Skocz do zawartości
Tomek1623

OLED 55" czy LCD 65"

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.10.2020 o 21:10, Kjubb napisał:

wczoraj był za 5150 w neonecie, nie wiem czy jeszcze jest, ja czekam na 48 i też biere :)

Niestety na 48cali nie ma co liczyć w tym roku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z 48 już zrezygnowałem, kupiłem na promocji gx 55, który po odjęciu kosztów gratisów wyszedł mnie jakoś 4200.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.10.2020 o 21:11, azgan napisał:

Później jak ogarniesz podstawy to przejdziemy dalej z gmeraniem w opcjach CX'a 

Mam już go u siebie ♥️ Na początek kilka pytań. Używać tego obraz ai pro i dźwięk ai pro?

Ustawienia które podałeś, ustawiać wtedy kiedy TV w danej chwili odtwarza określony obraz? Np TV, Film HDR, Netflix Dolby vision itp?

Edytowane przez Tomek1623

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Tomek1623 napisał:

Mam już go u siebie ♥️ Na początek kilka pytań. Używać tego obraz ai pro i dźwięk ai pro?

2x tak, jeśli nie masz dobrego soundbara. Obraz AI poprawia detale twarzy w filmach zwłaszcza SD

1 godzinę temu, Tomek1623 napisał:

Ustawienia które podałeś, ustawiać wtedy kiedy TV w danej chwili odtwarza określony obraz? Np TV, Film HDR, Netflix Dolby vision itp?

Dokładnie tak 😁

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to jest z tym czyszczeniem pikseli, robi się to automatycznie zawsze kiedy wyłączę tv? Jest sens robić go ręcznie? Ta opcja logo luminance adjustment (nie pamiętam jak to było po polsku) jak używasz? Ustawiłem na wysokie, ale czy jest sens to nie wiem.

Edytowane przez Tomek1623

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Tomek1623 napisał:

Jak to jest z tym czyszczeniem pikseli, robi się to automatycznie zawsze kiedy wyłączę tv? 

Czyści się automatycznie po 4h grania przy wył. TV i trwa to około godziny i nie można w tym czasie wł. ekranu

Jest sens robić go ręcznie? 

Raz w miesiącu dla pewności 

Ta opcja logo luminance adjustment (nie pamiętam jak to było po polsku) jak używasz? Ustawiłem na wysokie, ale czy jest sens to nie wiem.

Nie zmieniałem tego, zostawiłem tak jak było domyślnie 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, azgan napisał:

Czyści się automatycznie po 4h grania przy wył. TV i trwa to około godziny i nie można w tym czasie wł. ekranu.

Mam po prostu pamiętać że po używaniu go przeszło 4h, po wyłączeniu nie włączać godzinę? Czy poprostu nie włączy się, ewentualnie wyskoczy komunikat? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Tomek1623 napisał:

Mam po prostu pamiętać że po używaniu go przeszło 4h, po wyłączeniu nie włączać godzinę? 

Tak albo zrób sam ręcznie czyszczenie (druga opcja od dołu) wtedy sam się wł. po godzinie. Jakby co to po wył. słychać też takie pyknięcie to oznacza że wystartowało automatyczne czyszczenie.  

13 godzin temu, Tomek1623 napisał:

Czy poprostu nie włączy się, ewentualnie wyskoczy komunikat? 

Jak nastawisz ręcznie to sam się wł. po 1h i wyskoczy komunikat o zakończeniu.

Czyszczenia nie trzeba nastawiać co 4h tutaj bardziej chodzi o to żeby nie wył. i wł. TV po 4h grania.

Możesz oglądać cały dzień albo grać tylko jak już wył. TV to daj czas ekranowi na odpoczynek i konserwację lub przeprowadź ją sam w dogodnej chwili.

Ja lecę z automatu i raz w miesiącu nastawiam ręcznie czyszczenie tak dla pewności - tyle.

Edytowane przez azgan
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to nie ma potrzeby robić ręcznego pełnego czyszczenia, wręcz czytałem opinie, że jest nie zalecane dopóki nic się nie dzieje na ekranie. TV z automatu załącza pełne czyszczenie raz chyba na ~2000h, a po za tym wystarcza szybkie czyszczenie przeprowadzane z automatu, które TV sam robi.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.10.2020 o 12:41, Kjubb napisał:

Z 48 już zrezygnowałem, kupiłem na promocji gx 55, który po odjęciu kosztów gratisów wyszedł mnie jakoś 4200.

Jak dokładnie to policzyłeś? Gdzie co i za ile? :) 

co do smużenia OLEDów, najciekawsza część w teście linucha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy za ile sprzedam xboxa. Wyszło 7350 - telefon(400)- słuchawk (300)- xbox(2250)- cashbackk 200 zł. Wychodzi 4200, ale pewnie xboxa będę musiał sprzedać trochę taniej ale i tak wychodzi mniej niż 4.5k

Już za tyle nie idzie kupić, teraz w euro kosztuje 8400, jak ja kupowałem było 7800.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi