Skocz do zawartości
RoweroManiak

Dlaczego Polska ma inne znaki ostrzegawcze niż te na zachodzie Europy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mieszkam w UK i od dawna mnie interesuje dlaczego w tym państwie są inne znaki ostrzegawcze? Jeżdżę też do Polski autokarem przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy i to samo. Zarzucę fotkę.

Edytowane przez RoweroManiak
Wstawienie fotki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I pytasz się o to na polskim forum? Może z tych samych powodów, co otwierane na zewnątrz okna, podzielone baterie łazienkowe, imperialny system miar, itd, itp? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo tak to ktoś wymyślił i się u nas przyjęło.

W Skandynawii, większość pasów/znaków są żółtego koloru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.10.2020 o 12:27, RoweroManiak napisał:

Witam

Mieszkam w UK i od dawna mnie interesuje dlaczego w tym państwie są inne znaki ostrzegawcze? 

Nie dziwiło Cię za to, że auta tak jakby nie w tę stronę jeździły ? 

Jesteśmy w EU ale w wielu kwestiach prawo różni się w poszczególnych państwach. Oczywiście są czynione kroki mające na celu ujednolicenie pewnych aspektów ale wszystkiego w ten sposób naprawić się nie da. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, oczywiście. Patrząc z perspektywy mądrego po faktach, to UK w UE chyba zawsze było takim trochę gburkiem trzymającym się nieco z boku, z własnym wyobrażeniem wszechświata, własnymi zasadami, ciągotami. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, jagular napisał:

UK nie jest w EU.

Teraz nie jest. Zresztą większego znaczenia to i tak nie ma ponieważ w wielu aspektach nic się nie zmieniło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, jagular napisał:

No tak, oczywiście. Patrząc z perspektywy mądrego po faktach, to UK w UE chyba zawsze było takim trochę gburkiem trzymającym się nieco z boku, z własnym wyobrażeniem wszechświata, własnymi zasadami, ciągotami. 

Każdy kraj ma jakieś zaszłości i ciągoty ale fakt, że oni chyba najbardziej. Niedawno oglądałem filmik popularnonaukowy gdzie dowiedziałem się, że od 85 roku w brytyjskim prawie jednostki imperialne są zdefiniowane bezpośrednio w zależności od metrycznych: cal to 25,4 mm itd. (wcześniej mieli różne własne fizyczne wzorce w laboratoriach). W pierwszej chwili pomyślałem, że piekło zamarzło. Ale potem przypomniałem sobie, że kilka lat wcześniej definicję metra uzależniono od prędkości światła, więc pręt leżący u Francuzów nie był już oficjalnym wyznacznikiem :E

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tylko tego typu znaki są np. w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, itp. Więc te znaki nie tylko są w UK. Mowa o takich znakach i tylko o ostrzegawczych.

6944573-uk-road-signs-cautionary-series-set-2.jpg

W dniu 16.10.2020 o 14:30, jagular napisał:

I pytasz się o to na polskim forum? Może z tych samych powodów, co otwierane na zewnątrz okna, podzielone baterie łazienkowe, imperialny system miar, itd, itp? 

Teraz już normalne krany mają. Chociaż te stare w niektórych starszych budynkach dalej funkcjonują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.10.2020 o 17:26, jagular napisał:

Chodzi i historie pewnie. They took 'er empire! :E 
258c1e2597303998c2baa9091ee47112.jpg

W dniu 29.10.2020 o 21:31, RoweroManiak napisał:

Tak tylko tego typu znaki są np. w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, itp. Więc te znaki nie tylko są w UK. Mowa o takich znakach i tylko o ostrzegawczych.

6944573-uk-road-signs-cautionary-series-set-2.jpg

Teraz już normalne krany mają. Chociaż te stare w niektórych starszych budynkach dalej funkcjonują.

Niemcy maja znak Achtung Panzer, poezja :E

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi