Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem panie i panowie

Ostatnim razem jak zakładałem temat dotyczący kupna laptopa to byłem jeszcze młody, przystojny i głupi - teraz została mi przynajmniej jedna z tych cech ;)

Anyway, już nie szukam uniwersalnego laptopa do wszystkiego & na studia, tylko maszyny do pracy. Budżet: okolice 15k netto, może być oczywiście mniej, może być trochę więcej, jeśli warto dopłacić.

Warunki konieczne:
1) MUSI być to laptop
2) MUSI mieć wbudowany modem 4g/lte/jak zwał tak zwał: mam dość wpinanego w USB dongla.

Napaliłem się na Lenovo Thinkpad P53, ale okazało się, że w zasadzie to wszedł już nowy model P15, a potem z kolei okazało się, że każdy sprzedawca usilnie twierdzi, że modemu tam nie ma. Nie i koniec. Nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobisz? Swoją drogą - jaki jest sens, w XXI wieku, oferować MOBILNĄ stację roboczą bez możliwości zainstalowania wewnętrznego modemu? Bardzo chętnie posłucham bardziej obeznanych dlaczego tak jest.

Tak czy inaczej pod uwagę biorę raczej tylko Lenovo/Dell/HP.

Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy, które wiem, że chcę na pewno takie a nie inne:
3) dysk SSD 1TB w zupełności mi wystarczy;
4) grafika minimum Quadro RTX3000;
5) musi mieć możliwość obsługi dwóch zewnętrznych monitorów, najlepiej w UHD & podłączonych do stacji dokującej (taki jest mój plan, żeby docelowo w ten sposób go używać przez większość czasu)
6) klawiatura numeryczna to jest must have
7) rozmiar 15,6".

Jest jedna sprawa, której nie jestem pewien i bardzo chętnie posłucham opinii użytkowników/bardziej doświadczonych:
? czy w laptopie z matrycą 15,6", który NIE będzie używany do obróbki filmów i grafiki, jest sens pchać się w matrycę UHD? Kierowałem się raczej ku 'zwykłej' FHD, a większą rozdzielczość używać po podłączniu monitorów, tak jak w punkcie 5 (tak strzelam, że nie powinno być z tym problemów?);
9) miałem w głowie docelowo minimum 64 GB pamięci RAM, tak sobie myślę, że to powinno być w miarę ok?
10) Chętnie dowiem się też, czy do takich zastosowań wystarczy procesor i7, czy warto na przykład dopłacić do i9? Xeona raczej nie biorę pod uwagę, bo to chyba już poziom, którego i tak nie wykorzystam.

Tyle wiem, chętnie posłucham Waszych rad, jakichś propozycji, a jak ktoś ma jakieś sprawdzone, sensowne źródła handlujące takim sprzętem to w ogóle byłoby miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Precision 7550 i7-10875/32GB/1TB/Win10P RTX3000 15999 złotych

Modemów już praktycznie się nie montuje w laptopach, zwłaszcza w stacjach roboczych. Ten Dell ma wysoką wydajność, niezłą matryce i bardzo solidną obudowę. Ma dobry serwis gwarancyjny i bogate wyposażenie ( chociaż nie ma modemu). 

Dell Precision 7750 i7-10850/32GB/1TB/Win10P RTX4000 19799 złotych

Jeden z niewielu z modemem, ale 5 tysięcy ponad budżet, 17 calowy i z wolniejszym CPU. 

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej miejsca w obudowie i na obudowie, taniej, nie trzeba projektować i mało kto już używa modemów w laptopie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym modelem, który posiada modem i spełnia Twoje wymagania, jest polecony wyżej polecony dell. Alternatywą mógłby być Thinpad Carbon, ale on jest bez karty graficznej, więc odpada. Moją propozycją będzie ten Acer z RTX 5000 i i7 9750
https://www.x-kom.pl/p/535614-notebook-laptop-156-acer-conceptd-7-i7-9750-32g-1024-w10p-quadro-rtx5000-4k.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, BTPOTW napisał:

Ze swojej strony polecę 16calowego Macbooka Pro stworzonego pod Twoje zastosowania;

Apple MacBook Pro i7 2,6GHz/32/2TB/R5300M Space Gray

 

Chciałem - niestety ani Edgecam ani Spaceclaim nie działają na MacOS :<

A abstrahując na chwilę od modemów - czy podzielilibyście się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat matryc UHD w laptopach 15,6"? Cały czas gdzieś z tyłu głowy rozważam tę kwestię, niemniej zastanawiam się, czy obraz nie będzie po prostu za mały (ale to chyba da się rozwiązać skalowaniem?), ale też czy na przykład nie będzie to szybciej zużywało baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer Blade 15 SE i7-10875H/32GB/1TB/Win10 RTX5000 4K 19999 zł
Matryca UHD OLED dotywkowy z 100% pokryciem kolorów, solidne wykonanie, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura RGB, Thunderbolt. Procesor 8 rdzeniowy. Całkiem lekki jak na 15-cali.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, met4nol napisał:

A tak z czystej ciekawości - czemu tak jest (z modemami)?

Teraz można mieć przenośne modemy, dzięki którym z internetu skorzysta nie tylko laptop (np.: TP-Link M7450 WiFi a/b/g/n/ac 3G/4G (LTE) 300Mbps czy też Netgear AirCard 810S WiFi b/g/n/ac 3G/4G (LTE) 600Mbps), a dodatkowo ze względu na wbudowany akumulator można go umieścić w miejscu w którym jest najlepszy sygnał (w przypadku modemu zintegrowanego wybór najlepszego miejsca pod względem sygnału jest jednak ograniczone).

Internet można też łatwo udostępnić z telefonu więc jest to również jedna z przyczyn rezygnacji ze zintegrowanych modemów. Dodatkowo modemy w smartfonach osiągają b.dobre prędkości (wysoka kategoria modemu).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - to ma jakiś sens. Wygląda na to, że chyba będę musiał gdzieś dorwać ZBooka, bo z jeszcze dostępnych modeli prawdopodobnie tylko w HP uda mi się dostać taki z modemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też trafiłem na taką opcję u nich - szkoda tylko, że nie odbierają telefonów ani nie odpisują na maile ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, bardzo chętnie, ale - ktoś to sprzedaje, gdzieś da się to dostać? :D Skontaktowałem się z sześcioma sklepami (chyba wszystkie, które są oficjalnymi dystrybutorami Lenovo) i na te sześć sklepów dwa napisały, ze nie mają, jeden napisał, że przekaże pytanie do handlowca, a pozostałe w ogóle nic nie napisały.

Ogólnie to zdaję sobie sprawę, że człowiek, który szuka jednego laptopa za 'ledwo' 15k to beznadziejny klient (lepiej przecież byłoby znaleźć firmę, która kupi 50 laptopów prosto ze stocku bez wydziwiania), ale serio? Skąd się bierze takie olewcze podejście w sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja doskonale zdaję sobie z tego sprawę i tego nie neguję. Niemniej jednak takie podejście w dalszym ciągu mnie dziwi, bo też nie uwierzę, że sklepy co tydzień robią sprzedaże na setki sztuk stacji roboczych - wtedy zapewne w ogóle podarowaliby sobie sprzedaż detaliczną. Chyba, że rzeczywiście robią, wtedy zwracam honor.

Ten sprzedawca z Allegro jest jakiś w miarę zaufany? Miał ktoś z nim już jakieś doświadczenia? Z tego co widzę to jest sprzęt outletowy - należy się czegoś takiego bać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...