Skocz do zawartości
Talibowy

Laptop do łóżka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ma to być laptop gamingowy, czy bardziej konsumencki/bniznesowy. W cenie tego Hiro jest Asus fx505gt z wydajniejszą kartą GTX 1650 i Pavilion Gaming. 

Acer Aspire 5 i5-1035G1/8GB/512 IPS MX350 Srebrny za 3099zł ma lepszą niż seria 3 matrycę ips i jest lżejszy od gamingowych modeli. Wystarczy do mało wymagających gier. 

 

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pbesc napisał:

Ma to być laptop gamingowy, czy bardziej konsumencki/bniznesowy

Powtórzę jeszcze raz - ma to być laptop do oglądania filmów w łóżku, przed snem. Nie będę na nim grał (chyba, że akurat najdzie mnie ochota na np empire total war, czy gothica), nie będę na nim obrabiał grafiki, może czasem zabiorę go ze sobą w podróż. Ale 99% czasu to będzie oglądanie netflixa w łóżku. 

Zależy mi na jakości wykonania, dużym, ładnym ekranie, dobrym chłodzeniu i ewentualnie porządnej baterii. Jak będzie jednocześnie lekki, to spoko.

Nie zależy mi grafice do gier, ani dużej pamięci czy super mocnym procesorze.

Chciałbym wydać koło 2 tys. zł., powiedzmy że do 2,5 k. Jak zaproponujecie mi laptop droższy, to będę szukał sklepu, w którym będzie tańszy (lub pisał do x-komu z pytaniem o zniżkę, bo i tak mam parę rzeczy do kupienia).

Generalnie z tego co widzę najlepsze wydają się najdroższe propozycje (#zaskoczenie)... Aczkolwiek nie wiem czy dobrze je oceniam :)


https://www.x-kom.pl/p/534496-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-15-r5-3500-8gb-256-win10-szary.html#Specyfikacja

 

https://www.x-kom.pl/p/546658-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-e595-ryzen-5-8gb-256-win10p.html#Specyfikacja

 

https://www.x-kom.pl/p/575754-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-1035g1-8gb-512-ips-mx350-srebrny.html#Specyfikacja

Ten ostatni nie ma systemu i nie wiem jak to teraz działa. Jak mam win10 online (z czasów gdy był darmowy) to muszę oddzielnie kupować system, czy dam radę go zainstalować przez neta?

Edytowane przez Talibowy
Linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak laptop ma być z systemem, to może D15, lub mniejszy D14. Acer jest też w tańszej opcji bez karty graficznej.

Do laptopa bez Windows-a można dokupić go osobno i na nośniku USB utworzyć dysk startowy. 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pbesc napisał:

Na nośniku USB można utworzyć dysk startowy Windows. 

Jak mam tego windowsa 10, który był darmowy (więc nie mam fizycznej kopii, tylko wszystko z chmury), to mogę utworzyć taki dysk startowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D15, albo jak Chcesz mieć podświetlaną klawiaturę mniejszy D14, lub Acer za 2849zł bez systemu. ThinkPad to sprzęt do biura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2020 o 23:55, Talibowy napisał:

@Czekoladka2 A czy Ty byś coś jeszcze polecił z przekątną 15,6 cala?

Podałem jeden model 15-calowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawęziłem wybór do trzech propozycji (powyżej). Co o nich sądzicie?

Edytowane przez Talibowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego tylko dwa dostępne. Huawei jest trochę lepiej wykonany, lecz Acer wydajniejszy.

Oba modele są podobne, więc powinny bez problemu spełnić Twoje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że do oglądania filmów w łóżku cholernie wygodna jest opcja "2w1" (tj. zawiasy 360 stopni).Dużo przyjemniej się ogląda, gdy masz przed sobą tylko ekran, a nie klawiaturę wraz z resztą laptokowego cielska.

A słabe ekrany to niestety smutna cecha prawie wszystkich budżetowych notebooków. Za dobry ekran niestety albo trzeba słono dopłacić, albo...podobno mają go też niektóre chińskie B-brandy, ale tu już trzeba popytać ekspertów:P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używam do łóżka niemieckiego wynalazku marki medion. Kupiony za 650 zł, ekran dotykowy 13.3 cala IPS, waga ok. 1.5 KG więc można sobie położyć na piersi leżąc na lóżku. Ma miejsce na dysk M.2 SATA. Procesor chłodzony pasywnie, więc jest cichy. Do oglądania filmów czy PC Laba sprawdza się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To czy w cenie do ok 2500 zł. (do 3 k) znajdę coś lepszego od Huaweia D15 (tym bardziej, że przez sytuację w Ameryce mam wątpliwości czy kupować Huaweia)?

Interesują mnie także modele dostępne w innych sklepach niż x-kom.

Edytowane przez Talibowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W tym momencie mój wybór ogranicza się do tych 3 modeli:

HP 250 G7
Acer Aspire 5
Huawei MateBook D 15

Najlepsze parametry z tego co widzę ma Acer, ale tez jest najdroższy (choć liczę na uzyskanie drobnej zniżki) i jedna osoba mocno mnie na niego namawiała. Jednak bardzo zależy mi na wytrzymałości, dobrym chłodzeniu i ekranie, a na parametrach mniej. Co o nich sądzicie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP bym odrzucił na starcie, niczym nie zaskakuje to budżetówka.

Acer jest trochę wydajniejszy i posiada grafikę dedykowaną, choć jest bez systemu.

Matebook posiada najlepsze wykonanie z podanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka2 dzięki za argumenty. Myślałem o tym D15, ale po pierwsze niepokoi mnie przełożenie sytuacji w Ameryce na działanie laptopa, po drugie spotkałem się z krytyką ryzenów przez to, że podobno strasznie się przegrzewają i zżerają od cholery ramu.
A co do Acera to brak systemu mi nie przeszkadza, o ile rzeczywiście, tak jak pisał wyżej @pbesc bez problemu jest możliwość pobrania instalatora win 10 z neta. Tylko obawiam się kiepskiego wykonania. 

Co o tych kwestiach sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytyka czy nie bardziej sprawy polityczne, akurat w przypadku laptopów nic nie zmieniają. To już nie te czasu w przypadku AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z twierdzeniami, że ryzeny na start zżerają 2gb ramu i mają tendencję do przegrzewania się? Spotkaliście się z takim czymś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Acera. I przymierzam się bardzo mocno, by go zwrócić.

Poza wagą i dobrymi bebechami, nie znajduję w nim żadnych zalet, a same wady. Klawiatura mi nie podchodzi, strzałki są małe i irytujące, kombinacje z klawiszem FN mi nie działają (to się gdzieś ustawia?), drażni mnie "0" na klawiaturze numerycznej, ale to drobnostki. Tak samo jak kabel od ładowarki, który jest cholernie cienki i tylko patrzeć, aż się przetrze. 

Najgorsze jednak problemy mam z ekranem. Instalowałem wszystkie sterowniki, jakie przyszły mi na myśl, szukałem po opcjach i za cholerę nie mogę znaleźć, by te kolory dobrze wyglądały. Wszystko jest przyciemnione i po prostu brzydkie. Kolor biały nie jest biały, tylko szary. A na dodatek laptop ma tendencję do samodzielnego przyciemniania się. Ustawiam 100% jasności, wchodzę na yt odpalić jakiś filmik, wracam do ustawień - jest ciągle ustawione 100%. Ale jak przesunę wskaźnik jasności, to nagle ekran przypomina sobie, że było ustawione maksimum i się staje jaśniejszy. I gdy znowu ustawię 100% i wracam do filmiku to zabawa się powtarza, tak jakby domyślnie jasność zmniejszała się na 50%. 


Straszna porażka ten laptop. Nie wiem czy to jakaś felerna sztuka mi się trafiła, czy jakichś opcji nie mogłem znaleźć, by to poprawnie ustawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...