Skocz do zawartości
_network

Wymiana 1660ti na 1080ti

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Biorę się za mały upgrade karty graficznej. Obecnie mam MSI GTX 1660ti ( jak w sygnaturze). 

Czy jeśli gram sporadycznie i tylko w FHD ( narazie ) dobrym posunięciem byłoby kupienie używanego GTX 1080ti  czy może zaintersować się RTX 2xxx   Budżet ustawmy na 2k PLN za używaną ale jakby miała byc nowa karta serii RTX to mogę dorzucić kilkaset PLN. 

CPU pewnie będzie kiedyś do zmiany jak sie trafi jakaś fajna okazja - narazie zostaje ten co jest.   

 

 

Dzięki za sugestie.    

Edytowane przez _network

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj tydzień, premiera navi2 i rtx 3070, nawet jak z dostępnością będą problemy to może jakieś promki się pojawią na obecne karty

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070Super był w xkom za 1600-1700zl, ogólnie karta na poziomie 108OTi ale w nowszych grach zaczyna już przeważać nad 1080Ti, na plus 1080ti to 11GB ramu,  1080TI w kwocie do 1500zl z gwarancją jest nadal fajna opcja ale koniecznie z gwarancją 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Nie śpieszy mi się - spokojnie mogę poczekać na jakies promocje czy inne Balck Friday :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1080ti koniecznie podkręć tego ryzena jak masz dobrą sztukę to może nawet 4.2 zrobisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, _network napisał:

Nie śpieszy mi się

Jak ci się nie spieszy to poczekaj aż nvidia nadrobi produkcję kart, bo obecnie nie jest w stanie zaspokaić popytu i ceny są wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qrek1 dobrze napisał, 1660ti to fajna karta na przeczekanie, szczególnie jak grasz w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tematu bo nasunęła się dodatkowa kwestia którą jest pobór energii przez GPU - jest to dość ważna kwestia bo moj PC czesto jest ruchomiony większą cześc dnia/. Tak jak pisałem nie gram często - sporadycznie ale jak już mam czas to chciałbym odpalić gre i żeby sie komfortowo  przy tym grało. 

Kwestia energii -  obejrzałem test Liptona karty Asus 1080ti Strix Gaming. pod koniec 4 min jest tam screen z podanymi wartościami mocy jaką pobiera karta i w Spoczynku pokazuje 104 W . Moj obecny PC ( ale cały , nie tylko GPU ) pobiera ok 80 W.  

Czy taka wartość w spoczynku jest typowa dla GTX 1080ti czy tylko ten model tak ma  - może wszystkie modele tak mają do porównując kosumpcje mocy do mojej obecnej 1660 Ti to jest niezły kosmos :) 

pobóe mocy w grach ( pod obciązeniem nie ma znaczenia ) ale w IDLE gdy pracuje w Windowsie i karta miałby brać 100W to jest juz troche za duzó. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały zestaw z 1080ti to około 80w w spoczynku, ale pod obciążeniem to już musisz liczyć na ok 350w, z takim 1660 masz ponad 1,5x mniej 

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie  - źle zinterpretowałem te wartości w video, w takim wypadku nie było tematu odnośnie mocy tej karty :) 

dzieki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...