat z dnia świra ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, kowallosu napisał:

Osobiście szedłbym w 65 calowy OLED. Jak się zakręcisz to kupisz CX 65 za 7000 zł. 

To już dla mnie trochę dużo, a gdyby miał mi wytrzymać 2, 3 lata, to mnie szkoda 5.5K :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Tomek1623 napisał:

To mówisz azgan, że LG na CX daje 2 lata gwarancji na wypalenie?

tak wypalenia są objęte pełną 2 letnią gwarancją

Sam gorąco polecam "się szarpnąć" i brać OLED 65" 

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

smumsung  ma  pqi

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-led-ue65tu8502?gclid=CjwKCAjw5p_8BRBUEiwAPpJO6zuAlF3JvBQWdFGjugLECjbDQyfhrn8RPWV34NYSn6g5gVvrE2e-5BoCNoYQAvD_BwE

Ja kupiłem taki z 2800

Mozna za 2650  go dostać  w  promo.

Większy ekran zawsze większe  warzenie niz  lepsze  pośrednie kolory

Edytowane przez Damiankowalski
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Damiankowalski napisał:

smumsung  ma  pqi

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-led-ue65tu8502?gclid=CjwKCAjw5p_8BRBUEiwAPpJO6zuAlF3JvBQWdFGjugLECjbDQyfhrn8RPWV34NYSn6g5gVvrE2e-5BoCNoYQAvD_BwE

Ja kupiłem taki z 2800

Mozna za 2650  go dostać  w  promo.

Większy ekran zawsze większe  warzenie niz  lepsze  pośrednie kolory

Co Ty mu za paździerz polecasz? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi