Skocz do zawartości
kubsop

1080TI gaming x trio Ciepła i głośna. Pomóżcie :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Nie jestem ekspertem komputerów. Kupiłem na olx 1080TI gaming x trio z roczną gwarancją czyli w miare świeżą kartę od jakiegoś małolata gamera. Mówił, idealny stan, cichutka, jeszcze ją sprężonym powietrzem przedmuchał. Wydawało mi się, że to raczej dobra wersja karty więc będzie cicho i chłodno. W MS Flight Simulator oraz Forzie Horizon temp. 85C a karta chodzi jak odrzutowiec. Około 2300RPM kręcą się wentyle. W assetto corsa natomiast temperatury niskie, karta praktycznie niesłyszalna. Wymianiając kartę użyłem programu Display Drivers, potem zainstalowałem nowe sterowniki, wszystko według procedur. Proszę pomóżcie, czy to ma tak wyglądać, czy może z moją sztuką jest coś nie tak. W MS FLIGHT 2020 i Forzie momentalnie osiąga 83-85C i jest na tyle głośna, że nawet w słuchawkach Hyperx jest lekki dyskomfort. W stanie spoczynku, oglądając internet około 34-39C. Zasilacz to półroczny Seasonic Focus 650. Obudowa silentiumPC SG7V czyli w miare dobrze wentylowana. Wydaje mi się, że na wymiane pasty to za wcześnie( i stracę gwarancję). Z góry dziękuję, bo nie mam pojęcia co zrobić. :(

PS. Teraz widze, ze w MS Flight to nawet 87C

PS. 2 Po dłuższych testach to nawet 90C

Edytowane przez kubsop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to normalne dla tej karty. Może młody coś popsuł przy tym dmuchaniu sprzężonym powietrzem? A może karta jest wadliwa, kto wie. To nie pierwszy Gaming X na tym forum, który nagle zrobił się głośny.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... ?od małolata gamera z OLX...najbardziej rozśmieszyło mnie to zdanie. Jesteś naprawdę desperatem że nie sprawdziłeś karty przed kupnem. Teraz trzeba byłoby mimo wszystko ściągnąć chłodzenie i zweryfikować co się tam dzieje, bo na bank karta była już rozkręcana. Karta pewnie po jakiejś nieudolnej naprawie albo po koparce. 

Edytowane przez grzela300
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo że z olx to chociaż gwara jest więc się nie załamuj ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2020 o 03:15, Send1N napisał:

chociaż gwara jest więc się nie załamuj

Jak nie są naruszone plomby i nie było grzebane to jest gwranacja. 

Masz plombę na śrubce od strony backplate? Jak nie to nie masz gwarancji 

Tym bardziej że serwis MSI to dziadostwo jakich mało i 100% bez plomby nie przyjmą 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 90 st karta się powinna wyłączyc więc coś jest nie tak. Jakie masz dane z karty? Prędkość wentyli, itd? Wstaw. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości podpinasz ją jednym przewodem PCI-E czy dwoma przewodami PCI-E?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie

Godzinę temu, zlotnik napisał:

coś było przy karcie grzebane zrób jej zdjęcia 

Plomba jest, jeżeli potrzeba to wyciągne kartę i zrobie lepsze, ale wizualnie się prezentuje jak nowa

IMG_5683.jpg

7 godzin temu, mozonek napisał:

Przy 90 st karta się powinna wyłączyc więc coś jest nie tak. Jakie masz dane z karty? Prędkość wentyli, itd? Wstaw. 

Nie wiem czy o to chodziło, mogę spróbować zrobić jakoś inaczej. Screen to MS Flight Simulator jakoś 3 minuty po odpaleniu, ale praktycznie od momentu ładowania się gry momentalnie robi się 85C i 2200RPM. Według GPU Z w czasie tego 3 minutowego odpalenia gry najwyższa temp. to 92C.  Czy ta karta przypadkiem nie ma zbyt wysokiego taktowania? Bo w trybie Boost według specyfikacji ma 1680Mhz a na tym zdjęciu 1810. Oczywiście nie podkręcałem jej.

Zrzut ekranu (830).png

4 godziny temu, caleb59 napisał:

Z ciekawości podpinasz ją jednym przewodem PCI-E czy dwoma przewodami PCI-E?

Jednym kablem, który na końcu dzieli się na dwa. Chciałem za pomocą dwóch ale Seasonic nie dał tyle kabli. Chociaż z tego co pamiętam to BlackWhite rozwiał ten mit i to chyba bez znaczenia.

Edytowane przez kubsop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie ale wszystkie 3 wiatraki się kręcą? Jeśli tak to wg mnie coś jest skopane bo to się zachowuje jakby chłodzenie nie dociskalo czy coś. Takie tempy to przy wyłączonych wiatrakach w stresie beda. Inna sprawa że temp limit jest na 88 st i karta powinna zwolnić więc albo pokazuje Ci źle tempy albo coś już kompletnie innego. 

Typowa usterka kart to wyjace wiatraki od jakiejś temp (zazwyczaj 75 st) bez możliwości wysterowania afterburnerem. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mozonek napisał:

Głupie pytanie ale wszystkie 3 wiatraki się kręcą? 

Wszystkie się kręcą. Zastanawiam się czy to kwestia tego, że pasta aż tak się zasuszyła, że oderwało się chłodzenie od GPU. Jakbym miał pewność, że tak się stało to najchętniej teraz bym wymienił pastę i olał gwarancję, bo szkoda mi czasu na wysyłanie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma śladu demontażu chłodzenia, to pasta wyschła, jak masz gwarancje, to reklamuj kartę.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem na gtx 1080 twin froz  od msi,którego kupiłem kiedyś na allegro. Niemal natychmiast prawie 90 stopni,plomba nie naruszona. Zmieniłem pastę ,bo gwarancji nie było i jak ręką odjął ,nagle 60 parę stopni i cisza ,może podobny przypadek jest u Ciebie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szmitu napisał:

Podobnie miałem na gtx 1080 twin froz  od msi,którego kupiłem kiedyś na allegro. Niemal natychmiast prawie 90 stopni,plomba nie naruszona. Zmieniłem pastę ,bo gwarancji nie było i jak ręką odjął ,nagle 60 parę stopni i cisza ,może podobny przypadek jest u Ciebie

Szmitu pocieszyłeś mnie, jutro mam wolne, więc chyba zaryzykuje... Pytanko mam tylko, czy jak będę zmieniał pastę to termopady też powinienem? Kiedyś na gtx 260 zmieniałem pastę, ale termopadów nie potrafię wymienić. A jeżeli wyślę kartę na gwarancję to mniej więcej ile mogę czekać?

I jeszcze mam dwa pytania

1.Czy może być tak, że ktoś kiedyś kartę kiedyś podkręcał i teraz jest coś tam zepsute?

2. Trochę głupie pytanie, ale nie znam się, bo według specyfikacji karta ma około 1650Mhz w trybie Boost a w czasie grania tam pokazuje ponad 1800Mhz

Edytowane przez kubsop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeb sam bo stracisz gwarancję. Reklamuj kartę, może Ci się trafi i wymienią Ci na nowszy model/zwrot hajsu. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kubsop napisał:

Szmitu pocieszyłeś mnie, jutro mam wolne, więc chyba zaryzykuje... Pytanko mam tylko, czy jak będę zmieniał pastę to termopady też powinienem? Kiedyś na gtx 260 zmieniałem pastę, ale termopadów nie potrafię wymienić. A jeżeli wyślę kartę na gwarancję to mniej więcej ile mogę czekać?

I jeszcze mam dwa pytania

1.Czy może być tak, że ktoś kiedyś kartę kiedyś podkręcał i teraz jest coś tam zepsute?

2. Trochę głupie pytanie, ale nie znam się, bo według specyfikacji karta ma około 1650Mhz w trybie Boost a w czasie grania tam pokazuje ponad 1800Mhz

Co prawda nie miałem do czynienia, ale o serwisie MSI krążą legendy (niespecjalnie pochlebne delikatnie mówiąc). Jeśli byś się zdecydował na samodzielną wymianę pasty to jak z wyczuciem zdejmiesz chłodzenie to thermopady powinny nadawać się do ponownego montażu.

Normalny boost niereferencyjnego 1080 Ti ze sprawnym chłodzeniem to okolice 1900-2000 MHz, u Ciebie zbija do tych 1800 MHz ze względu na temperaturę. Mam taką samą kartę i boostuje w okolice 1950 MHz przy temperaturze 65-70 st i wentylach około 1300-1500 RPM.

Ale generalnie jak koledzy piszą, jak masz dowód zakupu to zgłaszaj w ramach rękojmi i niech się bujają. 

Edit:

Możesz jeszcze sprawdzić delikatnie (na tych śrubkach bez plomby) czy chłodzenie jest solidnie przykręcone. Swojego 1080 Ti kupiłem też z olx (na przeczekanie aż 3080 będzie normalnie dostępne) i karta mimo że nie nosiła śladów rozbierania to była lekko nieposkręcana.

Edytowane przez bowipl
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty nie rozbieraj jak masz gwarancję.. 

Zrób tak jak Ci radzą sprawdź śrubki te pozostałe bez plomby. Kartę można by było podłączyć dwoma kablami, dziwne ze seasonic nie dał tyłu kabli skoro sami rekomendują by podpinać 2x6 / 2x8.. 

Nie mam teraz jak sprawdzić ale ona nie ma dual biosu? Że jeden jest silent a drugi performance? Ja takie coś mam na 2080ti strix i na silent biosie GPU sięga 80c a na performance 67.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam 1080Ti Gaming X. Boost zależy od obciążenia, temperatury i rozdzielczości w jakiej grasz. Jednak u mnie max temperatura 74 stopnie, a nie 85 i prędkość wiatraków na poziomie ok 1500 RPM. Jeśli wszystko dobrze podłączyłeś, a obudowa jest dobrze wentylowana to zareklamuj kartę i nie bierz się za samodzielne rozbieranie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kubsop napisał:

Jednym kablem, który na końcu dzieli się na dwa. Chciałem za pomocą dwóch ale Seasonic nie dał tyle kabli. Chociaż z tego co pamiętam to BlackWhite rozwiał ten mit i to chyba bez znaczenia.

Rozwiać to on sobie może włosy na głowie, których tak na marginesie nie ma. :E

https://knowledge.seasonic.com/article/8-installation-remark-for-high-power-consumption-graphics-cards

Co do braku - Seasonic jest spoko, jeśli się z nimi skontaktujesz, pokażesz fotkę zasilacza i dowód zakupu to mogą Ci za darmo wysłać brakujące przewody na ich koszt, kwestia się dogadać.

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to zalezy od gry.Ja mam Rtx Msi 2060 super gaming x i w grach takich jak The Division 1 i dwójka jak i w Breakpoint karta ma 68stopni i wentyle zapierdzielaja na ponad 2000 obrotów.Karta jest w miare swieza półtoraroczna myslicie ze tak powinno byc w innych grach nie zauważyłem tego.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. 

Sklep jest w Warszawie i ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, ja mieszkam w Katowicach. Życie mi ucieka więc stwierdziłem, że zaryzykuje i jutro wymienię pastę samemu. Dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kubsop napisał:

Życie mi ucieka więc stwierdziłem, że zaryzykuje i jutro wymienię pastę samemu. Dam znać czy pomogło.

Co to za sklep jeśli można wiedzieć? Ja bym odesłał na gwarancję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2020 o 14:27, kubsop napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. 

Sklep jest w Warszawie i ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, ja mieszkam w Katowicach. Życie mi ucieka więc stwierdziłem, że zaryzykuje i jutro wymienię pastę samemu. Dam znać czy pomogło.

I jak? Pomogło coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...