Skocz do zawartości
CH3CH2OH

Instalacja WINDOWS 10 po wymianie płyty głównej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam wymienić płytę główną, procesor i RAM w swoim PC, dysk SSD i pozostałe podzespoły zostają, ale chcę zainstalować czystego WINDOWS 10, aby uniknąć konfliktu ze sterownikami. Windowsa mam przypisanego do konta MIcrosoft. Moje pytanie: czy muszę na początku usunąć stary  komputer z Urządzeń (taką opcje znalazłem) przed instalacją / formatowaniem dysku SSD? Czy mogę zainstalować system a potem aktywować go kluczem (udało mi się go wyciągnąć z systemu). Jak prawidłowo przenieś licencję z komputera na komputer aby nie było problemu z aktywacją? System został kupiony odzienie od PC.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak został kupiony oddzielnie już jako win10 to powinieneś mieć do niego klucz aktywacyjny (tym wyciągniętym programem z systemu na 99% nie aktywujesz go). Jak masz przypisany do konta MS, to teoretycznie powinno to wyglądać tak:

1. Usuwasz z urządzeń starego kompa

2. Instalujesz na nowym system bez podawania klucza

3. logujesz się na swoje konto MS

4. jeżeli się nie aktywuje wchodzisz w ustawienia i tam masz rozwiąż problemy z aktywacją i robisz to co tam każą, co może się zakończyć koniecznością wykonania telefonu, "pogadania" z automatem i aktywacji produktu poprzez podanie klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...