Skocz do zawartości
ospina

Okolice 2000zł - głównie aparat i bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Trochę nie bardzo wiem, co piszczy w świecie telefonów ostatnio, w związku z czym potrzebuję trochę pomocy w wyborze telefonu. Miałem spore oczekiwania względem Nokii 8.3, ale z recenzji generalnie wynika, że to jest telefon na poziomie telefonów tańszych o jakiś tysiąc - Nokia trochę za bardzo poleciała po bandzie z ceną.

Ale do rzeczy: zależy mi na:
-Dobrym aparacie głównym. Wystarczy dobry - nie musi być najlepszy, nie musi być nawet super. Po prostu powinien poradzić sobie w większości sytuacji w trybie auto, preferuję również w miarę naturalne kolory
-Na aparacie do selfie nie zależy mi specjalnie. Ale fajnie, jakby nie zniekształcał za bardzo - mój obecny strasznie wydłuża mi gębę, a telefonu używam czasem telefonu jako lustra :D
-Bateria...myslę, że 5 godzin SOT na LTE wystarczy - obecnie wyciągam około 6 i jest to dla mnie w  zupełności dobry czas.
-Wyświetlacz - nie interesuje mnie absolutnie liczba pixeli, ani liczba Hz - natomiast chciałbym, aby telefon był w miarę łaskawy dla wzroku. Nie mam pojęcia, czym się kierować w tym względzie, natomiast czytałem, że raczej nie ma różnicy generalnie, czy jest to amoled, czy ips.
-Telefon dość prosty, w stylu "wyciągnij i korzystaj" - uwielbam grzebać w kompie, natomiast w telefonie nie, także nie chciałym wgrywać jakichś launcherów, odmulać telefonu, rootować czy wykonywać podobnych czynności
-Preferencji co do marki nie mam, ale wolałbym uniknąć Xiaomi (kiepskie doświadczenia) i Huaweia (brak wsparcia od google. No chyba, ze w niczym to nie przeszkadza, ale o ile mi wiadomo - przeszkadza). Ale też nie wykluczam tych marek.

Fajnie, żeby miał również (ale mogę bez tego żyć):
-gniazdo jack
-porządne wparcie producenta - aktualizacje

Natomiast kompletnie nie zależy mi na liczbach, benchmarkach i tym, czy dany telefon odpala jakąś apkę o 0.124222 sekundy szybciej. Nie gram w gry, korzystam z telefonu raczej standardowo - yt, spotify, przeglądarka, poczta, komunikatory, czasem jakiś film.

Z szybkich oględzin 'wyszperałem sobie:
-Google Pixel 4a
-iPhone XR (nieco droższy, ale ostatnio staniał i da się kupić za lekko ponad 2k).
-OnePlus Nord - Tutaj niestety mieszane opinie o aparacie, także sam nie wiem.
-Galaxy s10 lite

Oczywiście wszelkie inne propozycje będę rozpatrywał - ww. propozycje są po prostu z szybkich oględzin w sklepach internetowych :) Dzięki za pomoc z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Huawei masz P30 za 1700zl - 50zl za newsletter. 

Modele sprzed bana wsparcie google mają w tym P30. Aktualizacje różne idą dosyć często. Mam 2szt nova 5t.

 

Edit

Właśnie się skończyła. :(

Edytowane przez Petru23
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BTPOTW napisał:

Jeśli lubisz się z mobilnym systemem od Apple to zdecydowanie warto brać iPhone XR

dopłacasz te 600zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydujesz się na google pixel 4a, to zdecydowanie lepiej sprowadzić go z Niemiec. Tam w media Markcie cena za pixel 4a to jakieś 340 euro (+/- 1600 zł). Sam bym go kupił, ale nie wiem czy obsługuje język polski. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Petru23 napisał:

Modele sprzed bana wsparcie google mają w tym P30. Aktualizacje różne idą dosyć często. Mam 2szt nova 5t.

Dzięki za propozycje. Czy można się spodziewać jeszcze jakichś 2 lat aktualizacji, jeśli chodzi o P30? Na tyle chciałbym kupić telefon. Może trochę więcej. Miałem kiedyś P9 i niestety, z aktualizacjami było bardzo słabo, dlatego jestem nieco sceptyczny.

 

7 godzin temu, BTPOTW napisał:

Jeśli lubisz się z mobilnym systemem od Apple to zdecydowanie warto brać iPhone XR

Lubię się i to bardzo - przynajmniej z czasów 5s, od tamtego czasu byłem na Andku. W przypadku XR, to ten tel będzie wspierany jeszcze przynajmniej 3 lata, więc dlatego brałem go pod uwagę.

 

2 godziny temu, Sobav napisał:

Jeżeli zdecydujesz się na google pixel 4a, to zdecydowanie lepiej sprowadzić go z Niemiec. Tam w media Markcie cena za pixel 4a to jakieś 340 euro (+/- 1600 zł). Sam bym go kupił, ale nie wiem czy obsługuje język polski. 

Właśnie też tam sprawdzałem, tylko z Media marktu chyba nie wysyłają do PL. Brak polskiego mi akurat nie przeszkadza, więc tutaj żaden minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zna odpowiedzi na to, jak będzie z aktualizacjami. Ale sam huawei wypuszcza różne do nawet 2-3 letnich modeli. Mate 10 lite też jakiś czas temu coś dostał, ja średnoi co tydzień - dwa na 5t coś dostaję. Mniejsze, większe ale cos zlatuje. Mnie to wali, ale jak pytasz to wiedz ;)

zależy czego od aktualizacji czekujesz. Ja wychodze z założenia, że jak teelfon działa mi bez problemu, ma to co chcę to może nawet nie mieć updateów. On ma działać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ospina napisał:

Dzięki za propozycje. Czy można się spodziewać jeszcze jakichś 2 lat aktualizacji, jeśli chodzi o P30? Na tyle chciałbym kupić telefon. Może trochę więcej. Miałem kiedyś P9 i niestety, z aktualizacjami było bardzo słabo, dlatego jestem nieco sceptyczny.

Jest to jedna wielka nie wiadoma. Na pewno będzie EMUI 11, które jest już zapowiedziane i w przyszłość podobno HarmonyOS, ale z samym androidem to zagadka. Od kiedy Huawei stracił współpracę z google (czyli sierpień tego roku) mój P30 Pro nie dostał jeszcze żadnej aktualizacji, nawet wrześniwych poprawek gdzie dotychczas zawsze pod koniec miesiąc z tegoż miesiąca poprawki wpadały. 

Osobiście poszedłbym W OP Norda/ S10 Lite. Kwestia różnicy ceny, jeśli znaczna na korzyść OP to Norda bez wątpliwości. Aktualizacje conajmniej 2 lata będziesz mieć, sam telefon jest bardzo w porządku. Nawet w codziennym użytkowaniu te okropne aparaty z przodu nie przeszkadzają i nie zwraca się na nie uwagi. 

Pixel 4a jest niby spoko, ale jednak ma sporo braków i bateria też wybitna nie jest. Tutaj jeśli już to Pixel 5, ale mocno ponad budżet więc nie ma sensu. 

Co do iPhone to też jakaś opcja, aczkolwiek pamiętaj, że wsparcie Apple nie równa się wsparcia Androida. Tam nie dostaniesz nowych ficzerów czy usprawnień aparatu jak to ma miejsce w przypadku androida. No i do tego iPhone ma IPSa to w tej cenie jest słabe. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz trump zleci że stołka i wszystko może się pozmieniać. W dzisiejszych czasach import/export może uratować gospodarkę. USA bez Chin sobie nie poradzą, tak samo jak połowa świata. Za to Chiny się obejdą, bo mają Rosję i pół Azji jako nowe rynki zbytu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Petru23 napisał:

zależy czego od aktualizacji czekujesz. Ja wychodze z założenia, że jak teelfon działa mi bez problemu, ma to co chcę to może nawet nie mieć updateów. On ma działać.

Przede wszystkim bezpieczeństwa (mnie antywirus ciągle informuje na kompie, że jakiś syf próbuje się dostać na komputer, więc wolę mieć aktualne appki i systemy), ale i czasem fajne funkcje dochodzą w systemie, więc to też chciałbym mieć w miarę możliwości.

 

21 godzin temu, Chelsey napisał:

mój P30 Pro nie dostał jeszcze żadnej aktualizacji, nawet wrześniwych poprawek gdzie dotychczas zawsze pod koniec miesiąc z tegoż miesiąca poprawki wpadały. 

Kurczę, trochę nie wygląda to dobrze...no ale dlatego czekałem na tą Nokię 8.3 z Android One, tylko okazało się, żę to zupełnie przeciętny telefon za 3000zł, który powinien kosztować przynajmniej 1000 mniej. Także na 7.3 i 6.3 chyba również nie ma co czekać :(

 

21 godzin temu, Chelsey napisał:

Pixel 4a jest niby spoko, ale jednak ma sporo braków i bateria też wybitna nie jest.

Wg. recenzji dociąga do 6h SOT na LTE - to jest to, co mam obecnie w XA2 (może troszeczkę mniej, bo to już jednak dwulatek) i mnie to wystarcza - zwłaszcza, że stopień degradacji baterii jest minimalny. W poprzednich telefonach (Xiaomi i Huawei P9) bateria po jakimś czasie trzymała okropnie, w P9 nawet 2x krótszy SOT. Jako że 4a ma małą baterię, to ładowanie nawet "wolną" ładowarką nie będzie tak długie, a wolniejsze ładowanie to chyba mniejsze temperatury i tym samym niższa degradacja ogniwa ;) Dobrze rozumuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon to nie komp. Kwestia bezpieczeństwa jest wydumana. Poprawki bezpieczeństwa comiesięczne są dla picu i dla marketingu. Jeśli nie pracujesz w banku na wysokim stanowisku, w rządzie, ministerstwie itp to niczym się nie przejmuj. Prędzej w totka 6 trafisz niż spotkasz kogoś, kto będzie zainteresowany Twoim telefonem. A jak klikniesz na lewy link w mailu to antywirus średnio Ci pomoże ;)

Antywirusy na telefonie jedynie naciągają ma płatnosci. 

Edytowane przez Petru23
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P30 Pro wjeżdża właśnie soft .160 z poprawkami z września. I zgadzam się, że problem jest żaden, nie wiem dlaczego ludzie tak o to zabiegają. Większość użytkowników ma telefony sprzed 2-3-5 lat, które nadal normalnie funkcjonują a nie są aktualizowane od dawien dawna.

Za 'dwa z groszem' zdecydowanie P30 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Oppo Reno 3 Pro? Wyjątkowo udany smartfon, Idzie dorwać za 2000zł 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
    • Dragons Dogma 3 kupisz w częściach, każda osobno po 700zł każda, a każde kolejne uruchomienie gry będzie kosztowało 5$ jak Ci pasuje takie podejście to ok, ale mi nie pasuje jak wielu innym graczom takie coś.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...