Skocz do zawartości
Piteeer62

Jaki Procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

tak żeby nie zakładać nowego tematu proszę o wytłumaczenie: 

CZY --do gier (wyścigowe i FPSy)-- to muszę szukać procesora, który ma jak największą ilość rdzeni ?    --a do Pulpitu pod win10--  (bardzo dużo pootwieranych stron www i dużo też uruchomionych małych programików)   ---to wystarczy procesor, który ma mocny 1 rdzeń a pozostałe rdzenie są mniej wykorzystywane?

dzięki i pozdro Wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przeglądania pulpitu wystarczy każdy współczesny procesor. Do gier musisz szukać procesora o jak najwyższej wydajności. Liczba rdzeni czy taktowanie nic nie mówią o wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stark2991 napisał:

Do przeglądania pulpitu wystarczy każdy współczesny procesor. Do gier musisz szukać procesora o jak najwyższej wydajności. Liczba rdzeni czy taktowanie nic nie mówią o wydajności.

Jak to nic nie mowi!?! Z reguły 6/12 jest lepszy od kazdego z mniejsza liczbą rdzeni... z regułym bo czasem niektóre gierki nie potrafia az takiego wykorzystać i w pewnych przypadkach 4/8 może mieć niegorsze wyniki... ale raczej niewiele lepsze.... ale to tyle... raczej zaden 6/6 czy 4/4 tego już nie zrobi... wiec są granice takich uogólnień... do webrowsingu i obsługu mediów takie rozsadne minimum to 2/4 chocby athlon z vega za ~200zł i radzi sobie nawet z odtwarzaniem mediów 4k...

Edytowane przez marioking
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo jest znaleźć przykłady, które przeczą logice. 

4-rdzeniowy Ryzen 3300X jest szybszy w grach od 6-rdzeniowego Ryzena 1600 AF, a może i nawet 8-rdzeniowego Ryzena 1700X (nie chce mi się szukać testów). Jednocześnie jest szybszy od 8-rdzeniowego (realnie 4-rdzeniowego, ale nieważne) FX-a taktowanego zegarem ponad 7 GHz (podkręcony na azocie).

Dlatego jeszcze raz: liczba rdzeni czy taktowanie nic nie mówią o wydajności.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to napisałem, dokłanie... 4/8 to / 3300x... tylko to są jednostkowe wyjątki i różnice sa MARGINALNE.... a dokładnie to mowa przeważnie o różnicy 88fps do 89fps --- CZYLI ten TWÓJ KORONNY ARGUMENT jest taki że 3300x za 700-800zł jest szybszy o 1FPS!!!! od takiego 1600 za 500zł... Rozwaliłeś system no i znalazłes praktycznie jeden z nielicznych wyjątków.... Bo z reguły jest odwrotnie! wiecej rdzeni lepszy procek i w 99 na 100 przypadków, w ciemno tak jest!

Edytowane przez marioking
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kompletnie nie rozumiesz dlaczego tak napisałem i w jakim celu, więc dalszej dyskusji prowadził z Tobą nie będę. Idź kupować procesory w oparciu o liczbę rdzeni i obyś dobrze na tym wyszedł, a myślącym ludziom nie zawracaj ogona. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piteeer62 napisał:

Używane 3600 to koszt 800zl w nowy 920 , nie wiem co lepiej 450 kosztuje 3100 

Za 899 chodziły ostatnio 3600X. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Piteeer62 napisał:

Nie chce z x bo większe W i to nie ma sensu 

Aż jeden W więcej podczas grania https://pclab.pl/art81467-21.html - ale ok, nie to nie XD 

W sumie to X brał mniej prądu lel. 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że odwrotnie, ale w sumie masz racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piteeer62 napisał:

A to nie jest ze więcej wydzielonego ciepła = wyższy pobór prądu? 

Ale jakie to ma znaczenie jak dałem Ci test gdzie platforma z 3600X nie bierze więcej prądu? Po OC pewnie PBO pewnie różnice się zwiększają. 

Ja bym brał albo 3600X albo sprawdzoną używkę 3600. 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piteeer62 napisał:

Kurde ale 3600x nie ma w dobrej cenie :/ 

No niestety, ja kupowałem w sierpniu 2019 nowy za 829zl pózniej po 9 miesiącach go sprzedałem za 620 a teraz za używki które mają 2 lata chcą 800zl ?

Jak ma być nowy to 3300x  objedzie w grach nawet podkręconego 1700 czy 2700x :E są jeszcze 3500x 6/6 ale tego bym nie brał bo 4/8 lepiej sobie radzi obecnie.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Send1N napisał:

No niestety, ja kupowałem w sierpniu 2019 nowy za 829zl pózniej po 9 miesiącach go sprzedałem za 620 a teraz za używki które mają 2 lata chcą 800zl ?

Jak ma być nowy to 3300x  objedzie w grach nawet podkręconego 1700 czy 2700x :E są jeszcze 3500x 6/6 ale tego bym nie brał bo 4/8 lepiej sobie radzi obecnie.

A czy taki R7-2700X rzeczywiście jest mocno prądożerny?  Pytam, gdyż mam taki na oku i się zastanawiam nad 2700X /nowy/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

A czy taki R7-2700X rzeczywiście jest mocno prądożerny?  Pytam, gdyż mam taki na oku i się zastanawiam nad 2700X /nowy/.

Zależy na jakim napięciu, możesz go ustawić tak że będzie żreć sporo mniej ;) jeśli chodzi o sekcję na płycie to 450-A Pro spokojnie sobie poradzi, jeśli chodzi o same gry to 3300x go lajtowo objedzie, chyba że potrzebujesz do innych zastosowań jeszcze cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, forumowicz-a55 napisał:

A czy taki R7-2700X rzeczywiście jest mocno prądożerny?  Pytam, gdyż mam taki na oku i się zastanawiam nad 2700X /nowy/.

Ale boisz się o rachunki za prąd czy sekcję? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, galakty napisał:

Ale boisz się o rachunki za prąd czy sekcję? ;) 

o sekcję nie tylko o rachunki...

tak myślę czy w bliskiej przyszłości te 8/16 rdzeni będzie wykorzystywane bardziej  po premierze nowych konsol. A 2700X jest o 500zł tańszy niż 3700X

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

o sekcję nie tylko o rachunki...

tak myślę czy w bliskiej przyszłości te 8/16 rdzeni będzie wykorzystywane bardziej  po premierze nowych konsol. A 2700X jest o 500zł tańszy niż 3700X

Sekcja wyrobi jak wyżej kolega pisał.

Ta, w przyszłości będzie, ale do tej pory zmienisz proca ze dwa razy. Nie słuchaj ludzi że nowe konsole coś zmienią.... Nie w ciągu roku-dwóch (pomijam spartolone porty). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zaczną wykorzystywać, chociaż już jest kilka takich tytułów od jakiegoś czasu to to cały czas jest słaby procek 8/16 do gier, proc z mocnym ipc 4/8 objeżdża go w grach więc wiedz że coś się dzieje :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

Nawet jak zaczną wykorzystywać, chociaż już jest kilka takich tytułów od jakiegoś czasu to to cały czas jest słaby procek 8/16 do gier, proc z mocnym ipc 4/8 objeżdża go w grach więc wiedz że coś się dzieje :E 

ok,

Zastanawiam się nad: R5-2600X  a R7-2700X oraz R5-3600  ---ceny odpowiednio: 560zł vs  830zł  vs  900zł.   A patrząc na  TEN TEST na guru3d   nie ma wg mnie aż takiej róźnicy pomiędzy najtańszym a chociażby następcą R5-3600.  

Może wziąść R5-2600X  a za 1-2 lata coś z ZEN 3  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 od 2600 to jest przepaść wydajnościowa, te 20% przy premierze to jest bzdura, w grach procesorowych jak dobrze ustawisz ram to ZEN3 potrafi odskoczyć nawet o 35%, już nie wspomne o stutteringu i szarpnięciach wszelkiego rodzaju na starych ryzenach. W gierkach które beda kożystać z 1-2 rdzeni to 2600/2700 leży można powiedzieć.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...