Skocz do zawartości
Salvinor

Dell S3220DGF smużenie. Problem z zakupem monitora.

Rekomendowane odpowiedzi

 

s3220dgf-tables-max-large.jpg

 

Jedynie wypranie ciemnych kolorów by tu pomogła, tak jak w moim kilkunastoletnim MVA, który taką opcje posiada.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej się nad nim zastanawiam. Może nie każda sztuka to ma ? to jest dziwna sprawa bo w testach na necie widać że to smużenie nie jest takie ogromne.. Nawet w teście Stilgara z morele wygląda to wzgldnie przyzwoicie - szczególnie w porównaniu do gigabyte z tąsamą matrycą. Niezrozumiałe jest to dla mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, acus231 napisał:

Dalej się nad nim zastanawiam. Może nie każda sztuka to ma ? to jest dziwna sprawa bo w testach na necie widać że to smużenie nie jest takie ogromne.. Nawet w teście Stilgara z morele wygląda to wzgldnie przyzwoicie - szczególnie w porównaniu do gigabyte z tąsamą matrycą. Niezrozumiałe jest to dla mnie 

Tak G7

odyssey-g7-tables-max-large.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 godzin temu, Kaonashi napisał:

Smużenie jest dla mnie tak ogromne, że pomimo przepięknych kolorów i dużej przekątnej jest dla mnie bezużyteczny

 

Smużenie nie występuje przy przejściach biały-czarny tylko z czarnego na inny ciemny kolor w monitorach na tych matrycach.

Zrób filmik i pokaż jak to wygląda bo może być cos z monitorem nie tak lub z czymś innnym.

Godzinę temu, acus231 napisał:

Dalej się nad nim zastanawiam. Może nie każda sztuka to ma ? to jest dziwna sprawa bo w testach na necie widać że to smużenie nie jest takie ogromne.. Nawet w teście Stilgara z morele wygląda to wzgldnie przyzwoicie - szczególnie w porównaniu do gigabyte z tąsamą matrycą. Niezrozumiałe jest to dla mnie 

g7 32 cale lub nanoIPS 32 cale. To najlepsze rozwiązanie. A z tych dwóch ja wybrałbym nanoIPS.

Tylko cena to ponad 3tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, wompierz napisał:

Smużenie nie występuje przy przejściach biały-czarny tylko z czarnego na inny ciemny kolor w monitorach na tych matrycach.

Zrób filmik i pokaż jak to wygląda bo może być cos z monitorem nie tak lub z czymś innnym.

g7 32 cale lub nanoIPS 32 cale. To najlepsze rozwiązanie. A z tych dwóch ja wybrałbym nanoIPS.

Tylko cena to ponad 3tys zł.

Chcialem brać nanoips dell ale go nie ma.. Jak oglądam recenzje nanoips LG to myślę że kontrast mnie zaboli bo jest jeszcze gorzej niż w DELL
Myślę o 27 lub 32.. Nawet chyba wolę 27

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też brałem pod uwagę zakup tego monitora, jest prawie o połowę tańszy od odyssey G7, ale chyba poczekam jeszcze z dwa miesiące (może coś się pokaże) i będę nadal korzystał z mojego 32" benq3280.

Dodam tylko że ten Dell występuje w różnych wersjach , starsze z końcówką A00,A01,A02 nie obsługiwały przykładowo 120Hz w 1440, dopiero rewizja A03 w górę obsługuje ten tryb, widziałem też porównania obrazu na wcześniejszych i obecnych rewizjach (A03 wychodziły z produkcji od czerwca 2020) i różnice były widoczne

Może warto sprawdzić jakie macie wersje. Tutaj macie filmik o wersjach i wymianie

 

Szukając monitora zetknąłem się jeszcze z takimi modelami , ktoś ma i może coś powiedzieć ?

Acer Predator 32" XB323UGP

Asus 31,5" XG32VQR

ASUS ROG SWIFT PG329Q

 

A dla zainteresowanych (o ile ktoś nie widział) , to ten gość sporo porównuje tego Della z

G7

i

innymi

 

 

 

Edytowane przez mc55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mc55 napisał:

Też brałem pod uwagę zakup tego monitora, jest prawie o połowę tańszy od odyssey G7, ale chyba poczekam jeszcze z dwa miesiące (może coś się pokaże) i będę nadal korzystał z mojego 32" benq3280.

Dodam tylko że ten Dell występuje w różnych wersjach , starsze z końcówką A00,A01,A02 nie obsługiwały przykładowo 120Hz w 1440, dopiero rewizja A03 w górę obsługuje ten tryb, widziałem też porównania obrazu na wcześniejszych i obecnych rewizjach (A03 wychodziły z produkcji od czerwca 2020) i różnice były widoczne

Może warto sprawdzić jakie macie wersje. Tutaj macie filmik o wersjach i wymianie

 

Szukając monitora zetknąłem się jeszcze z takimi modelami , ktoś ma i może coś powiedzieć ?

Acer Predator 32" XB323UGP

Asus 31,5" XG32VQR

ASUS ROG SWIFT PG329Q

 

A dla zainteresowanych (o ile ktoś nie widział) , to ten gość sporo porównuje tego Della z

G7

i

innymi

 

 

 

Hmmmm ciekawe.. Może nowsze rewizje nie mają problemu ze smużeniem... W ogóle opinie w sieci są mocno sprzeczne i  sam nie wiem co myśleć o tym monitorze

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, acus231 napisał:

Hmmmm ciekawe.. Może nowsze rewizje nie mają problemu ze smużeniem... W ogóle opinie w sieci są mocno sprzeczne i  sam nie wiem co myśleć o tym monitorze

Jak ci wymienią matrycę na zupełnie inną, to tak. Mój egzemplarz był w wersji A03.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się normalnie gra i zmienia kierunek podczas ruchu to jest niezauważalne, a jak ktoś się tak "sra" w miejsu i majta lewo prawo to będzie widoczne (w niektórych grach) tak samo mogę wziąść ips stać w miescu i patrzeć na te szarość zamiast czerni, szukanie  problemów z dupy bo każdy by chciał ideał za 1.5 kafla.

Zazwyczaj zmienia się kierunek szybko i dlatego ten dell ma przewagę bo smużenie jest natychmiast przy tym ruchu a inne VA mają smużenie rozłożone w czasie dlatego na nich ten efekt się ciągnie jeszcze po zmianie kierunku.

Nie wiem kto się np w fpsach obraca jak ślimak przy zmianie kierunku. Ta TNka ma też równiejsze podświetlenie niż twój samsung na IPS zrób porównanie a zobaczysz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bbandi napisał:

Jak się normalnie gra i zmienia kierunek podczas ruchu to jest niezauważalne, a jak ktoś się tak "sra" w miejsu i majta lewo prawo to będzie widoczne (w niektórych grach) tak samo mogę wziąść ips stać w miescu i patrzeć na te szarość zamiast czerni, szukanie  problemów z dupy bo każdy by chciał ideał za 1.5 kafla.

Zazwyczaj zmienia się kierunek szybko i dlatego ten dell ma przewagę bo smużenie jest natychmiast przy tym ruchu a inne VA mają smużenie rozłożone w czasie dlatego na nich ten efekt się ciągnie jeszcze po zmianie kierunku.

Nie wiem kto się np w fpsach obraca jak ślimak przy zmianie kierunku. Ta TNka ma też równiejsze podświetlenie niż twój samsung na IPS zrób porównanie a zobaczysz.

 

Racja, jak zacząłem tak robić to zauważyłem podobne "niedogodności" choć grając np. w Destiny 2 od momentu wydania i mając przejechane z 3000h  wcześniej tego nie widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doamdor i to są dwa dobitne przykłady, że VA do grania się zwyczajnie nie nadaje. Przecież to w katastrofalny sposób wpływa na to co się widzi na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kowal napisał:

@Doamdor i to są dwa dobitne przykłady, że VA do grania się zwyczajnie nie nadaje. Przecież to w katastrofalny sposób wpływa na to co się widzi na ekranie.

Jak widać można mieć ponad 50k postów a być zwykłym trollem ?

Na ostatnim filmiku nie widać jaki to monitor więc fake.

Wrzucam filmik jak gość gra normalnie na tym monitorze 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Kowal napisał:

@Doamdor i to są dwa dobitne przykłady, że VA do grania się zwyczajnie nie nadaje. Przecież to w katastrofalny sposób wpływa na to co się widzi na ekranie.

To nie jest do końca tak jak pokauje ale zgadzam się też wolę IPS niż VA choć mam 322DGF i z w końcu działającym gsync jest dobrze.

W tej cenie, przy tym co oferuje monitor jak ja go kupowałem nie miał żadnej konkurencji. Nie mam też opisywanego czasem problemu z czcionkami. Są ostre a małe zagięcie jest wręcz wskazane do monitorów VA bo nie widać zmieniających się kolorów na bokach.

Obecnie jak ktoś szuka monitora do zabawy to tylko 120Hz i więcej z freesync 2 i, lub gsync bo monitory z freesync 2 mają też gsync.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, bbandi napisał:

Jak widać można mieć ponad 50k postów a być zwykłym trollem ?

Jak widać można zakłamywać rzeczywistość i pisać, że czegoś nie ma, kiedy jest i być musi bo to uwarunkowanie techniczne, którego przeskoczyć się w żaden sposób nie da. Spoko, żyj w swoim świecie dalej, wypieraj rzeczywistość, twój wybór, ale najzwyczajniej w świecie nie kłam, aby inni nie wtopili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kowal napisał:

@Doamdor i to są dwa dobitne przykłady, że VA do grania się zwyczajnie nie nadaje. Przecież to w katastrofalny sposób wpływa na to co się widzi na ekranie.

Nie byłem wstanie z tego monitora korzystać, jest to jedna z najgorszych matryc z jaką miałem do czynienia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Jak kupiłem parę lat temu taki monitor to był to pierwszy raz kiedy skorzystałem z 14 dniowego prawa do zwrotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wyparcie ze mózgownicy to może i dobra sprawa nie widzi tego i tyle mnw. mogę to zrozumieć ,nie obraź się bbandi  ale tak jak kowal pisze  to jest VA od ponad 20 lat tego nie przeskoczyli  ale jeżeli dla Ciebie jest dobrze to tylko się cieszyć , co do jakości wyświetlanego obrazu akurat też mam trochę .... mocniej najeb.....    :E   i troche tych szkiełek przerobiłem i uwierz mi bardzo ale to bardzo bym chciał nie zauważać  bubli jakie monitory posiadają a jest tego we pyte,miałbym problem z głowy co bym nie postawił przed patrzałkami to by odpowiadało  no ale jest jak jest i nie mogę jakoś znieść całości tych masówek ot taki mały pierd.... :E Nie wiem czy wiesz ale z 98% recenzji ,testów monitorów to można między bajki włożyć sponsoring,marketing i wychodzą cuda a piszę o 98% bo te 2% to za to że się włącza i cokolwiek pokazuje jakieś kolory :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w tym monitorze z BLB? Macie jakieś zdjęcia? Filmiki? 

2. czy macie jakieś bad piksele?

3. Czy ten monitor męczy oczy? Czytałem takie opinie, że meczy, że jakieś podświetlenie mrugające i niestabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kozdroman napisał:

A jak jest w tym monitorze z BLB?

To raczej losowa kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...