Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać mi się BSOD y.Wszyetko zaczęło się podczas sformatowania komputera a podczas pierwszego uruchomienia komputera,zaciol się i musiałem formatować go kolejne 3, razy żeby udało się go odpalićml.Bsody wskazują na plik ntoskrnl.exe sterowniki są zaktualizowane a co najdziwniejsze po czasie postanowiłem sprawdzić czy to nie ramy.Wyjmujac jedną kość ramu (aktualnie komputer z ta kością się nie włącza)komputer zaczol działać normalnie lecz po tygodniu postanowiłem pobrać grę że Steama. Gdy pobrała się wyskoczył BSOD i od tamtego momentu BSODY wyskakują często(tylko podczas prac codziennych najwcześniej podczas oglądania YT lub w office ,podczas grania nie wyskoczył mi ani razu)Komputer zachowują się tak jak by kolejna kość ram się popsuła.Moja jedyna myśli to to że moglo się spalić coś na płycie głównej lub jest to coś głębszego związanego z win10.Czy wie ktoś co może być związane z tym problemem.

Specyfikacja

Rtx2060 

ryzen 5 3600

8x2gb RAM Hyperx Predator 3200Mhz cl16

asus b450m-a

dysk m.2 plextor 500gb

dysk HDD seagate 2TB

zasilacz 600 w plus platinium -SilverStone

Dodam jeszcze ze na samym poczatku BSODY wyskakiwaly co 5 minut ale po aaktualizacji biosu zaczely wyskakiwac raz na godzine/2godziny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz BlueScreenView i wrzuć screena z tego programu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach to wina pamięci RAM. W których slotach licząc od lewej strony masz kości włożone, powinny być w slotach 2 i 4. Profil XMP pamięci włączony w biosie ? Jeżeli tak to bardzo możliwe że XMP działa niestabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było to 2i 4 teraz tylko 2 i profil xmp włączony w biosie

Ja myślę że jest to wina pamięci ram albo coś z napięciem na płycie która może te ramy palić.Jest jakąś możliwość sprawdzenia czy z płytą jest wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...