Skocz do zawartości
wafelas

Pomoc w wyborze modelu RTX 2070 super lub innej karty do 2500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)
Mam duży problem z wyborem karty graficznej do ok 2500zł po tym jak mój gtx 770 zakończył żywot ale od początku.

Platforma:
Intel i7 2600k lga 1155 + BQ dark rock pro 3

Płyta ASRock z77ws

PSU Corsair hx850
Monitor Aorus 27" 144hz

Buda Xigmatek Elysium Big Tower

Poszukuje grafiki głównie do grania w fps'y (bf,far cry,gta 5 itp). Na wstępie zaznaczam że mój budżet to 2500zł +/- 300zł jeśli jest warto dopłacić. Moim faworytem ze względu na chłodzenie jest MSI 2070 super x trio,moja obudowa przyjmie każda katę ze względu na wielkość dlatego w grę wchodzą tylko modele trzy wentylatorowe (głośność karty nie ma znaczenia,liczy się wydajność). Nie chce czekać na premierę serii 3xxx ponieważ z tego co wyczytałem ciężko będzie kupić 3070 w takiej cenie w polsce a po drugie patrząc realnie nie chce czekać do przyszłego roku na jej zakup. Dlaczego nie kupie po prostu msi ? Naczytałem się sporo negatywnych opinii na temat ich serwisu a patrząc na problemy nowych mocnych kart boję się o przyszłość :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zlotnik napisał:

dla mnie Intel i7 2600k i rtx 2070 super to mega overkill 

Pomijając że CPU będzie ograniczał kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, zlotnik napisał:

dla mnie Intel i7 2600k i rtx 2070 super to mega overkill 

Czyli co polecasz ? Pewnie do roku czasu zmienie platforme bo wiem ze już swoje ma za sobą. Chce kupić karte na dłuższy czas a nie na chwile,a przy zmianie MOBO i CPU nie chce odrazu kupowac nowej grafiki bo to troche zbyt skumulowane wydatki :) Liczę na jakąś pomoc/porade a widze ze dostałem krótkie "nie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz MSI to weź może ASUS GeForce RTX 2070 SUPER ROG Strix OC 8GB GDDR6 akurat w tej cenie też jest. Ale ogólnie to bym i tak brał jak najtańszą nawet tego MSI i nie jest powiedziane ,że innego producenta karta będzie wszystko ok. Miałem sporo kart od MSI i jakoś zawsze wszystko grało bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, JohnB napisał:

Jak nie chcesz MSI to weź może ASUS GeForce RTX 2070 SUPER ROG Strix OC 8GB GDDR6 akurat w tej cenie też jest. Ale ogólnie to bym i tak brał jak najtańszą nawet tego MSI i nie jest powiedziane ,że innego producenta karta będzie wszystko ok. Miałem sporo kart od MSI i jakoś zawsze wszystko grało bez problemów.

Chce msi ale boje sie tego serwisu i szukam kogos co potwierdzi lub zdementuje powszechna opinie :) duze spadki bede mial przez procesor ? Przy zakupie karty chce go podkrecic do 4/4.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nikt ci tego nie powie jednemu szybko serwis zrobi drugiemu nie i będzie czekał długo. Zresztą inne serwisy kart też jak kto trafi i tyle nie tylko MSI masz nawet temat o serwisie gigabyte. Procek no nawet daj go na więcej 4.5Ghz powinnien zrobić a może i więcej ci się uda ale i tak pewnie average będzie ok to z min. fps już trochę gorzej w koncu to 8 letni procek do nowej grafy. Teraz optymalnie to Ryzen 5 3600 czy i7 8700/i7 9700k i tyle .

https://www.youtube.com/watch?v=vJfhYOk1XMo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales ze glownie szukasz karty do gier FPS, a tam najbardziej beda doskwieraly ci dropy. W najbardziej wymagajacych akcjach bedziesz mogl miec rozgrywke schodzaca nawet ponizej 30fps. Gdzie kolejne 10 min rozgrywki moze toczyc sie w stabilnych 70fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze faktycznie procesor to juz ma wszystko za soba ? to co proponujecie kupic na ten moment biorac pod uwage ze najwczesniej za pol roku zmienie platforme na cos nowszego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to się kupuje procesor w nazwie z "K" żeby coś z nim zrobić ;)  Zrobisz jak chcesz ja tam bym podgonił go z OC wtedy można zobaczyć co i jak z ta nowa kartą może akurat wystarczy jak nie to zrobisz upgrade procka i tyle . Teraz niedługo nowe Ryzen wchodzą itp ja to bym zaczekał.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamowie tego rtx 2070 i sie zobaczy co to bedzie :) a masz jakis poradnik jak stabilnie podkrecic procek zeby to przezylo ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś pewny że za poł roku zmienisz proca to spokojnie możesz brać 2070 super na teraz jakoś pograsz 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym zupełnie inaczej. Skoro do roku czasu chcesz zmienić platformę, to bezsens jest kupować teraz 2070 Super (no chyba, że za 1700 zł, ale tej oferty już nie ma). Kup teraz jakąś używkę za 500 zł, np. RX 580 czy GTX 1060, resztę kasy odłóż. Za pół roku, jak będziesz zmieniał platformę to w cenie 2,5k kupisz RTX 3070, albo może coś sensownego będzie miało AMD w tej kwocie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić jak przedstawia to Blind-Wizard ale to twoja decyzja. Na forum masz linki i na google jak to dobrze zrobić na swojej płycie głównej trzeba poszukać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2020 o 20:18, wafelas napisał:

To zamowie tego rtx 2070 i sie zobaczy co to bedzie :) a masz jakis poradnik jak stabilnie podkrecic procek zeby to przezylo ? ?

Poradnikow jest tysiace w necie.

 

Do 4.4 podkrecisz go bez wiekszych problemow.

Ustaw Vcore na 1.3V i CPU ratio na 44 i gotowe.

Pozniej sprawdz temperatury podczas grania np. MSI afterburner.

Jesli tempy beda max 80st ( grach do 75) i po tygodniu nic sie nie bedzie dzialo to mozesz schodzic z Vcore albo odwrotnie krecic dalej. Tylko nie przekraczaj 1.35V core.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2020 o 05:53, Radziuwilk napisał:

Poradnikow jest tysiace w necie.

 

Do 4.4 podkrecisz go bez wiekszych problemow.

Ustaw Vcore na 1.3V i CPU ratio na 44 i gotowe.

Pozniej sprawdz temperatury podczas grania np. MSI afterburner.

Jesli tempy beda max 80st ( grach do 75) i po tygodniu nic sie nie bedzie dzialo to mozesz schodzic z Vcore albo odwrotnie krecic dalej. Tylko nie przekraczaj 1.35V core.

 

Tylko problem jest taki ze pelno jest poradnikow z podkreceniem na stale. Ja chce zrobic zeby w boost wchodzil na te 4.5 a wtedy jest duzo wiecej opcji do przestawienia i trzeba ustawic tolerancje na np +  0.05v. Nie chce ugotowac procka a u kazdego ta tolerancja wychodzi inaczej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj teraz karty! Nie wywalaj kasiory na słabe 2070s. To już prehistoria. Czekaj na magic twenty nine oct i polują na 3070 a jak coś to 5 listopada poluj na AMD. Kup 3070 albo odpowiednik od AMD. Później przesiadka na nową platformę i będziesz szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dla ciebie wydajność RTX 2080 to prehistoria to od razu leć po super hiper RTX 3090 ;x. Widać też swoja prehistorie trzymasz w sigu. Ogólnie teraz jest ciężki okres na kupno procka i grafiki premiery są a dostępności brak pewnie i tak z 3070 czy 3060Ti od amd  ryzen i BIG Navi też będzie problem aby kupić w tym roku ale może warto poczekać ten miesiąc i zobaczyć co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JohnB napisał:

Super dla ciebie wydajność RTX 2080 to prehistoria to od razu leć po super hiper RTX 3090 ;x. Widać też swoja prehistorie trzymasz w sigu. 

Osobiście kupiłem 3080. Sam wiesz, że to jest pogoń za króliczkiem. Po co wydawać kasę pewnie oszczędzana przez jakiś czas na sprzęt typu 2080, jak taki 3070 to 2080ti. Jak kupi to na tym będzie siedział pewnie długo, bo ma do zmiany cała platformę. Jak ma kupić na długo to niech to będzie dobra inwestycja = 3070 lub odpowiednik AMD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba miec niezly brain damage zeby przeplacac +1000 na 3080 w normalnej wersji i jeszcze czekac

jak ktos dostal to fajnie, moze cwaniakowac ale obecnie ampera dostaje 3 na 10 :D

 

nie sluchaj autorze pierdoletow , 2070 S to dalej fajna karta i pograsz w wszystko w rozsadnych detalach

nowe konsole maja gpu mniej wiecej na tym poziomie

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070s to była fajna karta rok temu. Jakby premiera rtx 3000 była za pół roku to jeszcze. Ta karta za chwilę bedzie słabsza od 3060 w cenie ok 1600-1800 zł. Ja go stać na 3070 to Tylko kupować i czekać, na pewno inwestycja w przyszłość, niż 2070s, który zaraz będzie kulał w nowych grach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówce. Warto poczekać, ja sam mam wiekowy już zestaw na i5 2500 i gtx950 w oczekiwaniu na karte pokroju rtx3060 lub amd i nowych procków, gorzej jak masz ciśnienie na gre.

Edytowane przez romcio703

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...