Skocz do zawartości
matzey

Dokupienie kości RAM do starszego peceta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam płytę MSI B150M PRO-VDH i na niej 2x4GB DDR4-2400. Chciałem dokupić np. 2x8GB ale wybór jest tak duży że stwierdziłem że dopytam które kości wybrać. Nic nie będzie kręcone, chciałbym tylko żeby było sporo więcej niż teraz i żeby się nie gryzło. Bardzo proszę o porady.

Dokładne dane obecnych kości z CPU-Z:

Module Manufacturer(ID)    Wilk Elektronik (7F7F7F7F7F7F7F5D000000)
    Size            4096 MBytes
    Max bandwidth        DDR4-2400 (1200 MHz)
    Part number        GY2400D464L15S/4G 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łączysz ze sobą dwa różne komplety pamięci to nigdy nie ma gwarancji, że nie będą się gryzły. Szukaj kości o takich samych parametrach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stark2991 napisał:

Jeśli łączysz ze sobą dwa różne komplety pamięci to nigdy nie ma gwarancji, że nie będą się gryzły. Szukaj kości o takich samych parametrach. 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, mam obecnie 2x4GB w dualu tych kości co podałem i radzisz żeby dokupić identyczne? Raczej już nie do dostania więc co, liczyć na to że po dołożeniu 2x8 w pozostałe 2 sloty dual nie będą się gryźć a w najgorszym razie te stare wyciągnąć?

Czy https://allegro.pl/oferta/goodram-irdm-16gb-2x8-ddr4-2400mhz-cl15-1-2v-9338815099?utm_feed=c9faa3c7-f817-45a7-9529-84b750279de2&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed takie mają największą szansę być kompatybilne?

Edytowane przez matzey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2020 o 18:17, stark2991 napisał:

Tak, mają szansę

Niestety coś nie gra, przy wszystkich kościach obsadzonych wyskakuje mi BSOD, jak zostawiam 2 nowe jest ok, można coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stark2991 napisał:

Jak masz rozmieszczone kości w slotach?

Te nowe 2x8 wrzuciłem do slotów 2 i 4 (w miejsce starych) a stare 1 i 3. Sugerowałem się instrukcją, gdzie pokazane były rozmieszczenia dla 3 wersji: 1 kość, 2 kości i 4 kości. Teraz zerknąłem jeszcze raz i już nie jestem pewien czy dobrze montowałem dla 4. Może trzeba po kolei? Poniżej z instrukcji.

 

ddr.JPG

Edytowane przez matzey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, MitycznyJeż napisał:

Bios aktualizowałeś?

nie

Sprawdzam jaką mam wersję ale nie wiem czy zidentyfikowałem dobrze płytę, tutaj zdjęcie z biosu

bios

 

Nie widzę tej wersji pod moją płytą https://www.msi.com/Motherboard/support/B150M-PRO-VDH

 

ps. zainstalowałem program LiveUpdate i pokazuje że mam najnowszą wersję, dziwne...

Edytowane przez matzey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MitycznyJeż napisał:

"odmowa dostępu" do pliku na dysku google.

 

BIOS

Edytowane przez matzey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 3A, najnowsza to 3H.

Jeżeli istnieje taka możliwość, to lepiej wybierać aktualizację z poziomu biosu a nie windows. Wrzuć plik z najnowszą wersją na pendrive, i wejdź do mflash w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2020 o 10:24, MitycznyJeż napisał:

Masz 3A, najnowsza to 3H.

Jeżeli istnieje taka możliwość, to lepiej wybierać aktualizację z poziomu biosu a nie windows. Wrzuć plik z najnowszą wersją na pendrive, i wejdź do mflash w biosie.

Hej, długo się nie odzywałem bo nie miałem czasu przetestować tego rozwiązania i potrzebowałem stabilnego kompa. Dziś miałem czas i bios jest zaktualizowany ale niestety pamięci nadal powodują BSOD. Zacząłem trochę mieszać w ustawieniach i odpaliło przy freq 1066 ale to (chyba) spowodowało że pojawił się dziwny błąd. Nie mogłem odpalić aplikacji, np. cpu-z i innych gdzie w ikonce jest taka tarcza i wyskakuje to pytanie "Czy chcesz zezwolić... TAK NIE". Mam nadzieję że wiesz o co chodzi. Nie mogłem sobie z tym poradzić więc system postawiłem na nowo. Próbowałem podbijać napięcia ale nawet 1.4 nic nie pomogło. Chyba odpuszczę temat. Komp działa albo na parze starych 2x4 albo na nowych 2x8 więc muszę te stare sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś ustawić w biosie wszystkie RAMy na 2133mhz, a nie na 2400? Reszta parametrów jak cl i napięcie na auto. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, xtn napisał:

Próbowałeś ustawić w biosie wszystkie RAMy na 2133mhz, a nie na 2400? Reszta parametrów jak cl i napięcie na auto. 

Próbowałem na różnych freq i dopiero przy zejściu na 1066 odpalił do pulpitu i działał niby stabilnie. Niestety pojawił się jakiś dziwny błąd przy odpalaniu aplikacji co pisałem wyżej i postawiłem na nowo sys. Uruchamiałem chrome, firefox, gry i działało ale np. Factorio przy zamknięciu się wywalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...