Skocz do zawartości
dawidoxx

Philips Ovi Smart XXL HD9867/90 AirFryer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś z was posiada ten sprzęt? 

https://www.ceneo.pl/94823130  Philips Ovi Smart XXL HD9867/90 

jesli tak to jakie wrażenia, czy faktycznie potrawy z tego sprzętu są tak dobre? wszędzie widzę mega dobrę opinie.. mozna w tym robić frytki,  piec ciasta, ryby, wszelkie męso wychodzi chrupkie i soczyste w środku - do tego na plus krótki czas przygotowania posiłków i praktycznie beztłuszczowość przygotowywanych dań.


 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra  jednak się zdecydowałem na zakup. Jestem już po przygotowaniu kilku posiłków i powiem szczerze że wszystkie pozytywne opinie nt tego urządzenia to prawda :D

Na pierwszy pierwszy ogień poszły ziemniaki na frytki - efekt? 

gVdgYjy.jpg

Porcja z 3 średnich ziemniaków do tego dodałem dosłownie 10 kropel oleju (mniej niż połowa malutkiej łyżeczki)  frytki upieczone w 13 minut na zewnątrz  chrupiace a w środku fajnie mięciutkie i mega pyszne 

3PYzm9Y.jpg

Łosoś w trybie smart (czas pieczenia  20 min ok 400g) wyszedł lepiej chrupiacy a przy tym soczysty w środku jak ten zrobiony na patelni.

Moim zdaniem urządzenie warte swojej kasy, bo przygotowanie posiłków skraca się do minimum.

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takowy sprzęt od jakiegoś miesiąca i szczerze mówiąc jeśli miałbym się odnieść do podobno rzetelnych reklam i filmów, gdzie tylko zachwalają ten sprzęt to nie będzie to wyglądało tak kolorowo jak to tam przedstawiają. Najlepiej wychodzą frytki, ale mrożone i to te pt. Prawdziwe Historie. Zrobione samodzielnie z ziemniaków już takie dobre nie są, chyba że w miarę cienko je pokroimy, czyli grubość około 5-7 mm maks. Grubsze wyjdą w smaku jak gotowane ziemniaki pokryte cienką skórką i miękkie jak f..t. Mrożonki typu paluszki rybne itp. wychodzą bardzo przyzwoite. Co do całego kurczaka to niestety pomimo rozmiaru XXL, który to model posiadam, prezentuje mimo wszystko małą pojemność jak na moje oko. Władowałem tam kurczaka ważącego jakieś 1.4 kg. Co prawda nie dotykał grzałki, która nie wiedzieć czemu jest odsłonięta !!! (pomysł fatalny bo obłazi mimo wszystko tłuszczem) nawet jeśli go nie dodajemy, a jest zawarty w wielu składnikach i potrawach, nawet w niewielkich ilościach. Można go (oraz brud) , a nawet trzeba wycierać z grzałki za każdym razem bo nie wyobrażam sobie co by się działo, gdybym tego regularnie nie robił, a w szczególności jeśli bym chciał tam piec jakieś ciasto lub babeczki, choć nie zamierzam. Od tego jest piekarnik i coś co nadaje się do wszystkiego i wygląda nawet atrakcyjnie i ma napis PHILIPS nadaje się raczej głównie jak nie tylko do szybkiego przygotowywania posiłków. Poza tym czyszczenie grzałki jest dość kłopotliwe i dosłownie w całości nie da się jej idealnie wyczyścić. Kurczak o którym wspominałem piekł się tyle ile to superinteligentne urządzenie oceniło i niestety jakieś 12 minut przed końcem inteligentnie generowało dym, który snuł się po mieszkaniu, więc konieczne było wyłączenie go. Upiekł się szczęśliwie przed czasem i był bardzo smaczny, ale potem trzeba było długo wietrzyć mieszkanie. Podobnie było z nóżkami od kurczaka. Wybrałem program, załączyłem (urządzenie ustawiło 180 stopni i 28 minut) i niestety 10 minut przed końcem określonym przez tą niesamowitą inteligencję, zaczął się po raz kolejny wydobywać dym. Nóżki się nie dopiekły. Musiałem oczyścić urządzenie i samodzielnie dopiec je na manualu używając własnej inteligencji. Przeprowadziłem jeszcze próbę na steku z łososia. Sam dobrałem program i wyszedł genialnie. Podsumowując, jeżeli ktoś lubi wydawać duże pieniądze na coś co ma zrewolucjonizować w tym stopniu gotowanie w kuchni to odradzam. Mnie osobiście stać na to żeby być niezadowolonym. Natomiast gdybym miał odkładać kasę, po czym kupić coś co nie spełni moich oczekiwań (umówmy się że w reklamach wszystko wychodzi jak należy), tym bardziej jak się zapłaci jakiejś celebrytce, żeby zachwalała pod niebiosa możliwości, wzięła za to kasę, świadomie wiedząc, że plecie na ten temat bzdury, a przynajmniej nie do końca jest szczera bo robi to według idealnego scenariusza producenta. Cóż tak jest moim zdaniem z większością producentów i z większością celebrytów (cóż to za ohydne określenie, które pewnie przyszło z USA jak zwykle i ktoś to wcisnął na siłę polskiemu obywatelowi). Część z nich celebruje własną głupotę oraz sprzedaje się po prostu za kasę.  

W dniu 19.10.2020 o 11:24, dawidoxx napisał:

Dobra  jednak się zdecydowałem na zakup. Jestem już po przygotowaniu kilku posiłków i powiem szczerze że wszystkie pozytywne opinie nt tego urządzenia to prawda :D

Na pierwszy pierwszy ogień poszły ziemniaki na frytki - efekt? 

gVdgYjy.jpg

Porcja z 3 średnich ziemniaków do tego dodałem dosłownie 10 kropel oleju (mniej niż połowa malutkiej łyżeczki)  frytki upieczone w 13 minut na zewnątrz  chrupiace a w środku fajnie mięciutkie i mega pyszne 

3PYzm9Y.jpg

Łosoś w trybie smart (czas pieczenia  20 min ok 400g) wyszedł lepiej chrupiacy a przy tym soczysty w środku jak ten zrobiony na patelni.

Moim zdaniem urządzenie warte swojej kasy, bo przygotowanie posiłków skraca się do minimum.

 

W dniu 19.10.2020 o 11:24, dawidoxx napisał:

Dobra  jednak się zdecydowałem na zakup. Jestem już po przygotowaniu kilku posiłków i powiem szczerze że wszystkie pozytywne opinie nt tego urządzenia to prawda :D

Na pierwszy pierwszy ogień poszły ziemniaki na frytki - efekt? 

gVdgYjy.jpg

Porcja z 3 średnich ziemniaków do tego dodałem dosłownie 10 kropel oleju (mniej niż połowa malutkiej łyżeczki)  frytki upieczone w 13 minut na zewnątrz  chrupiace a w środku fajnie mięciutkie i mega pyszne 

3PYzm9Y.jpg

Łosoś w trybie smart (czas pieczenia  20 min ok 400g) wyszedł lepiej chrupiacy a przy tym soczysty w środku jak ten zrobiony na patelni.

Moim zdaniem urządzenie warte swojej kasy, bo przygotowanie posiłków skraca się do minimum.

Efekt raczej mało atrakcyjny, (może i pyszne, nie mnie to oceniać). Wyglądają jak obcięte wargi starszej Pani, która zapomniała założyć protezę zrobioną na NFZ. Co do łososia to wychodzi naprawdę fajny jak się odpowiednio do niego podejdzie z własną a nie tego urządzenia sztuczną inteligencją

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrafisz zrobić prosty frytek i wychodzą Ci tylko mrożone to o czym tu gadac? u mnie wychodzi wszystko chrupiące także nawet nie wiem o czym piszesz. 

Jak Ci się dym kopci podczas pieczenia  to  masz syf na grzałce i tyle - myj urządzenie częściej i dokładniej - od 5 miesięcy smażę w nim regularnie zdarza mi się smażyć tłuste rzeczy i nigdy nie widziałem dymu albo żeby w mieszkaniu było szaro - mam czujniki dymu w mieszkanu. 

Wiadomo że taki airfryer nie zastapi piekarnika jeśli chodzi np o pieczenie ciast, lub większych potraw, ale jest fajnym dodatkiem do kuchni dzięki któremu można  szybko przygotowac coś na obiad bez konieczności włączania piekarnika. Sprzęt też nie kosztuje majątku są to raczej małe pieniadze za to co oferuje 

BTW dziwne nasz te porównania w temacie o jedzeniu, fiuty, wargi starszej pani. 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...