Skocz do zawartości
Jan III Sobieski

Problem z czarnym ekranem przy włączaniu peceta.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z starym kompem. 
Ogólnie mówiąc ten komputer ma windowsa xp i mamy problem, otóż to nie jest raczej związane z windowsem(nie wiedziałem do której grupy to dać). 
A więc tak, komputer się włącza, lecz daje obrazu. To nie wina kabla sygnałowego (vga) bo testowałem go na innych komputerach i działa. to nie wina monitora bo testowałem na kilku.
Płyta nie wydaje dźwięków. Czy to może być przez brak obrazu ponieważ nie pokazuje się nawet okienko które pokazywało się zawsze. Było tam napisane energyy star i ładowało ram i dyski. Proszę o pomoc w sprawie. Za udaną pomoc stawiam piwo?.

Za nim pojawią się komentarze dlaczego jeszcze korzystam z tak starego systemu to znalazłem kompa w piwnicy i chciałem go do starych gier.
Rozłożyłem go i dysk (nie wiem czy działa ale czuć jak się go dotyka, że się kręci oraz go słychać) jak i napęd dvd działa.
Aktualnie nie mam możliwości przełożenia części do jakiegoś innego kompa. Mam tylko cztery laptopy i zero komputerów. Dodam że dysk jest dość tajemniczy bo ma taką jakby wejściówkę którą się wkłada to tego najdłuższego wejścia z tymi pinami i z niego wystaje zasilanie(także pinowe) nie te nowoczesne, i jeszcze z tamtej wtyczki wystaje kabel sata (tylko do danych). Więc nie wiem ale może by tak włączyć zasilanie do tego komputera a kabel sata do danych dać do portu sata w lapku.  A i jescze jedno, dziwne jest to że przycisk zasilania na obudowie tyko włącza go , a, żeby wyłączyć to trzeba komputera  odłączyć od sieci( na szczęście nie ryzykuje porażeniem bo po prostu klikam na przedłużaczu przycisk i wyłącza kompa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta powinna wydawać dźwięk - na samym początku powinno być piknięcie = bios sprawdził sprzęt i jest ok;  a można wejść do biosu? - klawisz delete tuż po włączeniu; jeśli bios ok powinien być krótko obraz zaraz po starcie (chyba to energy star); jeśli nic to albo bios, albo bios nie ładuje systemu; co do dysku- niewiele to mówi co piszesz, ale taki stary komputer powinien mieć taśmy pata, nie kable sata - takie szerokie wielocentymetrowe taśmy, nie kable; jeśli dysk się kreci system powinien być ładowany - może bootowanie ustawione na inny sprzęt, np dvd; no ale powinien być jakiś komunikat, więc raczej bios =płyta; albo podłączenie sprzętu, ale wtedy bios powinien pikać na znak błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobrze by było podać specyfikację tego pc-ta. Ze szczególnym uwzględnieniem marki i mocy zasilacza.

Raczej nie da się dostać do biosu jeśli płyta nie bootuje, tzn. nie ma tego zwyczajowego "piknięcia" po włączeniu. Płyta powinna wydawać dźwięk/i, ale muszą być spełnione 2 warunki. Musi być sprawna i mieć podłączony speaker. Kręcą się jakieś wentylatory po włączeniu? Jak nie da się wejść do biosu, spróbuj zobaczyć czy coś się zmieni przy minimalnej konfiguracji rozruchu czyli płyta + CPU + 1 kość pamięci + karta graficzna. Jeśli jest to podłącz wyświetlacz pod grafikę zintegrowaną na płycie, nie instalując wtedy w ogóle grafiki pod PCI-E. Jeśli nadal nie ma żadnych dźwięków, to sprawdź czy coś się zmieni po wyjęciu pamięci i/lub zewnętrznej karty graficznej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory się kręcą. A speaker, ooops kiedyś moja kuzynka nie wiedziała co to i dała to na jakąś szafkę. Było to miesiąc temu. Nawet nie wiem gdzie to jest. Nie da się wejść do biosu. Sproboje na tej minimalnej konfiguracji

Nie da się wejść do biosu nawet na tej minimalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego "speakera", płyta pika z głośniczka na płycie, nie na żadnej szafce? ( w urządzeniach systemowych nazywa się beep albo głośnik systemowy); jeśli nie da się wejść ani nie wydaje dźwięku = chyba? martwa, tzn zasilanie działa na urządzenia, ale bios nie (bios to osobny układzik na płycie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...