Skocz do zawartości
Ropec

Monitor 144hz stuttering

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Specyfikacja:

Monitor: MSI Optix MAG271C, kabel DP.

GPU: RX 580 4GB

CPU: Ryzen 5 3600

RAM: 8GB

Dysk SSD.

Kilka miesięcy temu posiadałem kartę graficzną RX 5700, gdzie bez problemu gry, w które gram, odpalałem w 120-144fps. Teraz po zmiany karty na słabszą, wolałbym mieć stałe 60fps.

Mój problem polega na tym, że gdy przełączę odświeżanie monitora na 60hz ze 144hz, występuje stuttering podczas grania, oraz na pulpicie.

Próbowałem wielu sposobów, wyłączenie freesync, zabawa v-sync w grach, natomiast nic z tych rzeczy nie pomaga. Jednym słowem 60fps nie wygląda jak 60fps.

Jeżeli ktokolwiek miał podobny problem i zna na niego rozwiązanie to bardzo bym prosił o pomoc.

Edytowane przez Ropec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ci się wydaje, jeśli przez dłuższy czas korzystało się z monitora o odświeżaniu >60Hz to wrócenie z powrotem do 60Hz bywa bolesne i odczuwa się małą płynność i stuttering.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lolekol464 napisał:

Po prostu ci się wydaje, jeśli przez dłuższy czas korzystało się z monitora o odświeżaniu >60Hz to wrócenie z powrotem do 60Hz bywa bolesne i odczuwa się małą płynność i stuttering.

Nie przyzwyczaiłem się do wyższego odświeżania, na co dzień mam również możliwość korzystania z innego monitora 60hz, gdzie widać gołym okiem różnice, że 60 fps jest płynne tak jak być powinno.

12 godzin temu, zlotnik napisał:

zostaw 144hz i odblokuj FPS będzie się grało lepiej 

Problem zaś polega na tym, że mimo włączonego free-syncu w dynamicznych grach widać spadki fpsów np ze 120 do 80, dlatego wolałbym mieć stałe 60 i cieszyć się płynną rozgrywką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, joloxx9 napisał:

No a limit na 60 fps dawałeś?

Tak, wystepuje stuttering tak jak w przypadku ustawienia monitora na 60hz.

1 godzinę temu, MarioDee napisał:

To jak masz spadki do 80, to zablokuj fpsy na 80 i będzie ok. Zawsze to lepiej niż 60.

To samo co napisałem wyżej, stałe ustawienie czegoś poniżej 100 fps powoduje nieprzyjemny stuttering i mało płynnie działający obraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ropec napisał:

Nie przyzwyczaiłem się do wyższego odświeżania, na co dzień mam również możliwość korzystania z innego monitora 60hz, gdzie widać gołym okiem różnice, że 60 fps jest płynne tak jak być powinno.

Problem zaś polega na tym, że mimo włączonego free-syncu w dynamicznych grach widać spadki fpsów np ze 120 do 80, dlatego wolałbym mieć stałe 60 i cieszyć się płynną rozgrywką.

Edit: nieważne.

Edytowane przez stark2991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz włączone skalowanie przez GPU, to je wyłącz (aby skalowanie robił monitor). Kiedyś miałem dziwny przypadek, który zauważyłem w Crysis, gdzie pomimo ~60FPS wg. fraps, obraz subiektywnie miał płynność max 30 FPS (skalowaniem zajmowało się GPU). Kiedy wyłączyłem skalowanie GPU, to nadal fraps pokazywał ~60 FPS, ale tym razem klatek było jakby z 2x więcej, bo płynność była nieporównywalnie na wyższym poziomie. Może u Ciebie jest ten sam problem. Tym samym przekonałem się, że te wskazania liczników FPS nie zawsze są zgodne z tym co widać (coś było zliczane, ale na ekranie było widać coś zupełnie innego).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...