Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sitam poszukuje karty muzycznej jesli chodzi o to czy zew czy wew to nie ma dlamnie znaczenia mam wielko obudowe przewiewna. Zalezy mi aby wsparcie miala jak najdluzsze poniewaz na ten moment zawsze posiadalem integre (obecnie ALC892)b450 gaming plus max.  A zalezy mi aby sluzyla ponad 5lat. Do czego mi karta:

-gry

-muzyka (cennie ladną barwe dzwieku i bass)

-filmy(posiadam obecnie glosniki 5.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BTPOTW napisał:

Jaki budżet planujesz przeznaczyć na ten zakup?

Jeszcze nie wiem, jesli mam byc szczery. Dlatego istotne sa dla mnie firmy ktore maja dlugie wsparcie. Bo jak czytalem na innych postach to niby sound blaster ma slabe wsparcie. Chcialbym poznac kilka opcji i wtedy wybrac cos:) bo wiesz kak mam cos kupic powiedzmy za 500zl a np jak cos o wiele lepszego bedzie za 650zl to jestem zdania ze warto czasem te 150 dolozyc jesli mam byc o wiele bardziej zadowolony z parametrow itp biorac pod uwage ze ta karta ma mi sluzyc ponad 5lat minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tapczan2 napisał:

Kolego nie wiem o co michodzi:p cale zycie mialem zintegrowane karty a teraz chce cos co zagra o niebo lepiej niz zintegrowany sprzet licze sie ze musza byc jeszxze dobre sluchawki lub glosniki ale zacząc chce od podstaw. Dla mnie sprzet moze byc i uzywany chce aby spelnial moje wymagania w grach i sluchaniu muzyki:) i zeby byl dlugo wspierny bo jk mam kupic to na lata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, podstawowe pytanie - z czym to ma grać? Jakie głośniki (model), jakie słuchawki (model), bo może się okazać, że nawet jak zapakujesz STX II z workiem opampów czy cube'a to różnicy w porównaniu z integrą nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jenot napisał:

No dobrze, podstawowe pytanie - z czym to ma grać? Jakie głośniki (model), jakie słuchawki (model), bo może się okazać, że nawet jak zapakujesz STX II z workiem opampów czy cube'a to różnicy w porównaniu z integrą nie będzie.

Juz ci mowie, bo fakt faktem stx2 to wydaje sie juz high end i mogloby to byc dla mnie bez senau wyrzut kasy. Obecnie glosniki to logitech x540, sluchawki hyperx cloud ( za jakis czas bym chcial je zmienic na inne do max 500zl) wiec jesli ogarniasz temat kart muzycznych to prosze podpowiedz co bedzie dla mnie dobra opcja:) jak wyzej muzyka gry glownie, lubie bass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie średnio nadaje się do słuchania muzyki, ani Logitech ani Creative takich sprzętów w zasadzie nie robią, HyperXy to też chyba słuchawki do gier. Jeśli w przyszłości zamierzasz kupić słuchawki do słuchania muzyki, to kup tego cube'a i nie patrz na 5.1/7.1.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jenot napisał:

I jedno i drugie średnio nadaje się do słuchania muzyki, ani Logitech ani Creative takich sprzętów w zasadzie nie robią, HyperXy to też chyba słuchawki do gier. Jeśli w przyszłości zamierzasz kupić słuchawki do słuchania muzyki, to kup tego cube'a i nie patrz na 5.1/7.1.

Nie patrze na ilosc kanalow^^ tylko aby sprzet mi potem sluzyl:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, zdeba277 napisał:

Juz ci mowie, bo fakt faktem stx2 to wydaje sie juz high end i mogloby to byc dla mnie bez senau wyrzut kasy. Obecnie glosniki to logitech x540, sluchawki hyperx cloud ( za jakis czas bym chcial je zmienic na inne do max 500zl) wiec jesli ogarniasz temat kart muzycznych to prosze podpowiedz co bedzie dla mnie dobra opcja:) jak wyzej muzyka gry glownie, lubie bass

No jak parujesz Logi x540 to już alc1200 to jest gruby high end. Natomiast jeśli chodzi o Xonara STXII to uważaj jak nie masz intela bo jest oficjalnie nie kompatybilny z AM4 AMD. Natomiast od siebie mogę potwierdzić, że na 100% jest kompatybilny z MSI B550 Tomahawk bo mam i już przetestowałem. Jeśli jesteś na intelu to mogę polecić po wyłączeniu kompensacji głośników jest sztos, a że nie ma niczego na BGA tak jak creative to nie padnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Art385 napisał:

No jak parujesz Logi x540 to już alc1200 to jest gruby high end. Natomiast jeśli chodzi o Xonara STXII to uważaj jak nie masz intela bo jest oficjalnie nie kompatybilny z AM4 AMD. Natomiast od siebie mogę potwierdzić, że na 100% jest kompatybilny z MSI B550 Tomahawk bo mam i już przetestowałem. Jeśli jesteś na intelu to mogę polecić po wyłączeniu kompensacji głośników jest sztos, a że nie ma niczego na BGA tak jak creative to nie padnie. 

A no mam am4 b450^^ wiec by nie pyklo. Poszukam cos tanszego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ostrzegam na niektórych płytach może śmigać dobrze, na niektórych częściowo z BSOD przy zmianie wyjść a to też pod warunkiem, że przetrwasz instalacje sterów. Na jeszcze innych może być problem w ogóle z załadowaniem windy.  Jeśli ci nie potrzeba wyjść RCA to polecam ci  creative G5 lub jak możesz trochę więcej wydać to G6 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Raczej entry-level. Podobno jesteś audiofilem, ale już nawet 1000 zł to dla Ciebie fortuna. Jedno i drugie się wzajemnie wyklucza. 

Nie ma, bo on i tapczan są tu tylko od spamowania reflinkami do xkoma i wzajemnego raportowania się za identycznie bezwartościowe merytorycznie posty. Choć akurat G5 nie jest tu złym wyborem samym w sobie. Tylko że za 700 zł masz już iFi Zen DAC. I to ten sprzęt bym tutaj polecał. Recenzja:
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-ifi-audio-zen-dac-i-zen-blue/

Więc STX II może być ryzykowny ze względu na problemy z kompatybilnością sprzętową. J.w. opisał Art385.

Dziekuje kolego za dobrą odpowiedz:) i to nie tak ze 1000zl to dla mnie duzo, ale z drugiej strony ciezko mi powiedziec jaka karta jak zagra, bo nie zmienialem nigdy w pc, ciagle integra. Czemu audiofil? Ze wzgledu na to, ze bardziej w car audio ogarniam temat i tam posiadalem roznego rodzaju sprzęty zas w pc dopiero sie ucze odnośnie audio:) jeszcze takie pytanie, byc moze glupie, ale jesli mam głośniki 5.1 i sluchawki. To glosniki moge zostawic w integrze a sluchawki podlaczyc pod tego ifi zen dac? I będzie normalnie dzialac? Czy jedno wykluczy drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wyklucza się wystarczy, że w panelu windy zmienisz na wyjście z którego korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...